Bezpečnostní šrouby na disk kola

Od: Datum: 06.11.15 10:48 odpovědí: 11 změna: 09.11.15 17:22
avatar

Zdravím - chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s výrobkem na obrázku. Jedná se o pojistné šrouby na kola ( vyrobeno v PRC). Po prvním použití se vnitřní zámek v hlavě šroubu a současně i redukce na běžný šestihran omačkaly tak, že je nelze znovu použít ( utáhnout ). Utahoval jsem momentovým klíčem (české výroby ) nastaveným na hodnotu 98 Nm.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 06.11.15 11:04

Zkušenost nemám, ale podle popisu jsou z bláta = čínský šmejd = zahodit. Nebo vyreklamovat, a nebylo by od věci oznámení úřadům, ty by měly nařídit stažení z trhu - nebezpečný výrobek.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bg
Datum: 06.11.15 11:12

No jo, Čína...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 19:05
avatar

Bg a Asd - vy jste vševědoucí?Jak víte že je to čína co když je to made in CZ? nebo EU? Ne každý šmejd je z čííny naopak většinu šmejdu jsem viděl z EU! A naopak mám několik přímo čínských výrobků a jsou OK!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 10:47
avatar

(Bezpečnostní šrouby na kola)

To, že výrobek pochází z číské produkce jsem napsal já (spotřebitel), bylo zřetelně napsáno na zadní části obalu (karton, blistr).Vaše výtka vůči dvěma předchozím příspěvkům je jen drobné nedorozumění.Jinak obecně - velká většina průmyslových výrobků pochází z čínské produkce a sám je stále používám - jsou cenově výhodné a fungují tak jak spotřební zboží fungovat má - za přiměřenou cenu slušné užitné vlastnosti ( mám zkušenosti s úhlovými bruskami, vrtačkami,montážním nářadím - klíče, čerpadlem do studně atd. atd. ). vím také., že i značkoví výrobci ( např. z německa ) zadávají výrobu v číně , nebo zde mají své "filiálky". Rozhodně mám raději např. vrtačku z čínské produkce, která mi vydrží dva tři roky,než např. narexku, kterou užívám už 20 let a používám ji jen proto, že je mi líto vyhodit funkční nářadí.Po dvou - třech letech si koupím novou ( čínu) a mám opět moderní výrobek se soudobými parametry a přitom za zlomek ceny, než u značkového výrobku. Tak prostě vypadá "spotřební" společnost. Rozhoduje užitná hodnota v poměru k ceně a v neposlední řadě- možnosti mé "peněženky" ( to, že mi drahá značková vrtačka vydrží 20 let, pro mne není součástí užitné hodnoty, protože za tu dobu je už dávno technicky zastaralá a má horší parametry než nový výrobek ze současnosti - konkrétní příkl. - stará narexka je hlučná a nemá plynulou regulaci otáček a navíc - některé nářadí bych si nikdy nekoupil, protože by to bylo neekonomické pro moje krátkodobé amatérské využití, nebo bych si prostě drahé, kvalitní profi nářadí "nemohl dovolit" s hledem na jeho prodejní cenu.Naopak- musel bych vynaložit ( také "hodně peněz") za profesinálního řemeslníka, který ono drahé nářadí používá ).

Krátce řečeno - dovážené zboží čínské produkce považuji jednoznačně za přínos ( i když jsem si vědom dopadů na ekonomiku, nezaměstnanost atd. atd. ).

Od: bg
Datum: 09.11.15 05:41

Vševědoucí nejsem, umím číst - zadavatel uvádí made in PRC = People´s Republic Of China. Jinak to samozřejmě automaticky nemusí znamenat špatný výrobek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 11:24
avatar
Jo tyto srouby z blata (cti z ciny),se musi dotahnout pouze v ruce. Jinak to ojedes. Je to mekke a jsou tam male plochy na preneseni sily.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 06.11.15 12:07
avatar

Když vám někdo bude chtít kola ukrást, ukradne je bez ohledu na bezpečnostní šroub... zkuste se pozeptat, jak se odšroubuje po ztrátě adaptéru v pneuservisu - je to lehčí, než by si kdokoliv pomyslel...

Když adaptér ztratíte a budete mít defekt, jste lidově řečeno v prdeli.

Pokud má šroub váhu jinou než další 3-4 šrouby, může vám to dělat neplechu a kolo může i házet.

Měkkost materiálu zazněla, taky jsou různé kónusy a díky špatnému šroubu můžete zlikvidovat hliníkový disk.


doplněno 09.11.15 09:43:

Běžná výbava pneuservisů je s "narážečem" - mimo různé sady nejběžnějších "bezpečnostních" šroubů je nedna trubka plná ocelových vlasů - to se narazí na šroub a vlasy tam vyplní potřebné, bez potíží pak odmontují jakýkoliv tvar.

něco jako toto http://shop.ploberger.cz/Akce…tr-n-univerz-ln-9-21mm-1.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 09.11.15 05:25

ukradne je bez ohledu na bezpečnostní šroub... zkuste se pozeptat, jak se odšroubuje po ztrátě adaptéru
To jsi mi teda nasadil brouka do hlavy :( Jak se to dela? Měl jsem za to, že bezpečnostní šrouby jsou bezpečné, pokud nemá zloděj originální nástavec.

Doted jsem mel za to, ze nejlepsi je na ten sroub neco přivařit a tím to pak vytáčet. *nevi* Pripadne flexou zhranit hlavu. Obojí bude při krádeži budit pozornost.


doplněno 09.11.15 11:43:

Diky za info na ten univerzalni nastavec. Ted teda opravdu uz nevim, jak predejit kradezi kol. :( Ne ze bych mel neco extra nebo draheho, ale tatovi sundali dokonce i vsechny 4 otřískané plecháče *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 09.11.15 09:41

Radit nebudu abych případným zlodějům neusnadnil, ale je to opravdu jednoduché. Nic se nevaří ani se nedělají drážky. Bezpečnostní šrouby jsou leda pro puberťáky, "profíci" co kšeftujou s kradenýma kolama nemají problém.

Diesel - jasnovidec nejsu, ale hádej co znamená "vyrobeno v PRC" Jasně že v Číně umí udělat i špičkový výrobek, ale nejčastější je zadání "levný šroub" a pak to je přesně tohle bláto. A je jim jedno že to nesplňuje základní požadavky na šroub - tohle Evropská fabrika neudělá. Dále pokud se kvalita opravdu pečlivě nehlídá, tak vemou nejlevnější materiál a sekaj to z něj, když na to nepřijdeš tak to jde do prodeje.

Takovéhle bláto není pevnostní šroub a na autě může selhat = zahodit, stáhnout z trhu jako nebezpečný výrobek. Prodejce bych klidně udal, jde o zdraví i moje (až auto bez kola do někoho napálí tak to můžu být i já...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 16:58
avatar

Asd-Právě to PRC jsem přehlédl*hi*,proto jsem napsal co jsem naspal ,takže se omlouvám!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 17:22
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.