Jak daleko zastavit za přechodem u křižovatky

Od: Datum: 30.11.15 10:04 odpovědí: 19 změna: 02.12.15 20:35

Jak daleko můžu zastavit u křižovatky,kde je hned přechod a já zastavila cca 3m za přechodem,který je cca 2m od křižovatky a dostala jsem pokutu ,že stojím v křižovatce.

doplněno 30.11.15 11:06:

byla to T křižovatka ,asi 2 m od oblouku byl nakreslený přechod a já stála zadkem auta tak min 3m za tím přechodem . a nikam jsem nazasahovala ani do přechodu ani do křižovatky. Protestovat na místě jsem nemohla ,měla jsem lístek za oknem.Ted jdu na policajty a budu si stát za svým ,i když nevim jestli mi to k něčemu vůbec bude. I jsem si to vyfotila z druhé strany chodníku i s tou křožovatkou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.15 10:13

nedokážu z Vašeho dotazu přesně odvodit situaci,ale platí to,že nesmíte stát blíže než 5 m od křižovatky.Znamená to 5 m od začátku oblouku,umístění přechodu v tom žádnou roli nehraje.Nesmíte stát blíže než 5 m před přechodem pro chodce.Pokud jste nesouhlasila,měla jste to vyjádřit při blokovém řízení.Teď už zbývá jedině obrátit se na soud.

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 30.11.15 10:14

http://www.spravneparkovani.cz/prestupky/

na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 metrů

doplněno 30.11.15 11:16:

PČR (nebo asi měšťáci) by měli mít záznam kamerový nebo foto s metrem v ruce

Křižovatka jako taková se určuje hodně špatně - začátek křižovatky je pro někoho klidně o 3 m dál než pro druhého, i právníci se budou hádat u každé křižovatky jinak...

Ohodnoceno: 0x

Od: broskev22
Datum: 30.11.15 11:07

mín jak 5m to určitě nebylo

Datum: 30.11.15 11:31

Nejméně zmiňovyných 5 metrů

Datum: 30.11.15 12:16

asi mi stejně napařej pokutu a nebudou se semnou vůbec bavit,že to mín jak 5m nebylo :(

Datum: 30.11.15 12:33

Docela stupidita tohle... Nesmíš stát na přechodu, ale ani v křižovatce, ale jak máš pak vidět do křižovatky aniž by si omezil provoz v ní nebo na přechodu pro chodce?
Třeba u nás v Litoměřicích jsou přechody nalepené hned na vyústění křižovatky, takže se na něj postavit musíš a když né celým autem, tak alespoň zadkem auta a to už je pak jenom o chlup, aby ti předek nepřesahoval hranici křižovatky.

Od: k2
Datum: 30.11.15 12:37

Nastudujte si, co je "stani" a "zastaveni" a co je "zastaveni vozidla". Az to udelate, tak se znovu zamyslete nad Vasim (nesmyslnym) prispevkem...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.11.15 13:37

Já vím co znamená zastavení a stání. Stání je jako parkování a zastavení je zastavení pouze na dobu nezbytnou, nejsem úplně mimo, ale jde o to, že PČR u nás ve městě odchytává řidiče, kteří stojí na přechodu i když v podstatě musejí, aby se rozhlédli do křižovatky. Pokutu sice nedají, ale zastaví vás o kousek dál a pak jenom posloucháte přednášku na téma, že řidič nesmí chodce omezit. Taky mi to příjde jako kravina, ale pár policistů u nás to tak dělá, bohužel...

Od: asd1
Datum: 30.11.15 14:27

Čteš rychleji než myslíš - nejde o zastavení/ stání, ale o zastavení/ zastavení vozidla ;)

Tazatelka - minimálně 5m od hranice křižovatky. To je buď není čára nebo když čára není tak začátek oblouku - viz definice v zákonu. Přestupek vám musí prokázat, tj. např. fotka kde je vidět ž to 5m nebylo (podle fotky možno přeměřit)

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 30.11.15 14:12

Broskvo, jak daleko máte znát! V zákonu máme jak daleko před přechodem a před křižovatkou. Jak uvádíte vzdálenosti, tak jste stála na přechodu, nebo v křižovatce, pokud nebylo nějaké miniauto. A musíte vědět, kde začíná křižovatka Za čím si budete stát? Pokuta vám bude uložena oprávněně. Je jedno, o jakou křižovatku jde, asi jste nestála na protější vyúsťující straně, nebo ano?
U T křižovatky dělají lidi chybu, zastaví před značkou zákazu stání, ale, ta se dává až 5 m za hranicí křižovatky!
Před hranicí křižovatky obyčejně pořechod končí. Nakonec, vzít metr a měřit! Ale nevěřím v blbé znační.
Tady si na takové stání jeden stěžoval dokonce v místních novinách, neználek.
Sypte popel na hlavu, roňte slzy, dobrou výmluvu ..., jenže většinou nějakou dobu na místě čekají, vypisují, fotí.
Dejte sem tu fotku, se vzdálenostmi!

Datum: 30.11.15 17:08

broskev, musíte dát přesný obrázek místa a rozměru, nebo přesné GPS místa a zamalování vozidla.

Jsem ale přesvědčen, že policie konala správně, páč proč by riskovala zbatečné papírování, kdyby se šikovný řidič obhajoval rozměrem místa.

Můžete dát nákres, foto?

Datum: 30.11.15 18:19

Ctělo by to opravdu obrázek té křižovatky jinak za přechodem můžeš stát těsně za zebrou

Datum: 30.11.15 18:40

můžeš stát těsně za zebrou....pokud to je za hranicí 5 metrů za křižovatkou!

Datum: 01.12.15 10:17

Tak jsem pokutu nakonec nedostala,ukecala jsem to nebo spíš uznali,že to bylo na hranici i podle mé fotky a argumentů jak je široký přechod atd. Tak a,ale díky všem

Od: buss®
Datum: 01.12.15 11:06

Spíše ukecala, dejte sem tu fotku či obec, jinak těžko se k tomu bavit a je to o ničem! Na přechody je norma a zde končí šířka přechodu buď před hranici křižovatky, nezřídka až v hranici, zvl. u kruháčů. Jinak dodržují 5 m, aby nemuseli osazovat značky. Pokud víte, kde hranice začíná. Jaká zbyla šířka jízdního pruhu? Není problém si prohlédnout mapy jiných obcí. Dal jsem si tu práci a projel na mapě všechny křižovatky zde a nenašel žádnou, kde by bylo možno stát mezi přechodem a hranicí křižovatky.

Datum: 01.12.15 14:50

Stálaa za křižovatkou, nikoliv před..

Datum: 01.12.15 18:46

To neplatí na křižovatce ve tvaru T na straně nepřerušené krajnice. Tam můžeš skutečně stát nejblíže 3 m před přechodem a hned za přechodem.

Od: frfrfr
Datum: 02.12.15 20:32
Že by dnes změnily silniční zákon? Od přechodu 5 metrů!

Datum: 02.12.15 20:35

klídek, nezměnili...

Ale změní, od nového roku přibudou a ubydou značky, sníží se rychlost na silnici pro motorová vozidla a další drobnosti..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.