Koupi auta o víkendu. Postup přepisu

Od: Datum: 14.11.15 02:08 odpovědí: 7 změna: 26.01.16 16:28

Zdravím,

Tento víkend si pojedu pro auto, cca 300km od bydliště. Zajímalo by mě jak je to s přepisem pokud nebudeme mít k dispozici žadný uřad u ,kterého by jsme hned auto přepsali, jedu dá se říct na jistotu auto koupím, ale jak čtu jde to jedině přes plnou moc ( která udajně nemusí být uředně potvrzená ).

Tak bych se tu chtěl zeptat na postup jakým mám jít.

Co jsem se tam ptal známých okolo, tak prý stačí přijet sepsat kupní smlouvu a plnou moc od vlastníka a mohu si přepsat auto ve svém Městě. Jiní zase tvrdí že tam budu muset jet znovu a udělat přepis tam.

Díky za každou radu předem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.15 05:41

Plná moc musí být uředně ověřená *cteni*,STOJÍ TO 30 KČ NA POŠTĚ .

Přepis se dělá v místě trvalého bydliště prodávajícího .

1.Koupíte

2.Odjedete (na POV prodávajícího)

3.Doma uděláte evidenčku a POV

4.Pošlete zpět doklady k přihlášení (plná moc,malý+ vel tech, evidenčka ,pov )

5.MODLÍTE SE se aby prodávající udělal přepis a doklady zaslal zpět ,

6 . Ptáte se na poradte jak od něho dostat doklady naspět ,

NEBO

UDĚLÁTE EVIDENČKU A JEDETE SI VŮZ PŘEPSAT SÁM S OV. PLN. MOCÍ OD PRODÁVAJÍCÍHO .

doplněno 14.11.15 05:49:

Samozřejmě odjíždíte od prodávajícího se všemi doklady k vozu .

Ohodnoceno: 1x

Od: mzxy
Datum: 14.11.15 09:41

1.) Zápis změny vlastníka je nutné provést u toho registračního místa, kde má trvalý pobyt aktuální registrovaný vlastník

2.) při uzavírání smlouvy doporučuji vzájemně si zapůjčit k nahlédnutí občanské průkazy, na zadní straně o.p, prodávajícího je uveden akruální trvalý pobyt, podle tohoto aktuálního trvalého pobytu je zákonem jednoznačně určen i příslušná obec s rozšířenou působností která je ze zákonem určena - oprávněna k provedení požadovaného úkonu

3.) adresa uvedena v TP nemusí vždy odpovídat adrese uvedené v o.p., a to zpravidla proto, že dotyčný registrovaný vlastník po přestěhování nenahlásit na registru vozidel tuto změnu adresy a proto není v TP vytištěna...údaje uvedené v TP bych proto bral s rezervou

4.) Plná moc musí být vystavena registrovaným - aktuálním vlastníkem, proto doporučuji pečlivost

5.) také doporučuji domluvit se s prodávajícím na tom, že přepis uděláte sám, na základě pásemné plné moci registrvoaného vlasntíka s úředně ověřeným podpisem, jinak se může stát, že sem budete za měsíc psát, že jste mu poslal doklady, pojistku, evidenčku, plnou moc a zelenou kartu a ON se k přepisu nemá a vy nemáte dokaldy...

6.) Pokud se dohodnete, že přepis udělá ON, pamatujte, že česká pošta nefunguje a protokol z evidenční kontroly platí pouze 14 dní, když nebudete obfa fungovat pružně protokol "propadne" a půjdete si evidenčku zopakovat...zákon je tak nastav schválně aby STK měly dostatek platícíh klientů...mají prostě své jisté, a to díky úředníkům MDCR, vymýšlejícím zákony pro lidi

Od: mares123
Datum: 26.01.16 15:52

No plna moc je stejne platna jako cela kupni smlouva a jakto je kdyz mas tr pobyt jinde nez bydlis? jako ze prodavas auto ale bydlis 500 km jinde to potahnes kupujiciho 500km atd blbost vse se da vyridit na treba na dopravce kde auto kupuje kupujici...evidencni sistem je propojen...:)) stepan

