Cvičení na řidičák mimo silnici, na louce

Od: Datum: 07.11.15 13:10 odpovědí: 13 změna: 09.11.15 19:22

Zdravím, dělám si řidičák a chtěl bych si zajezdit i mimo autoškolu, hlavně mi jde o nácvik ovládání auta (rozjezdy, brždění, řazení) mít čas si to víc vyzkoušet. Kámoš má auto a řidičák, takže ta možnost je.Na silnici bychom nejeli, jen na opuštěné louce, dál od silnice. Co myslíte, je to bezpečné nebo se na to raději vykašlat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.15 13:15
avatar

Takhle nějak začínalo dost lidí .) ideální spíš než louka je najít si někde opuštěné "letiště" s rovnou, vyasfaltovanou či vybetonovanou plochou (dělávaly se takto přistávací dráhy pro čmeláky na práškování), nebo alespoň co nejrovnější a nejpevnější terén, pokud nevjedeš na pozemní komunikaci tak není problém

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.15 13:29
avatar

Pokud ta louka bude tvoje, pak si tam jezdit můžeš. Je spousta lidí, kteří mimo autoškolu jezdit nepotřebovali, a autoškolu zdárně dokončilo. Tady hrozí od pokuty, po nehodu všechno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.15 14:12
avatar

Jj a byli také takoví co s řp sk "M" jezdili s PV3S,T148,OT-62,MT-55 a taky s PTS-10!(eMko tehdy =malé moto do 50ccm)

Tazateli-idealní je SOUKROMÝ uzavřený pozemek,ale ani pak není vyhráno!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.15 14:21

Nácvik jízdy mimo výuku v autoškole trénovalo hodně lidí. Já taky. Je vhodné to zkoušet např. na nějakém prázdném parkovišti, kde skoro nikdo nejezdí a samozřejmě ani policejní hlídka :)

Možná je lepší si pro ten účel půjčit auto z půjčovny, u kterýho tolik nevadí, když při nácviku např. nácviku couvání párkrát "chcípne". Nácvik couvání je dost důležitý, protože v běžném provozu je potřeba často poměrně rychle zaparkovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 15:24

Trénovat lze kdekoliv mimo veřejné komunikace. Řidičák je oprávnění jízdy na veřejných komunikacích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 15:40

Ahoj,

pokud tuhle možnost máš, určitě ji využil. Nevím jak ostatním, ale mě třeba přijde, že těch hodin na naučení se praktických dovedností, o kterých píšeš, je v autoškole prostě málo. Navíc asi se lépe budeš cítit s kamarádem, než se nějakým cizím lektorem, který se Tě sice bude snažit chápat ´, ale prostě to není úplně ono.

Takže pokud je kamarád ochoten, jdi do toho. Co se týče bezpečnosti...předpokládám, že v tu dobu bude s Tebou přítomen kamarád, tak kdyby snad něco, tak Tě včas zastaví, i když člověk nikdy neví. Najdi si nějaké místo, kde je dost prostoru, nehrozí, že do něčeho nabouráš, je dobrý terén a podobně. To, že ještě nemáš ŘP, zde vadit nebude. Jediná věc, na kterou Tě už upozornili ostatní, je ta, že pokud budeš jezdit na nějaké cizí louce, hodně to tam rozjezdíš a majitel té louky Tě přistihne, tak z toho budeš mít problém, protože mu poškozuješ jeho majetek. Pokud tedy nejde o nějakou veřejnou cestu, kde může mít přístup víc lidí, ale tam je zase riziko, že Tě někdo potká...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 13:28

Ahoj,

určitě děláš dobře, když si chceš nacvičit jízdu autem i momo výuku v autoškole. Doba, která je vyčleněna na jízdy v rímci výuky v autoškole není dostatečná. Navíc, přístup mnoha instruktorů v autoškolách je špatný. Pokud je nějaký tvůj kamarád ochotný ti půjčit auto na trénink (samozřejmě by jel s tebou) tak je to pro tebe výhoda. Doporučuju např. nějaké prázdné parkoviště, kam nejezdí policejní hlídka, popř. nějakou asfaltku, po které téměř nikdo nejezdí apod. Doporučuju si dobře nacvičit např. i couvání, které je potřebné často především při parkování ve městě.

Je taky varianta, obětovat nějaké peníze navíc a půjčit si auto z půjčovny, u kterého tolik nevadí, když to občas "chcípne".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickys
Datum: 08.11.15 15:15

Jako, že se auto zničí, když "párkrát chcípne"?

Poptejte se známých, kde oni v okolí nacvičovali. Opuštěné parkoviště, odlehlý plácek, všude jsou taková místa a skoro všichni jsme se nich učili i mimo autoškolu. Já třeba se svými rodiči, s jejich autem. V životě by tátu nenapadlo, že bych mu auto "uchcípal".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 09.11.15 17:01

Legálně lze mimo veřejné komunikace (pozor to jsou i polní cesty) = když už, tak jedině na soukromém uzavřeném pozemku. V případě způsobení nehody na veřejné komunikaci bez řidičáku jde celá škoda za řidičem, povinné ručení má výluku. Hlavně škoda na zdraví snadno vyletí do milionů - vyjede ti někdo před auto, ty ho srazíš, on měl přednost zprava a celý život budeš splácet dluhy...

= buď soukromý oplocený pozemek, nebo asi lepší verze nejdřív udělat autoškolu - instruktor autoškoly je od toho, aby tě rozjezdy atd. naučil, je lepší když se to hned učíš správně. Jako samouk si můžeš vypěstovat špatné návyky. Pak s řidičákem si můžeš cvičit podle libosti kde chceš, riskuješ už jen porušení zákazu vjezdu atd., ale už ne že zaplatíš komplet škodu při nehodě...

Na učení rozjezdu je nejlepší slabé benzínové auto - každou chybu ti dá hned najevo. Silný motor si nechá líbit hodně, jen tak nezdechne a nepoznáš že se rozjíždíš špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 17:53
avatar

Samozřejmě dělá to dost lidí ale pokud můžu mluvit za sebe jakožto za učitele, tak prakticky první hodiny přeučujem zlozvyky "černých jezdců" , což jsou drobnosti na které se zapomíná - např. správné držení volantu, sledování zrcátek při rozjezdu atd, kvůli kterým by nemusel projít zkouškou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.11.15 18:27

Klidně jezděte, pokud je pozemek váš, či kamoše anebo po domluvě s vlastníkem. Což ovšem neuvádíte, takže NE.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.11.15 18:29

Klidně jezděte, pokud je pozemek tvůj, či kamoše anebo po domluvě s vlastníkem. Což ovšem neuvádíte, takže NE. Ale někde na to mají určená cvičiště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 19:22
avatar

aasd, na Vaší louce se nenaučíte rozjezdy, brždění, řazení. Nás učil instruktor tak, že sdělil, "rozjet, zastavit a řadit, se dokáže naučit i opice, jak to vidíte v cirkuse".

Proto se domnívám, že Vás lehce naučí v autoškole tyto činnosti velice rychle. a věřte tomu, že po několika rozjezdech se to naučíte dobře. Co ale mnoho řidičů se nenaučí, ani v několika autoškolách, jezdit s rozumem a citem. To se na louce určitě nenaučíte.

Přeji Vám klidné ježdění, ať nepoznáte nezkušené a neznalé řidiče. Určitě je najdete na této poradně (ale i na jiných) až se objeví dotaz na situaci na křižovatce, či provozu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.