Převozní značka

Od: Datum: 31.10.15 12:58 odpovědí: 7 změna: 01.11.15 13:10

Včera jsem koupila automobil na kterém mám převozní značku.Na internetu jsem se dočetla ,že s ní nemůžu každý den jezdit .Manžel zase tvdí že jo.Prý s ní lidé normálně jezdí.Zaregistrovat auto tento týden nestihnu ,ale jezdit potřebuji.Tak jak to vlatně je? A ještě se zeptám může být na zadním okně umístěna kdekoliv? Tam kde je nyní my překáží,mohu ji přelepit na druhou stranu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.15 13:26
avatar

Značka se umisťuje pouze za zadní okno vozidla. Nemusí být v místě určeném pro umístění tabulky registrační značky a nemusí být osvětlena. Řidič vozidla však musí zajistit, aby byla za nesnížené viditelnosti čitelná, tedy hlavně mít čisté okno a nezakrývat značku jinými předměty.

§21 odst.4 dále stanoví účel takové zvláštní RZ, a to: "...k vykonání potřebné jízdy do místa registrace vozidla”, tedy do příslušné obce s rozšířenou působností, kde hodláte vozidlo registrovat. Pokud tedy jedete s rodinou nebo přáteli koupit nové auto a pak jedete zpět do místa bydliště, pokud s sebou máte i doklad o zákonném pojištění (povinné ručení) a kupní smlouvu nebo fakturu za zakoupené vozidlo, je vše v pořádku.

Avšak činnosti nevedoucí přímo k registraci, jako například cestování vozidlem do práce nebo na výlet během dnů platnosti zvláštní RZ již mohou být stiženy pokutou.

http://www.uplnezneni.cz/clan…u-pozor-neni-na-beznou-jizdu/

Takže pokud Vás pomahači chytí tak říct že jedete právě na registr .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.10.15 14:04

Nikdo to neřeší, není "páka" jak toto prokázat. Platnost je 10 pracovních dnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 20:54
Hubas, nemaš pravdu, špatná rada.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 15:34
avatar

Důležité je, abyste měla zákonnou pojistku. Ta je nutná bez ní se vůbec neodvažujte do auta sednout. V případě, že by se něco stalo (bez pojistky), dostanete všechno k úhradě, což může být naprosto likvidační.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: auticko
Datum: 31.10.15 19:02

Pojištění mám.

Od: buss
Datum: 31.10.15 19:27

Norma nezná převozní ale zvláštní RZ (pro jízdu z místa prodeje do místa registrace silničního vozidla),. To že s ní někdo rajtuje neznamená, že se to smí a není to argument. Ono se také krade, vraždí... S "převozní" nejezdit. Norma neříká, na které straně vozidla má být a ani se nezmiňuje o okně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: auticko
Datum: 01.11.15 13:10

Děkuji,riskovat nebudu a nějak to s tou registrací urychlím.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.