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.01.16 16:28

Od: buss®
Datum: 14.11.15 09:56

Proč lidi dávají na nějaké rady někoho a nepřečtou si normu, která to upravuje? Postup zde byl už n krát. Též dotazy co dělat, když dopadli špatně. To vám nestojí za to jet koupit auto v úřední den a mít po problémech? To není přece rohlík.
Uvařte si kafe, stáhněte si zák. 56/2001, nejlépe z mdcr.cz, a čtěte § 8.
Kupní smlouva může být per huba a úřad ji nevyžaduje, ve svém městě nic nevyřídíte! Mohl jste zaslat ověřenou! plnou moc prodávajícímu a ať vše vyřídí a jen si pak pro auto přijet.

Od: mzxy
Datum: 14.11.15 11:53

problém nastane když se prodávající na vše vyflákne, nebyl by to první případ,,,např. to bude někdo kdo jezdí kamionem a nezdržuje se doma

Problém je v české legislativě, původní zákon byl lepší v tom, že umožňoval majiteli auta po jeho prodeji splnit si zákonnou povinnost sám za sebe bez nutnosti společného postupu s člověkem z jiného konce republiky

Tzv. "odhláška" měla být zachována s tím, že zákonodárce se měl zabývat především tím, jak dosáhnout toho, aby se nový majitel k autu skutečně přihlásil

Jednou z možností mohlo být například zkartování malého TP, vyznačení této skutečnosti do velkého TP s tím, že po dobu 10 dnů do převodu by nový majitel použival pouze velký TP, jak k evidenčne, tak k technické prohlídce i k jízdě

Ministerstvo dopravy zaslalo vládě ČR návrh novely zákona, podle kterého bude po jeho schválení možnost provést jakýkoliv evidenční úkon u kteréhokoliv registtračního místa, s výjimkou vyzvednutí SPZ vozidla vyřazeného z provozu / dříve depozit) . To je logické, když jsem dal značky do úschovy v v Praze, nepojedu si pro ně do Brna.

Pokud to parlament schválí, bude to pro občany výhodné, změnu vastníka zapíší kdekoliv.

Jediný negativní dopad vidím v tom, že obce a města, které mají přepážky otevřené 4-5 dbů v týdnu nebudou stíhat, protože když někdo bydlí ve městě, kde mají otevřeno jen v PO a St a v tyto dny nebude mít čas, logicky pojede na registr vozidel jinam, tam, kde mají otevřeno pořád...Tam se mohou začít tvořit fronty, především v období dovolených , kdy si lidé pořizují nová nebo ojetá auta a počítají s tím že auty odjedou na dovolenou...tedy jaro, pak červen, červenec

Už dnes je jasné že tzv. "správní obvody" (zákon a vyhláška MVCR obsahuje taxativní výčet obcí, které spadají pod konrétní obec s rozšířenou působností, která pro tyto obce vede jeden registr vozidel) není stanoven spravedlivě, stačí se podívat např. na ORP Černošice, která má ve své kompetenci (registruje auta) pro možná milion obyvatel z celé Prahy západ, a na nějakou jinou obec s registrem vozidel, pod kterou spadá 15 vesniček s 5 tisíc obyvateli...

Jsou to dialmetrálně odlišné podmínky, bohužel dnes nikdo neví, jak to po schválení této novely dopadne.Zda a kde se vytvoří fronty a která obec zkolabuje, nebo zda vše poběží hladce...

Mimochodem MDCR navrhuje účinnost této novely k 1.7.2016, pokud se to v PSP stihne, mohla by informace o tom že jakýkoliv úkon lze provést kdekoliv platit od 1.7.2016.

Od: pavel333
Datum: 15.11.15 10:48

Tak jsem auto koupil, mám všechny doklady, pov. mě nechá do Pondělí hned si to vyřídím, ted se jen rozhoduju nad tím jestli si to mám přijet přihlasit sám nebo poslat doklady.

Jinak děkuju ješte jednou kdo mě poradili.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.