Škoda superb II

Od: Datum: 23.11.15 19:27 odpovědí: 5 změna: 25.11.15 08:49

Dobrý den, můžu se zeptat, když u superba 2 (jak je zapínání světel) otočím jednou dopředu a tam je napsáno AUTO, tak co to znamená? To jsou zapnutá potkávací světla a sama se přepínají, nebo neví někdo co to znamená, to už pak nemusím žádné světla přepínat? Děkuji Vám


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gumid
Datum: 23.11.15 19:29

ve dne svítí denní drl ledky a v noci nebo v tunelu tlumená (xenony)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marekt
Datum: 23.11.15 22:40

Mám to na Octavce (předpokládám, že to bude stejný) a je to jen u modelu co má senzor světla. Polohu "AUTO" mám zaplou nonstop a světla se dle info ze senzoru samy rozsvěcují / zhasínají. Tzn, že stačí dát polohu auto a zapomenout, že ovladač existuje. Na ten vypínač jsem už dobrý měsíc ani nesáhl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 23:01
avatar

Mám Superb II a u mě to funguje tak, že při odemknutí auta se světla (mám xenony) rozsvítí. Po nastartování svítí. Když motor zhasnu, svítí stále a asi po 5 vteřinách zhasnou. Svítí chvíli i po uzamčení auta. Ale na Superbu jsou světla pro denní svícení od výroby (v mlhovkách), takže používat polohu AUTO mi přijde zbytečné. Pokud nemusím, hlavními světly nesvítím. S řepínámím světel potkávací / dálková to nemá nic společného. Tohle Superb neumí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 23:23

Zbytečné? Pokud nepoužíváte nastavení AUTO, tak musíte přepínat světla v tunelu, za šera, v noci, za deště... zkrátka za snížené videtelnosti. Máte buď DENNÍ nebo POTKÁVACÍ, s AUTO nic neřešíte. Proto potkáváte tolik škodovek, co pořádně nesvítí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.15 08:49
avatar

Možná máte pravdu, ale jako odpůrce denního svícení si s tím hlavu nelámu nedej Bože, že bych kvůli tomu třeba nespal. *palec*.

Zkuste definovat pojem snížená viditelnost. Co je to? Myslíte si, že když nevidíte na kilometr, tak je snížená viditelnost?

Daleko horší mi totiž přijde, že tak 20 procent aut má špatně seřízená světla nebo špatně namontované žárovky a že oslňují nebo svítí jen jedním světlem.

Velkým problémem u nás jsou totiž "slepí" řidiči. Kombinace těchto dvou skutečností je pak vražedná. Není dána žádná povinnost kontrolovat řidičům zrak a tak nám na cestách řádí poslepu možná 30 procent adrenalinových šílenců. Bohužel není zákon a není hlavně soudnost samotných potencionálních vrahů - a co udělá ministrerstvo a jeho našeptávači a přisluhovači, omezí rychlost, namalují plné čáry a zakážou předjíždění. A je vymalováno.

Po každé závažné dopravní nehodě by měl být přezkoušen viníkův zrak, stejně jako se zkoumá alkohol. Možná ani nejel rychle, možná je jen slepý. Míra zavinění by pak byla někde jinde.

To už jsem ale taky někde jinde, i když si myslím, že to se svícením také vlastně souvisí, protože viditelnost vozidel není dána jenom rozsvícením světel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.