Prasklé těsnění antény

Od: Datum: 08.11.15 01:36 odpovědí: 3 změna: 08.11.15 11:51

Mám 15 let starý VW Golf nedávno koupený v bazaru. Nyní jsem si všiml, že u antény je nejspíše stářím prasklý kroužek, co těsně přiléhá po obvodu anténní základny ke střeše. Prasklina tvoří asi 0,5 mm mezírku. Neznám technologii upevnění antény do střechy, proto by mě zajímalo, zda to může způsobovat třeba nětěsnost a zatékání vody. Má ten kroužek primárně těsnící funkci? Zatím nepozoruji žádný problém, ani v autě na stropě.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.15 07:11
avatar
Většina aut má vyndávací modul osvětlní nad zrcátkem a po jeho vytažení pod ním uvidíš šroub antény. Budeš potřebovat desítku trubkový klíč abys to povolil a vyndal. Gumu antény nahraď jinou nebo tam na vyndanou antenu mázni silikon a nech zavadnout aby se ti nepřilepila antena ke střeše. Lepší to dělat ve dvou protože při montáži se anténka protáčí a pak potřebuješ druhý ruce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: marat
Datum: 08.11.15 07:41

Mám anténu v zadní části střechy, je tedy třeba dostat se pod polstrování stropu. Dotaz byl mířen spíše směrem k výši rizika zatečení vody při porušení té dosedací gumy.

Od: nickys
Datum: 08.11.15 11:51

Nic tam nezateče, je to jenom kosmetická vada. Těsní to pod celou plochou té základny.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.