Výměna brzdového spínače Fabia I 6Y

Od: Datum: 31.10.15 19:07 odpovědí: 8 změna: 03.11.15 14:40

Zdravím, po instalaci nového brzdového spínače se mi zdá, že se zhoršila citlivost rozsvícení v závislosti na sešlápnutí. Prostě musím více sešlápnout, aby se rozsvítily brzdovky. Instalace byla prováděna dle rad, co jsem našel na forech a to sešlápnout pedál, nasadit spínač a otočením zacvaknout. Měl by se sám nastavit.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: gumid
Datum: 31.10.15 19:22

Nevím, ale u Felicie byl rozpínač ve tvaru dlouhé šroubovice a zašroubováním spínače se dala regulovat citlivost, jak bylo třeba.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.10.15 20:27
Mate spravny typ? Je dobre nasazen? Pokud vse OK , tak jde nastavovat.

Od: kkk
Datum: 01.11.15 13:16

Ano, typově je shodný. U předešlého jsem se pokusil o opravu očištěním kontaktů. Byly tam celkem dva, jeden silový pro světla a druhý pro Ř.J. Po složení spínače a instalaci přestala kontrolka EPC svítit, ale citlivost na sešlápnutí byla taky malá. Z toho důvodu jsem zakoupil noví. Podle všeho se nastavení citlivosti provede samo zastrčením a otočením.

Datum: 01.11.15 16:05

no vím že jsem s tím docela bojoval.. určitě to jde nastavit.. mě se zase stalo, že jsem ho tam dal a světla svítily i když jsem nesešlápl pedál..

Datum: 01.11.15 19:52

Myslím si, že to nejde nijak dodatečně nastavit. Koupil jste černý s tenčím pístkem nebo zelený s tlustčím pístkem?

Datum: 02.11.15 08:02

Původně tam byl zelený zn. Meyle. Nyní je tam černý, taky Meyle.

Datum: 02.11.15 13:35

Doplním, že na pohled jsou oba spínače identické. VAG mě ukazoval závadu 16955 - Spínač brzdových světel – nesmyslný signál.

Datum: 03.11.15 14:40

Aha, čili ten vadný už taky nebyl původní z výroby. No těžko říct, třeba to má Meyle trochu jiné a spíná to později.

Já jsem měl v autě původní originální černý s tenkým pístkem a dával jsem tam modifikovaný originální, ten je zelený a má tlustější pístek.

Jinak ten VAG vždycky ukazuje to stejné, jak se uvnitř obrousí ty plastové dílky, tak zůstávají oba obvody (0 a 1) sepnuté a řidicí jednotka to vyhodnotí jako nesmyslný signál.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.