Bouchání v zadních kolech - výměna tlumičů?

Od: Datum: 19.11.15 08:13 odpovědí: 7 změna: 20.11.15 16:42

Zdravím ,

obracím se pro radu. V poslední době se mi při přejíždění nerovnosti vozovky( silnice u nás sou strašné) ozývá ze zadní části bouchání , které se přenáší jakoby do celého auta. Jsou to tlumiče nebo to může být i něco jiného. Obzvláště zadní levá část je hodně hlasitá. Jedná se o peugot 206. Ptal sem se na to v rádoby servise , nicméně tam mi řekli že netečou a klasickej test zahoupání vozidla a prej to je dobrý.

Když si třeba zajedu na stanici STK jsou mi schopní udělat nějakej test že jsou tlumiče potřeba vyměnit?

Děkuji a jsem s pozdravem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy
Datum: 19.11.15 10:14

ano, na STK udělají test a zkrátí vám technickou prohlídku kvůli nebezpečné závadě, na nulu

, tedy sloupnou červenou kontrolní známku

zpět pojedete odtahovkou, a to s evypatí

celá zadní náprava brzy upadne

Ohodnoceno: 0x

Od: kuky®
Datum: 19.11.15 10:20
Tzv. třasadlo můžeš zkusit. Podle stáří auta (min. rok 2006) ti nové tlumiče jistě doporučí,neboť měněnný určitě nebyly.
Napadá mě vůle v podvozku (příp. v silentblocích),ale to by musela být opravdu velká a jistě by to bylo cítit i při běžné jízdě.

Datum: 19.11.15 10:34

common,,, zkontrolujte důsledně podběhy.. Nevím zda 206 má ty plastové, ale např, u fabie a pod. je to běžná věc, že se v některém místě podběh neviditelně utrhne a při jízdě bouchá, klepe.., stačí dodat šroub s podložkou..

Od: vernon
Datum: 19.11.15 10:48
Pokud ti zadek v zatáčce na nerovnostech neuskakuje stranou, nejsou to tlumiče, spíše vůle.
Ohodnoceno: 1x

Od: pepa*
Datum: 19.11.15 11:52

Tlumiče nebouchají. Mohl by to být výfuk, který při poškozeném zavěšení klepe to kastle.

Od: jmlc®
Datum: 19.11.15 12:02

Jak píší ostatní - jakýkoliv plast či plech - výfuk, podběh, nárazník... někde je to uvolněno a bouchá při nerovnostech. U jiného typu auta jsem už slyšel o "prorezivění kufru" - celé plato kufru uhnilo a spadlo na nápravu *smich*.

Ve finále to bude totální blbost - stačí ulomený držák nárazníku a máte v autě peklo

Od: asd1
Datum: 20.11.15 16:42

Vymačkané silentbloky, uložení tlumiče, stabilizátor + táhla (pokud tam je), výfuk, podběhy. Na STK vám vůle na "houpátku" najdou, testovací stolici na tlumiče často nemají - najdou jen korozi, vůle v zavěšení, stav brzd. Tlumiče otestujou leda zahoupáním, aspoň na stanici u nás..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.