Závitová vložka svíčky

Od: Datum: 20.11.15 23:49 odpovědí: 4 změna: 02.12.15 12:08
Strhnul jsem závit v hlavě. Jakým vrtákem provrtat starý závit a kolikátkou zavitnikem vyrezat závit pro vložku? Bude to sice pevnější ale jak na tom bude těsnost?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jdukolem
Datum: 21.11.15 01:52
Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.11.15 06:55
Tak tohle vypadá pevnějš, já kupoval v eshopu brisku redukci na 14 svíčku a ty to maj z nějakýho duralu. Těsní to ale taky.
.
Ohodnoceno: 0x

Od: pepa*
Datum: 21.11.15 09:02

Základ je, závit svíčky vždypři montáži lehce namáznout grafitovou vazelínou a utahovat na moment nebo po dotažení rukou dál dotáhnout asi o 1/6 - t.j.o jednu plošku šestihranu. Těsní to normálně a pak to jde hlavně povolit.

Další viz kovonastroje.cz a další.

Od: moto®
Datum: 02.12.15 12:08

Pokud míníte vložku Helicoil pro opravu závitu, musíte mít speciální závitník přímo ke každému závitu, závitníky se dodávají v sadách i s vrtákem. Závity pro svíčky opravuji, sehnal jsem si ale jen závitník a vložky, kolik má průměr vrták dodávaný v sadě přesně nevím, pro svíčkový závit M14x1,25 použiji pro srovnání otvoru vrták 14 mm. Dělám to leta a ještě nikdy se vložka nevytočila a funguje bez problému včetně nejvíce namahaných závodních motorů.

doplněno 02.12.15 13:22:

Přesná míra pro vrták je 14,2 mm.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.