Přepis vozidla

Od: Datum: 02.11.15 21:45 odpovědí: 8 změna: 05.11.15 11:56
avatar

Dobrý večer. Prosím

o radu ohledně přepisu

.Manžel prodal Avii. Kupec je z jiného okresu, tudíž poslal zpět velký TP, ověřenou plnou moc a protokol o technické prohlídce.Vím, že k přepisu je potřeba evidenční prohlídka, ale musí být, když kupec udělal tu technickou?Píše se tam, že vozidlo z hlediska evidenční kontroly vyhovuje. V poznámce má uvedenou i svoji adresu, jako provozovatel je uveden manžel.Malý TP stačí ohlásit, že je ztracen? Má ho kupec

.Děkuji za radu, neradi bychom na úradě vystáli celodenní frontu, aby nás pak nás poslali pryč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy
Datum: 03.11.15 07:40

technická prohlídka v plném rozsahu obsahuje i evidenčku, takže protokol je ok, je nutné si ohlídat jeho platnost...pro potřeby zápisu změny vlastníka platí pouze 14 dnů ode dne jeho vystavení

podle vyhlášky č. 302 jsou na protokolu VŽDY uvedeny údaje o provozovateli, tedy na protokolu musí být uveden ten, kdo je evidován jako provozovatel, tedy manžel...údaje o novém majiteli uváděné v poznámce tam STK píše na základě dopisu rozeslaného ministerstvem dopravy, zákon to neřeší a skutečný důvod nechápu

pokud budete lhát, že byl malý TP ztracen, vystaví úřad nový malý TP za stokorunu, pak se zapíše změna vlastníka a vystaví se další malý TP, ten je v ceně přepisu

budete vyplňovat žádost navíc, ta první bude žádost o vystavení nového doklaud, ta druhá bude žádost o zápis změny vlastníka

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cuca®
Datum: 03.11.15 17:40
avatar

Díky. :)

Od: buss®
Datum: 03.11.15 20:31

mzxy Prosimich kde je stanovena lhůta pro platnost evideční kontroly na 14 dnů? Na intu najdete 6, 8 dnů, od lajků... A kolik pak, když tazatelka píše, že byla udělána TK?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 03.11.15 21:51

je to v zákoně č.56/2001 Sb., §§ 8, odst.4)

tazateka neuvádí kdy přesně byla provedena technická prohlídka, když byla provedena dne, počítá se jako první den zítřek, tedy středa 4.11.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 03.11.15 23:58

Ale tazatelka píše, že má TK, tedy předpokládám, že má na mysli STK a ta platí přece déle. Jinak, musí být přesná v informacich.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko
Datum: 04.11.15 00:30

Předpokládáte, že je majitelkou stanice technické kontroly?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 04.11.15 08:45

paní píše že má Tplatnou Technickou Prohlídku

technická kontrola je něco úplně jiného, navíc to není definováno zákonem, přestože jde o činnost která se provádí vybranými techniky při výrobách nebo přestavbách vozidel ve zkušebních stanicích, navíc platná právní úprava zná ještě pojem silniční technická kontrola...

vysvětolení je jednoduché, ministerstvo dopravy je v rozkladu, takže čím větší zmatek v pojmech, tím lépe

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 05.11.15 11:56
avatar

Omlouvám se za termíny. Mzxy to pochopil spravne hned na začátku. Zítra tam manžel jede, abychom neprošvihli termín a byl od toho klid. Už jsme tímto způsobem prepisovali pro změnu traktor na manžela, takže nás zmátla absence samostatného protokolu o evidenční kontrole.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.