Nejběžnější postup při převodu auta na velkou vzdálenost

Od: Datum: 15.11.15 14:06 odpovědí: 6 změna: 15.11.15 16:52
Zdravím a prosím o radu jak se dneska nejlíp řeší převod auta, když si člověk vyhlídne ojetinu na druhém konci republiky, takže není reálně možné zvládnout koupi a přepis v jednom dni. Postup ověření plné moci můžete vynechat, v tom mám jasno. Podepíšu smlouvu, předám peníze a možná stihnu i evidenčku takže bych teoreticky vyrazil novým strojem k domovu. Pak bych teda musel posílat malý tp. poštou a doufat že se na poště zadaří a původní majitel stihne přepis v zákonné lhůtě 10 dní dokončit, čili mi pak bude auto stát 14dní na dvoře bez papírů?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.15 14:28

Nechápu. Letos jsem převáděl už dvě auta a postup byl vždy stejný - dopředu jsem si vyřídil pojistku, u prodávajícího se udělala evidenčka a pak na odbor dopravy, kde se provedl přepis v TP a vydání nového OTP. Vše vyřízeno za chvíli. Vzdálenost přece nehraje roli.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.11.15 15:16

přesně tak, to je nejbezpečnější postup.. jen si to naplánovat tak, aby se to stihlo na úřadě přepsat..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.11.15 15:35
Vzdálenost kupodivu roli hraje. Dostat se z Hradce Králové vlakem třeba do Chomutova nebo Karlových Varů není otázka hodiny ale celého půldne. A nikdo mi nezaručí, že evidenčka proběhne bez fronty a na úřadě zrovna jako na potvoru nebude narváno. Proto se ptám jak se to dělá, když třeba prodejce chodí kupodivu normálně do práce v horní dolní a bude ochotný přepis sám dokončit třeba v dalším týdnu, kdy už zas nemůž z pracovních důvodů na druhý konec republiky vyrazit já.
Datum: 15.11.15 15:39

Evidenčku může zajistit i stávající majitel - jen uvede nacionále kupce auta. I já, kupodivu, jezdím do práce, ale prostě když chci koupit / prodat auto, tak si holt vezmu volno.

Neříkám, že Vámi plánovaný postup je nereálný, ale přijde mi zbytečně složitý a možností výskytu problémů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.11.15 16:08
Tak dobře, každý si prostě v práci volno nevezme a dovolená je už vybraná. Abysme z toho ale nedělali diskusní kroužek, chci se zeptat, kde zjistím jaké eko plní auto které má v papírech ehs1999/102? Je to bez polpatku do nového roku nebo to mám už teď za tři litry?
Datum: 15.11.15 16:52

Pokud prodejce nbude ochoten udělat EvK dopředu,tak abychom to na úřadu stihli změnit-nekoupím to auto!Takže pro mne by to roli že jsem z JH a jedu do Ostravy pro auto nehrálo,ale je to věc každého jednoho z nás jak bude důvěřovat cizímu člověku že jej nepodvede!Raději projedu x kaček navíc než pak mít auto bez dokladů nebo doklady bez auta!

doplněno 15.11.15 16:57:

1999/102ehs =E3/E4 viz zde : http://www.registr-vozidel.cz…o_vypocet_ekologicke_dane.pdf

A pže od 1.1.letošního roku to není přeregistrace ale jen Změna a poplatek se platí při PŘEREGISTRACI ,tak dnes není nutno při změnách toto platit!

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.