Dostala jsem pokutu

Od: Datum: 21.11.15 15:26 odpovědí: 12 změna: 02.12.15 17:06

Ahoy, jednou jsem parkovala s pujcenym autem na spatném míste. Když jsem se vracela auto bylo odtažené. Dostala jsem pokutu na místě 100 Kč a ještě za odtažení cca 1500 a to že prý dostane majitel vozidla poštou do měsíce. Už je to dávno přes měsíc a pokuta nikde. Mám to nějak řešit? Nemohlo se to třeba ztratit nebo je to opoždění normální? Může se pokuta za neuhrazení navyšovat? Děkuji moc za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pepa*
Datum: 21.11.15 15:38

Není to pokuta ale poplatek za odtažení. Raději běžte a vyžádejte si stanovisko toho, kdo nařídil odtažení s podrobným zdůvodněním. Může se ukázat, že to bylo neodůvodněné a s tím se pak dá něco dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana008
Datum: 21.11.15 17:03

na parkovišti bylo blokove čištěni, odtahli me ASA nejspíš, ale pokutu vyřizovali policisti kterým se také platila 100 a kteří mi sdělovali že pošlou majiteli auta tu druhou částku

Datum: 21.11.15 17:57
avatar

A jste si jistá že to byli policisti?Tady toto je v ranku městské policie a jsou u toho téměř vždy strážníci!


doplněno 21.11.15 22:04:

Jo takže jste to řešila se strážníky!(vyběrači peněz do městských pokladen!)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jana008
Datum: 21.11.15 18:55

Ano, volala jsem na městskou policii

Datum: 21.11.15 15:39
Jestli jste oboji zaplatila na miste,nikomu nic dalsiho neprijde.
doplněno 22.11.15 07:02: Dekuji diesel a mikihans a bod, je mi divne, ze Vam vydali auto aniz by jste zaplatila odtah, hlavne jestli majitel auta bydli na adrese trvaleho pobytu aby pak jeste nemel problemy
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana008
Datum: 21.11.15 17:01

na místě jsem platila pouze 100, to druhe rikali ze poslou

Od: jana008
Datum: 22.11.15 09:18
Bydlím spolu s majitelem takze očekávám a kontrolují poštu s ním každý den
Datum: 21.11.15 19:04
avatar

Něco tady nehraje. Za parkování při blokovém čištění se již několik let odtahovat nesmí. Pokutovat ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.15 22:11
avatar

§ 19 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích

(5) Silniční správní úřad je oprávněn rozhodnout o označení místní komunikace nebo průjezdního úseku silnice nebo jejich částí, na kterých je z důvodu veřejného zájmu dočasně zakázáno stání silničních vozidel, příslušnou dopravní značkou podle zvláštního předpisu.2)Rozhodnutí o označení musí být provedeno nejméně týden před dnem dočasného zákazu stání na příslušné pozemní komunikaci a na řízení silničního správního úřadu se v tomto případě nevztahují obecné předpisy o správním řízení.

(6) V případě neuposlechnutí rozhodnutí silničního správního úřadu podle předchozího odstavce je vlastník místní komunikace nebo průjezdního úseku silnice oprávněn odstranit silniční vozidlo na náklady jeho provozovatele, pokud provozovatel silničního vozidla neprokáže závažné důvody, které mu znemožnily, aby silniční vozidlo odstranil včas sám; v tomto případě hradí náklady spojené s odstraněním silničního vozidla ten, na jehož žádost bylo silničním správním úřadem vydáno rozhodnutí.


doplněno 21.11.15 22:13:

Odtah při blokovém čištění je naprosto běžná věc. Navíc, jak jinak mají silnici vyčistit, když na ní stojí auta?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 21.11.15 19:06

Na místě jste zaplatila pokutu za blbé stání, a to levně. Odtah není pokuta. Neřešit, jde o jejich prachy, čekat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.15 16:36
avatar

zdravím,

ale auto už majitel má?- tedy je mi divné že mu ho vrátili (z "odtahovacího" parkoviště) bez zaplacení částky 1.500 Kč..

R

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 17:06
avatar

Jano, klídek.

Směšnou pokutu jste uhradila. Poplatek za odtažení chtějí většinou hotově při vydání auta. Je to divné, ale asi obešlou vlastníka. Tomu se nemůže navyšovat poplatek, za nedoručení platebního výměru za odtah.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.