Lakování auta stříkání auta

Od: Datum: 13.11.15 22:28 odpovědí: 5 změna: 14.11.15 12:00

Dobrý den,

měním blatník na felicii a musím ho nastříkat. Můžu ho nastříkat barvou ze spreje, jak dlouho vydrží, kolik spotřebuji sprejů?

Nebo natřít pomocí válečku? Jde mi o hodně muziky za málo peněz, nějaké kocoury neřeším.

Díky, Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.15 23:03

Nastříkej to jeden spray velkej stačí.

Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 13.11.15 23:06

Sprejem NEEE..to za pár měsíců rozpraská,válečkem asi taky ne,nevím jakou životnost bude mít syntetická barva v povětrnostních podmínkách,soli,vodě a podobných sajrajtech. Já když jsem promáčkl blatník na feldě a měnil jsem jej tak mě venkovní lak stál něco kolem 1000,donesl jsem to do místní lakovny,tam to stříkli a bylo po problému,nikdo by to nepoznal.

Ono hlavně aby to udělalo hodně muziky je potřeba to pořádně naipregnovat ze spodu,ze spodu to vytřít pořádnou a velice silnou vrstvou tlumexu,důkladně pod lem,na všechny úchyty atd. Rovněž při montáží nešetřit tmelem a pořádně to utěsnit,opravdu velmi důkladně.

Osobně nechápu lidi typu,koupil jsem si blatník,natřel jsem to základovkou štětcem a šup s tím na auto,co na tom že to za jednu zimu je rezavý jak liška a budu kupovat další. Udělej to jednou pořádně a na několik let budeš mít klid

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.11.15 12:00

Já teda nevím jak to Fík stříkal sprejem! Osobně jsem si dle vzorku laku nechal namíchat odstín barvy,blatník jsem pak nastříkal cca3?vrstvy barvy další následovali asi 2 vrstvy laku,vnitřek jsem natřel "nějakou" barvou jedna vrstva štětcem!Pak jsem jej namointil na auto.Je tam už 7.rokem a v pohodě-ŽÁDNÁ stopa koroze,jen díky tenší vrstvě je,byl poškrábaný tak letos vlétě se stříkl opět asi 3 vrstvy barvou (modrá metla KPKCR) a asi 2 vrstvy laku.Samozřejmě po takot amatérském zásahu není výsledek jako od profíka,ale je to vidět jen z blízka a pak auto na lak nejezdí! Namíchání do spreje stálo cca350kč Velký sprej laku stál něco kolem 120kč!(samozřejmě je to už pár let co jsem je kupoval!

Datum: 14.11.15 08:54

Nastříkat sprejem to samozřejmě můžete. Pokud je Vám teda jedno, jak to bude vypadat a jak dlouho Vám to vydrží. Ono natřít auto je o něčem jiném, než natřít třeba plot či poličku. Když už chcete nátěr provádět sám, půjčte si někde stříkací pistoli, kupte vhodnou (nejlépe takzvaně "samovypalovací") barvu a ředidlo a můžete to zkusit. Ale počítejte s tím, že první pokusy dopadnou bídně. Nátěr válečkem, či štětcem je v tomto případě nepoužitelný. Pokud s tím nemáte náležité zkušenosti, svěřte to odborníkům. Sice to bude drašší, ale určitě se to vyplatí.

Od: pepa*
Datum: 14.11.15 09:17

Ze své vlastní zkušenosti vám mohu na 100 % potvrdit, že když budete mít sprej stejného odzkoušeného odstínu, správně obroušený podklad intikorozním základem, potřebnou zručnost a pečlivost, tak výsledek bude dobrý. Jen se vyvarujte akrylátovému krycímu laku. Ten po čase skutečně popraská. netuším, proč tento výplod výrobce doporučuje.

I když to nebude metalíza, vždy je potřeba zavadlý lak stříknout krycím lakem.

http://www.nejlevnejsi-barvy-…y-sprej-496-clear-lak-400-ml.

Důležité je dobře stříknout vnitřní hranu podběhu tak, aby se dobře uzavřela a nešla tam koroze.

Válečkem by to byla docela slušná blbost. Buď něco udělejte pořádně, nebo to nedělejte vůbec.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.