Dan z prodeje motocyklu

Od: Datum: 10.11.15 20:25 odpovědí: 11 změna: 11.11.15 23:42

Dobrý den , chci se zeptat , v květnu jsem zakoupil nový motocykl ale bohužel jsem na něm měl bouračku a teď bych ho chtěl prodat. V době zakoupení mi bylo 17 let , teď už mi je 18 budu platit daň z prodeje motocyklu i když jsem ještě student? četl jsem že tato daň se platí pokud prodávám motocykl dříve než po 1 roce . Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 10.11.15 20:32

Daní se jen rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Předpokládám, že po bouračce prodejní cena bude nižší než pořizovací, takže nedaníte nic. Student, nestudent - nemá na nic vliv.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 10.11.15 20:34

Píšeš nesmysly, student, věk s tím nesouvisí (na SŠ není student) . Měl jsi napsat, zda jsi ho prodal dráž, než koupil, o tom se vůůbec nezmiňuješ. Pak by jsi platil, Nepochopil jsi psané.

Ohodnoceno: 0x

Od: motor
Datum: 10.11.15 20:37

nová stála 40000 a za to to už neprodám , prodejni cena bude max 20000

Datum: 10.11.15 20:55

No vidíš, nic platit nebudeš! Proděláš.

Datum: 10.11.15 21:30

Přiznat ke zdanění musí,ale pokud je prodejní cena nižší než nákupní (což po DN nemůže ani být větší) nebude se danit nic!

doplněno 11.11.15 16:44:

Ano dle zákona musí ,že se to tak neděje je věc jiná!Kdo to pozná? Náhoda je blbec.Stačí třeba všímavý soused atd a může být vymalováno!Taky platí že neznalost zákona neomlouvá,což se divím -Buss takový znalec zákonů a toto neví!Takže zkrátlka a jasně-prodej motorových vozidel je osvobozen od zdanění,ale pokud je tento prodáno dříve než rok po nabytí,vzniká povinnost přiznat zisk ke zdanění.Samozřejmě že v případě prodělku se daň nevyměřuje!

Datum: 10.11.15 21:37

Kdo to vůůbec přiznává, jak to finančák zjistí?

Datum: 10.11.15 22:04

Tak nepřiznává to skoro nikdo a kdo se tím nežíví, tak mu to i vychází.

Naopak je tu spousty osob, které mají slušný příjem z dovozu bídných vozů, které následně naleští, vylepší tacho...A korunky se hrnou. Zákazník ,který naletí a nechce se soudit, má aspoň možnost takového člověka nabonzovat na FÚ. A občas se i zadaří a podvodník dostane doměřenou daň, penále a ještě tučnější pokutu.

Od: pepa*
Datum: 11.11.15 16:16

Neblbněte mu hlavu. Nic přiznávat nemusí. Pouze, kdyby byla prodejní cena vyšší než nákupní. Je tady sice bordel v zákonech ale až takový zase ne.

Datum: 11.11.15 17:56

Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů v paragrafu 4, odstavci 1c ukládá povinnost zahrnout do zdanitelných příjmů občana (fyzické osoby) i příjem z prodeje motorového vozidla pokud doba mezi nabytím a prodejem byla kratší než 1 rok.

Jelikož snad nikdo neprodá auto kromě překupníků se ziskem, je to jen papírování a kde není žalobce, není soudce. Asi tak.

Datum: 11.11.15 23:42

Tak to podle vás by každý běhal na finančák aby přiznal, že prodal to, tamto atd. Tak to vám blahopřeji k pěkné kravině.

Od: mzxy
Datum: 11.11.15 10:40

Překupníci dnes přihlašují problematická dovezná auta na babičky, maninky , tetičky , maželky a obratem je nabízejí na bazoši k prodeji, daně přitom nikdo neplatí, protže se tím fionanční úřady nezabývají...ale do elektronické evidence RSV mají přístup takže je to jen otázka času

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.