Fotky 4t motoru motorky

Od: Datum: 24.11.15 20:38 odpovědí: 3 změna: 28.11.15 09:57
Zdar. Zamyslel jsem se že jsem ještě neviděl rozdelany motor malého 4 taktu. Nemá někdo fotky z generálky? Rukama mi prošly jen 2 takty tak mě to zajímá jak to tam chodí.Prosím nepište že je to stejné jak u auta nebo něco takového. Fakt mě to zajímá jak je to řešené. Např píst, klikovka, kroužky, olej filtr, čerpadlo, rozvody.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: standa12648
Datum: 24.11.15 20:49


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 21:28
avatar

Noo, ono je docela potíž, že ne každý motor je stejný - obzvlášť u motorek je velká rozmanitost jak v uspořádání válců, tak třeba v systému rozvodů.

Třeba


Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 28.11.15 09:57
avatar

Motor malého 4taktu je široký pojem, jinak je řešen u skútru, jinak u motorky, jinak u elektrocentrály nebo čerpadla.

Obecne je u motorek kliový hřídel i převodovka s jednou olejovou nádrži, olejovým čerpadlem poháněným z klikovky, některý má klasický olejový filtr, jiný jen sítko. Obecně mívají rozvody OHC, někdy OHV a stabiláky i SV. Motorka má místo převodovky variátor a automatickou spojku. Některé malé motory mají mechanickou převodovku a také automatickou spojku. Skříně sedělají dělené horizontálně, není to ale zásadou. Fotky z generálek, manuály atd. se dají vysurfovat na webech fandů a uživatelů atd. Psár se vše je na hodiny. Ani to nejsou encyklopedické stránky ale poradní, na řešení konkretních problémů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.