Auto problém v cizině ...?

Od: Datum: 19.11.15 14:28 odpovědí: 10 změna: 20.11.15 16:35

Dobrý den, prosím o radu někomu se budu zdát asi přiblb... ale jsem začátečník a po 1. pojedu mimo CZ.

Mé auto je snad o.k. / stáří 11 let / , ale co když se mi na cestě např: v SRN, A,CH atd...něco porouchá? Kam - koho budu volat o pomoc? Stačí žárovka, kterou vyměnit sám neumím...děkuji za pochopení a hlavně za radu / pro můj klid /

Pěkný den Jindra


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 19.11.15 14:30
avatar

Podívejte se do svého povinného ručení - podmínky asistence. Případně se poptejte přímo u pojišťovny. Dá se i na určitou dobu sjednat havarijní pojištění vč. nadstandardu asistenčních služeb. Vřele doporučuji na cesty typu dovolená.

Smluvní servis v zahraničí pak dokáže pomoct servisem, odtahem, opravou, případně můžete i přespat zdarma v hotelu...


doplněno 19.11.15 15:43:

Moje poslední cesta do zahraničí - léto 2015 Maďarsko. Záhadným způsobem mi překočil o drážku klínový řemen. Objel jsem 2 servisy Citroen a 1 peugeot (shodný motor) - prý to můžou opravit za cca 3 dny. U Peugeotu nabídli možnost výměny za cca. 2 hodiny od návštěvy (vypadl jim zákazník z termínu servisu), ale ne nasadit správně, jedině vyměnit a řemen si prý musím sehnat sám. Kde? Nevíme...

Ochota servisu v některých zemích je stále s příchutí komunismu...

Nechal jsem to být, řemen ujel ještě 800 km bez potíží, než se opravilo v servisu CZ. Výměna ale byla již nutná.

Ovšem v záloze jsem měl právě asistenční služby z HAV pojištění, které jsem si ověřoval telefonicky z Maďarska.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.11.15 15:25

Žárovku se nauč vyměnit, určitě ti někdo poradí (otec, strýc, děda, spolužák bratr, nebo i jen obyčejný řidič). Sám se toho děsím, že až někam pojedu něco se po ... mám na to "štěstí". Takže to vůbec není špatně položená otázka.


doplněno 19.11.15 18:00: Albatrosi tazatel pise,ze je zacatecnik neni to ani tak jeho chyba jako spis chyba autoskoly,dneska se tam moc podstatnych veci neuci na ukor toho aby usetrili. :( dobre to neni ale aspon tazatel vi, co se pres vikend bude ucit
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 17:56
avatar

Tak výměna žárovky a drobné opravy jsou snad normální a člověk si je dělá sám. Jinak asistence, která ale není vždy zadarmo, chce si toto zjistit u své pojišťovny. A jen tak nezi námi s tím, že neumín ani vyměnit žárovku bych se nechlubil, co jsi to za řidiče? Ženská snad to neumí, ale chlap !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 18:08
avatar

Nejlepší je seznamovat se s autem a možnými opravami! Když jsem před cca20 roky začal jezdit s autem,tak jsem snad uměl jen vyměnit kola a žárovku(měl jsem F125p 1300) mimo základních věcí jako olej ftrnebo chl.kap. nejprve mi párkrát pomohl (třeba s brzdami-vyčistit pístkym,třmen a vyměnit desky..) známý,pak mi pomohl přehodit motor v naftové ibize,dnes pro mne není problém výměna spojky (na různých jsem si dělal asi 4x) výměna motoru,převodovky,poloosu (tu jsem měnil jedno na cestě asi 150km od domova kdy se střihla),homokinetický kloub ,tlumiče (na c.BX jsem si měnil sám přední pístnice a poté všech 5 koulí.Pokud budete jezdit do zahraničí,tak jak píší nade mnou-sjednat připojištění na cesty nebo mít v zásobě dostatek financí, anebo mít velmi ale opravdu VELMI dobrého ne kamaráda ,ale opravdového PŘÍTELE,pro kterého nebude problém přijet Vám pomoci.

Což je skoro nemožné,ale osobně takové přátele s manželkou máme-rodina nepomohla a oni klidně všeho nechali a jeli nás odvézt ,když jsme zůstali viset s autem (fouklé těsnění) skoro 200km od domova,pak tam se mnou jel jakmo druhý řidič auto odtáhnout!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.11.15 18:30
avatar

Telefon na asistenci je na každé zelené kartě ,

dost lidí ani neví na co má nárok jen při uzavření pov. ruč. , přečíst si smlouvu .

No u některých vozu žárovka ani vyměnit nejde , tedy jde až po sundání nárazníku *smich* ,

http://www.auto.cz/vymena-zar…ky-nervy-a-obcas-i-krev-87105

Například u čtvrté generace Volkswagenu Golf doporučoval výrobce zajet s prasklou žárovkou do servisu. Tam pak bylo nutné nejprve sejmout celou příď včetně nárazníku, masky i samotného světlometu.

A prasklý Xenon je kapitola sama pro sebe .

Xenony potřebují ke svému provozu napětí 23 000 voltů a to je při neodborné manipulaci životu nebezpečné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 19.11.15 18:26
avatar

V roce 1991 jsme jeli autem Š105 do Rakouska do Salzburgu na pár dní za dcerou, kde byla, jako au-per u dětí. V roce 1993 jsme jeli Š105 do Belgie opět za dcerou a další rok Faforitem. Byli jsme mladí, člověk moc nepočítal s tím, že se něco stane, ale následně jsme byli dvakrát v Belgii po sobě autem z autopůjčovny. Bylo to se vším pojištěním a jeli jsme bez starostí. Nikdy se nic nestalo, měli jsme štěstí. Pak jsme již k dceři do Belgie jezdili autobusem Stunet Agency a úplně v pohodě. Takže za mně, autem z autopůjčovny, ale je to na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 18:37
avatar

vemte si sebou dulcik, abyste mohl kdyztak prerazit vin na karoserii a vratite se busem *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 18:45
avatar

Nejdůležitější z asistenčních služeb je sjednání odtahu DOMŮ v celé Evropě, opakuji domů a ne do nějakého nejbližšího servisu. U auta 11 roků starého se může vyskytnout závada, která není opravitelná např. do 8 hodin. Pak u některých pojišťoven vzniká nárok na odtah domů. Odtahy z ciziny se mohou vyšplhat i na několikanásobek ceny vozu. Takže neváhejte, za pakatel (kolem tisícovky) pojistíte odtahy a můžete ušetřit i sto tisíc.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jindraa
Datum: 19.11.15 19:21

Dobrý večer, děkuji Vám všem co mi napsali - pomohlo mi to díky moc- XX hlavně " opicak "

Od: asd1
Datum: 20.11.15 16:35

Sto tisíc za odtah?! Běžně se dá "spřízněným odtahem" 1000 km za 10 tisíc. Ale je fakt, že komerční odtahovka vás stáhne z kůže = ta asistence domů se hodí.

V D, A, CH je u vás během pár minut policie a zařídí odtah na mimo dálnici. Pak dál si to zařídíte sám nebo asistenční služba pokud máte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.