Houpání/klepání fabie při určitých rychlostec

Od: Datum: 01.12.15 09:22 odpovědí: 14 změna: 01.12.15 18:47

Mám Fabii Combi z roku 2011 a při určitých rychlostech (njčastěji 70-90km/h) se začne auto tak jako periodicky klepat/houpat. Geometrie v pořádku...2x jsem nechal převažovat kola a pořád nic. Do volantu nic neklepe. Houpání mi připadá jako kdybych jel nepřetržitě po zvrásněné vozovce. Máte nějaký nápad co by to mohlo být?

Dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 01.12.15 10:25

Boule na pneu, ohlá poloosa, vnitřní kloub poloosy... Možná i vůle v ložisku... Neni v záruce?

Ohodnoceno: 0x

Od: jiripecka
Datum: 01.12.15 10:48

Pneu jsou uplne nová...poloosa nebo klouby jsem zvazoval, ale dela to i pri neutrálu...Auto bohužel již není v záruce.

Od: k2
Datum: 01.12.15 16:15

Delo se to i pred vymenou pneu? Ze jsou nove neznamena, ze jsou 100% v poradku.

Datum: 01.12.15 16:48

právě, že dělo... myslel jsem si, že to nové pneu s geometrií a vyvážením pomůže ale nic se nestalo

Od: mzxy
Datum: 01.12.15 11:42

pokud je fobie naftová, je to setrvačník

Datum: 01.12.15 11:58

jj, dvouhmota to taky může být... Nebo i silent motoru?

Datum: 01.12.15 12:28

Je to nafta...a cim by se vadny setrvacnik jeste projevoval? abych si byl vice jisty.

Datum: 01.12.15 13:00

Jsem si téměř jistý, že jsou v háji tlumiče - olej je pryč. Tohle jsem už zažil. Přitlačte na kapotu, auto by se nemělo zahoupat, ale pouze absorbovat ten přítlak.

Od: mzxy
Datum: 01.12.15 14:44

vadný setrvačník houpe autem především při stání na místě, projevuje se to postupnou destrukcí druhého ložiska na klice, motor i tak ještě běží ale je hlučnější, no pak rupne i to první a můžete pro jiný motor an vrakáč

Datum: 01.12.15 14:48

Při stání žádný houpání ani podobné vibrace nepozoruji...pred tydnem jsem byl na technicke a tam by me s tekoucimi tlumici nepustili...tak uz vazne nevim...

Datum: 01.12.15 15:21

Něco podobného měl donedávna švagr, dělalo to při rychlosti nad 80 Km soused je automechanik a hned mu řekl že to dělají přední brzdové kotouče že jsou vyhřáté a opravdu po výměně v pohodě. Ale netvrdím že u vás to bude stejné pouze přidávám radu.

Datum: 01.12.15 16:09

Moc děkuji za přispění, avšak komplet brzdy byly měněny asi před 2000km, takže tím to určitě nebude.

Datum: 01.12.15 17:20

Brzdy stačí špatně namontovat nebo špatně zajet a začnou kopat během chvilky. Ale to by nebylo jen v určitých otáčkách a bylo by to cítit na volantu. Při TK se test tlumičů nedělá = nefunkční tlumič nepoznaj. Ale taky mi to moc nesedí, bylo by to nejen vibrace ale i "druhé kopnutí" po přejetí hrbu, horší stabilita ve větru, oskákané gumy atd.

Tohle chce zkušeného mechanika a projet to. Popis na dálku je jen hrubě orientační a když to může být spousta možností tak je to tipovačka...

Datum: 01.12.15 18:47

setrvačník jen klepe.. nevim jak by mohl s utem houpat.. klepe nejčastějí při dojíždění do křižovatky.. udajně to jde vyzkoušet i tak že na místě dáš 4ku a přidusiš motor.. pokud to dělají kotouče tak nejspíš se budou hřát kola a určitě to bude znát při brždění...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.