Prodej auta - plné moci

Od: Datum: 15.11.15 08:39 odpovědí: 4 změna: 16.11.15 13:00

Dobré dopoledne,

situace je následující - prodávám automobil který má ve vlastnictví dědeček - fiat seicento rv. 2002 - eko poplatek se tedy nejspíš neplatí. K tomu abych ho převedl na nového majitele tedy potřebuji kupní smlouvu pro něho kterou podepíše dědeček, potom plnou moc od dědečka že mohu jednat jeho jménem ohledně převodu zmíněného vozidla a poté podepsanou plnou moc od budoucího majitele na totéž? Následně si zajdu na registr a bude vše bez problémů? Kolik bude převod stát a co vše je třeba zajistit? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 15.11.15 11:47

Ano na plnou moc můžete další osobě auto prodat, ale děda při tom nebude? V ověřené PM pak bude uvedeno, že vás zmocnitel - děda, zmocnil jednat jeho jménem při jednání na registr. místě (lze i na jedné listině). Kupní smlouva není povinná, může být i per huba a úřad ji nevyžaduje, je to na prodejci. Sepíše si ji, nechá sepsat a podepisuje jak prodávající, tak kupující. Pokud budete zastupovat i kupce, pochopitelně je třeba předložit ověřenou PM i od něj. Zapomínáte na evidenční kontrolu a domluvit si kdy zanikne pojištění. Jinak zák. č. 56/2001 § 8. Postup je zde už tak omletý ...
Podívejte se na web vám příslušného úřadu, jsou tam určitě pokyny, při nejasnosti si zavolejte, poradí..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.15 14:42

Proč myslíte, že nebudete platit EKO?

Nejsnazším řešením by bylo, kdyby smlouvu dědeček podepsal jako první a Vy se pak postaral o doplnění podpisu kupujícího. Dále aby dědeček udělil plnou moc kupujícímu-ověřenou. Nač to zbytečně komplikovat, i starý člověk se může podepsat a předpokládám, že i dojít na poštu plnou moc ověřit. Zbytek je na kupujícím. (evidenční kontrola, poplatek, pojištění...)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.15 14:53
avatar

Hubasi-dle roku výroby což je 2002 by mělo plnit již E3 což je bez poplatkuNavíc siecenta jsou výhradně benálová auta takží tím spíš!

Tazatel- nechte dědu napsat PM na Vás a na převod MV a poté s kupujícím pak společně na STK -udělat EvK., pak úřad zaúsat změnu a ať si pak jede kam chce-vy ,resp.dědeček bude bez auta a bude mít peníze a hlavně,ale hlavně,pokud to uděláte takhle tak budete mít klid a budete bez obav ,že Vám něco přijde,zaplatit pokuta za parkkování atd! Jinak KS není třeba-může být i ústní,bez dokladu!Pokud ale bude tak bych ji napsal jménem dědy,nechal ji podepsat dědou a pak,po převzetí kupní ceny i kupujícím. a pak viz výše!Kupující musí mít ještě uzavřené PR-tudíž ZK .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dzonis
Datum: 16.11.15 13:00

Děkuji Vám za pomoc :)

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.