Dědictví auta_přepis auta na 3. osobu

Od: Datum: 16.11.15 09:07 odpovědí: 2 změna: 16.11.15 11:15

Zdravím,

mám dotaz. Můj otec zdědil auto a chce mi jej darovat. Má rozhodnutí soudu o nabytí dědictví. Nemůžu nikde vygooglit, jestli otec musí nejprve auto přhlásit na sebe a potom teprve musíme udělat na základě darovací smlouvy přepis z otce na mě. Nelze toto udělat v jednom kroku?

A otázka č. 2 - stačí při přepisu původní zelená karta (majitele, který je po smrti) a platí ještě několik měsíců? Nebo musí otec uzavřít povinné ručení na svou osobu jen pro potřeby převodu ze zemřelého původního majitele na sebe?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy
Datum: 16.11.15 09:53
Kazda smlouva zanika umrtim pojisteneho, proto je povinnosti spravce dedictvi nebo dedice, pokud byl soudem urcen aby zmenu nahlasil pojistovne
na dedictvi se vztahuje ustanoveni zakona 56/2001 sb o prechodu vlastnickeho prava, vlastnik urceny soudem se v 10 denni lhute k autu musi prihlasit ako vlastnik...
na dalsi prevod se vztahuje ustanoveni o prechodu vlastnickeho prava, takze vlastnik dedic podavas novym vladstnikem jednu spolecnou zadost
v obou pripadech se predklada protokol z evidencni kontroly ne starsi 14dnu, na vasem miste bych se zeptal na vasem uradu zda vm uznaji jeden protokol z evidencky na oba ukony, predpokladam ze je budete chtit udelat soucasne...osobne se domnivam ze pojud vam ns stk vystavi dva originalni stejnopisy z evidencni kontroly, urad by je mohl uznat, s tim ze urednik porusi zakon, ktery prosadil pan stanjura a odhladoval vas poslanec...kazdy protokol j jakekoliv technicke prohlidky totiz musi obsahovat oznaceni provozovatele, tedy osoby ktera je jako provozovatel vytistena v tp...kdyz budete chtit dodrzet zakon, bude muset stk vystavit dva protokoky, v tom prvnim bude jako provozovatel uveden zesnuly, protoze je registrovan a uveden v tp, po zapisu noveho vladstnika -dedice by se po jeho zapisu do tp musela udelat nova eviddncka, v protokoku by byl jako provozovatel uveden dedic jako novy provozovate, tento protokol by se pouzil k dalsimu prevodu auta v souvislosti s prevodem vlastnickeho prava. Pokud vam to hlava nebere, vezte ze je to zakon pro lidi
Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss®
Datum: 16.11.15 11:15

Proč se bojíte zavolat na váš úřad, kde dostanete informaci, jak to u nich provádí. Tak to dělám já když tápu, ještě mi neublížili a nakonec si je platím, tak na co guglit, gugl nám žádné povinnosti nestanovuje.
Co se týká pojistky je auto pojištěno a zákon, § 12 říká, kdy pojištění zanikne.

avatar
Upozornění od sys milancukrar 16. 11. 2015 11:37:17
Pane kolego Bussi, tazatel navštívil poradnu, kde žádá o radu. Nikoliv takovou, aby šel jinam, třeba na úřad. Opět píšete něco, místo rady.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.