Odtah vozu, nevyžádaná služba

Od: Datum: 08.11.15 16:27 odpovědí: 13 změna: 17.11.15 17:44

Dobrý den,

měla jsem bouračku a auto zůstalo nepojízdné. Asistenční služba sjednala odtah a složení auta poblíž našeho bydliště. Auto v pořádku odtaženo, složeno, ovšem provozovatel firmy nebyl doma. Řekl, že nedorazí, ať auto složíme na ulici před firmu. U složení byla jeho manželka, která zřejmě nebyla oprávněna otevřít dveře do dvora *blee*. Dnes mi řekl, že za naložení a přendání auta z ulice do firmy zaplatíme další poplatek. Je to tak v pořádku? Co s tím, nezdá se mi to zrovna dvakrát solidní...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.15 17:26
avatar

Toto není součástí dohody o provedené činnosti, tedy neplaťte. Popřípadě pohrožte Českou obchodní inspekcí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 08.11.15 18:38

Nějak se v tom dotazu neorientuji. Kdo sjednal odtah, snad vy, ne? Uvádíte Auto v pořádku odtaženo, složeno, Kdo je to provozovatel firmy? Když řekl složte na ulici, tak to měli složit na ulici před firmou. Dokážete to?


doplněno 09.11.15 10:04:

Můžete podat přesnou informaci? Píšete:Přesně tak, odtahovku sjednala naše asistenční služba, jak věděla ta služba, že má auto odtáhnout? Vy jste jí nevolala, AS své pojištˇovny? Vy jste volala jakéhosik opraváře atˇ vám odtah zajistí? Co chce zaplatit za to, že nebyl doma, výlet, posezení v hospodě, nějaké ztrátové časy? Dokážete, že on odkázal AS na složení před domem? Pokud jste do toho nezasahovala, je to jeho problém. Ä jděte od něj pryč.


doplněno 09.11.15 10:40:

Tak ted´ zvažte co dál, budete se soudit?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.15 18:44
avatar

mají na to smlouvu?

oni Vám odtáhli auto? Už jste je nahlásili za krádež?

S Vašim majetkem ( autem) smí nakládat pouze orgány policie za určitých okolností

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 08.11.15 18:55

nekompletní zmatený dotaz - zřejmě do smluvní opravny - majitel opravny zřejmě nedorazil a komplikace jeho vinou, zřejmě?- nemám křišťálovou kouli

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.11.15 08:18

Přesně tak, odtahovku sjednala naše asistenční služba, komplikace vinou majitele opravny/servisu. Ten po nás chce zaplatit navíc za to, že nebyl doma. S odtahovkou dojednal složení před servisem a ted požaduje platbu za přesun auta na dvůr.


doplněno 09.11.15 10:28:

Mě odvezla sanitka, manžel kontaktoval policii a asistenční službu naší pojišťovny, která sjednala odtažení vozu do servisu nejblíže našemu bydlišti. Majitel servisu odtahovce řekl, že nebude doma, ať vrak složí před provozovnu. Později mě kontaktoval s tím, že chce zaplatit další peníze za přendání vraku za plot.*blee* K tomu mě přesvědčoval, ať mu nechám vrak k likvidaci, že je v "hrozném stavu", že prý mu připlatím za likvidaci. To samozřejmě neexistuje, pán se asi zbláznil.


doplněno 09.11.15 10:35:

A to, že chtěl vrak složit před domem dokážu AS, potvrdil mi řidič odtahovky.

Od: asd1
Datum: 09.11.15 10:33

Ceny se domlouvají předem = pokud s tím manipuloval bez vašeho souhlasu tak bych mu nic nedal.

V každém případě auto hned od něj odvézt pryč, pokud se bude cukat s vydáním tak policie - auto stálo před servisem a on ho ukradl. Zadržovat váš majetek nesmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 12:40
avatar

Komplikace NENÍ vinou majitele servisu, pokud není označen jako NONSTOP. Zde se jeví jako viník asistenční společnost, která vás nahnala do zavřeného servisu. Asistenční společnosti jsou jen amatérští telefonisti, kteří ani netuší, co je autoservis. Na ně se spolehat rozhodně nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 09.11.15 11:31

nepíšete, na základě čeho bylo auto odvezeno k tomuto subjektu, zda jde o tzv. "smluvní" servis Vaší pojišťovny, nebo byl vybrán náhodně

vše by mělo jít z pojistky, a za to že PAN nebyl doma bych chtěl SLEVU

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 11:18
avatar

O jaké slevě mluvíte? Jestliže není servis označen jako NONSTOP servis, pak není poviností majitele čekat za plotem, až mu někdo přiveze rozbité auto, aby ho rychle převzal. To je opravdu směšné, co jste napsal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 11:14
avatar

Odtažení vozidla bylo provedeno asistenční službou zdarma do servisu který vybral KDO? To je docela zásadní otázka, protože asistenční služby dnes "dohazují" práci smluvním servisům, od kterých pak dostávají úplatky. Říká se tomu provize, ale jsou to legální úplatky.

