Poškození vozidla policie nic nedělá

Od: Datum: 10.11.15 14:50 odpovědí: 10 změna: 12.11.15 20:11

Dobrý den mám ohromný problém z jednou osobou cca měsíc zpátky přesněji v noci z 2-3.9.2015 mi jedna osoba poškodila vozidlo (bývalý přítel mé současné přítelkyně) konkrétně mi propíchal pneumatiky a zadělal výfuk montážní pěnou tak sem to oznámil na policii s podezdřením na jeho osobu osoba se mi poté po oznámení že sem to oznámil na policii sama přiznala že to propíchal (bohužel z očí do očí) což mi nikdo nedokáže že mi to říkal... dne 3.10.2015 mi přišel dopis od policie že viník není známí proto že to odkládaji a dnes ráno jsem jel do práce a poškodil mi chladič zkrátka ho propíchal šroubovákem tudíž do práce jsem se nedostal prosím poradte mi co s tímto člověkem když nemám důkazy že to byl on uz kdyby si vyhrožoval at si dám pozor na brzdy apod.bohužel policie s tim nic nedělá bez důkazu tento člověk je už v podmínce za zpronevěru co jsem se dozvěděl. Hlavně nás pořád pozoruje ví o každém našem kroku viz. minulý týden odjíždel jsem večer z kamarádem pryč a ihned mě příšla sms děkuji od této osoby a přítelkyni přisla sms ve tvaru nějaké divné že odjíždí sám bez tebe pořád nás pronásleduje už nevím co s tím jsem z toho neštastný poradte prosím co s tím dělat

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 10.11.15 14:55

Podal bych trestní oznámení za http://www.policie.cz/clanek/prevence-stalking.aspx - před podáním bych se obrátil na PČR s dotazem, co vše potřebují k řešení případu a zda je možné podat TO "na zneznámého pachatele".

doplněno 10.11.15 15:12:

Vlastní kameru - nevím - býval s tím potíž a často se odmítal záznam jako důkazní materiál.. Natočit by musela asi PČR ... jsou o tom desítky diskusí a článků...

např. http://www.bezplatnapravnipor…5572-nahravka-jako-dukaz.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.11.15 14:58

A co tak drobná provokace a nastražit kameru?

Datum: 10.11.15 17:20

PČR provedla šetření se závěrem pachtel nezjištěn. Být vámi tak učiním nové oznámení a pokusil bych se vozidlo sledovat například kamerou toto je použitelné jako důkaz, popřípadě nahrajte vyhrůžky záznamovým zařízením a toto dokladujte. Stalking se dá dokázat i pomocí sms popřípadě telefonických hovorů.

Ohodnoceno: 2x

Od: anonym0
Datum: 11.11.15 11:41

Policie si stejne tak jako ostatni ulehcuje praci jak muze. Pokud vy nebudete otravovat policajty s tim, ze vam nekdo vyhrozuje nebo nici majetek, tak oni sami od sebe nic navic delat nebudou. Policie je tu pro vas a je za to od vas placena. Podle toho je potreba se chovat.

Od: mzxy
Datum: 11.11.15 13:27

nechápu co tady brečíte, v naší moderní demokracii nestačí jen někoho udat, je nutné dotyčnému porušení zákona prokázat

pokud nemáte svědky, nejsou tam kamery a dotyčný se polici nepřizná, nevím jak by policie měla opatřit důkazy a co by asi měla dělat

najděte si jinou přéítlkyni a budete mít klid

jste bezmocné dítě, že to řešíte veřejně v této poradně?

Od: ju®
Datum: 11.11.15 13:31

no je vzteklej, že mu brousíte jeho ženskou - časem ho to přejde...a policajti jen na vaše udání, že to udělal on se také nepřetrhnou...

Od: buss®
Datum: 11.11.15 13:52

Policie je povinna mu jednání dokázat, nebo se přizná (a to kdykoliv odvolá). Vy jste ho viděl? Proč nezadržel na místě, nezajistil svědky? Jsou tam kamery? Komunikaci s ním si nahrávat, kameru do auta, postavit auto pod kameru.
Není důkaz, není soudce.

Datum: 11.11.15 15:37

Auto hlídat a fotit. Nebo se obrátit na nějaké ranaře.

Datum: 12.11.15 19:18

Tuhle není rada, jen úvaha.

Dneska se všechno řeší neúčelně pomocí oznámení, hlášení a pokud nejsou důkazy, tak je to spíš jen hra nervů. Takové hobby, ale neúčinné. Víte kdysi se to z dnešního pohledu řešilo nehumálně, jinak ale o to účiněji. Prostě by dostal přes držku a to opakovaně. Ráno, v poledne a pro velký úspěch i večer. Doba nahrává těm, co chtějí dělat problémy. Právní sysém je sice korektní, nesmyslně politicky korektní a na tu korektnost jednou zajdem.

Od: buss®
Datum: 12.11.15 20:11

A kdo to odsere více když to ten komu se to poškození nedokázalo to přes držku oznámí s pachatelem? Kdysik lidi kdejakou ... neoznamovali. Ale způsob dokazování byl, no někdy podivný, až tak moc se nedokazovalo a soudilo, akvokátům to až tak moc nevadilo, mohli třeba dostat přes prsty po stranické linii. A když se dnes díváme na některé kauzy, tak jsou odouzeni jak? Chce to dobře zaplaceného obhájce. Jak to říkal prokurátor Vyšinský?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.