Jestliže ho vybrala asistenční společnost, měla zároveň zajistit i předání PŘÍMO DO servisu. Na to jsou předávací protokoly. Jestliže jste si vybrala servis sama, pak jste k tomu měla nějaký důvod (váš servis či známý) a pak se nedivte, že za práci můžete něco platit. Vy snad některé práce v zaměstnání provádíte zadarmo a nad rámec svých sjednaných pracovních závazků? Pokud ano, je to jen vaše rozhodnutí a nikdo vám ho nemůže přikázat stejně tak, jako nikdo nemůže zakázat požadovat za práci úhradu. Udivuje mě, že někoho překvapí, že má zaplatit za práci, která byla s jeho zakázkou zjevně provedena a nebyla to jen neúčelně vynaložená námaha .

Jestliže si tedy servis objednala asistenční společnost, pak "někdo" (pravděpodobně vy nebo majitel vozidla) musel souhlasit s tím, že vozidle nebude složeno v servisu, ale pouze na ulici. Tedy vozidlo NEBYLO dopraveno až do servisu s vaším souhlasem a vy za tuto další službu musíte zaplatit, pokud se nedomluvíte jinak. Pokud jste nesouhlasili se složením auta na silnici podejte stížnost na Asistenční společnost, protože neposkytla službu tak, jak byla objednána. Na vše byste měla mít doklad od odtahové služby a to i s tím, kde bylo vozidlo složeno. Pokud jste ale servis vybrali sami, pak je to jen a jen na vás, jaké máte se servisem zkušenosti a vztahy a jak celou záležitost vyřešíte. Odtahová služba je služba, která má zajistit naložení vozidla na místě poruchy nebo nehody a dopravu na smluvené místo. Do servisu se rozumí na "území servisu", kde již servis přebírá za vozidlo plnou zodpovědnost. Rozhodně však není povina skládat auto do dílny na zvedák. Rovněž tak není odtahová služba povina cokoli na místě nehody uklízet.

Samozřejmě, že vám nemusel vůbec nic říkat a mohl si práci navíc započítat do zakázky, ale nevidím do vašeho vztahu, takže nevím proč to neudělal. Každopádně za každou práci se platí, takže záleží jen a jen na dohodě.

Já osobně jsem si nikdy nic takového neúčtoval, ale vím, že ne vždycky je to jednoduché dostat nepojízdné auto z ulice na zvedák do dílny.


doplněno 10.11.15 11:25:

Na vaši obranu bych ale doplnil, že majitel servisu neměl právo s vozidlem manipulovat do té doby, dokud nebyla sepsána řádná zakázka na opravu či likvidaci. Pokud manipuloval, je to asi jeho problém. Ale zase jestli jste s ním telefonovali a na předání auta "na ulici" se domluvili po telefonu, i to je určitá forma dohody. Zkuste se domluvit nějak lidsky, copak není na světě k řešení víc důležitějších věcí, než rozbitý auto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rachel
Datum: 17.11.15 13:21

toto se stalo me...po bouracce mi AS odtahla vuz nekam za prahu a od te doby jsme vuz nevidela a protoze chteji 40 tisic za parkovne, nemohl ajsem zaplatit a vuz vyzvednout...vuz maji uz dva roky...Polici vam nepomuze...musite zaplatit a pak se pry neco bude resit, pokud nemate penize, uz sve auto nikdy neuvidite :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.15 16:53
avatar

Rachel -to je nesmysl nesmí Vám zadržovat Váš majetek ,byť je to rozbité auto!A 40 000 za parkovné?To mají vyhřívané parkoviště ze zlata?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.15 17:44
avatar

předpokládám, že 40 tisíc je parkovné za rok či dva, což je běžná cena parkového za 400 dnů. Předpokládám, že z nějakého důvodu došlo k prodlení při vyzvednutí vozu, ale nevím, to bych jen spekuloval. Zpravidla to bývá tak, že AS nařídí odtah (někam) a měla by platit např. deset dnů parkovného. Tento odtah je ale nařízen jen za předpokladu, že není, kdo by se postaral o vozidlo. Např. jsou všichni v nemocnici, jinak o odtahu by měl vždy rozhodnout majitel nebo pověřená osoba a AS nemá do toho co mluvit.

Policie s tím nic dělat nebude, protože tomu, u koho je auto uskladněno vznikla nějaká pohledávka a je to stejné, jako s dluhem za plyn či vodu. Nejdřív uhraď a pak dostaneš auto a pak se můžeš soudit. Stále však není jasné, proč se to předmětné auto dostalo tam kde je, na čí popud a proč nebylo včas vyzvednuto.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.