Situace na křižovatce

Od: Datum: 30.10.15 16:46 odpovědí: 6 změna: 30.10.15 19:59

Dobrý den.. každý den projíždím dá se říct klasickou, ničím na první pohled vyjímečnou světelnou křižovatkou...jenže... přijíždím po hlavní a odbočuji vlevo, tzn. dávám přednost protijedoucímu... ideální stav je, když přijedu před světla na červenou, při bliknutí zelené si najedu do křižovatky a dávám přednost.. pokud je místo tak pustím auta a projedu, pokud ne tak vyčkám, dokud se nerozsvítí signál o opuštění křižovatky.. ale problém nastává,(myslím si) když auta dojedou na křižovatku až po rozsvícení zelené, tak se stane to, že se ten signál pro opuštění křižovatky nerozsvítí, protijedoucímu blikne červená a autům z vedlejších blikne hned zelená... no a většinou ten co stojí jako druhý, tak má docela problém, protože se na něj vyřítí auta z vedlejší.. mě už tak malem sejmul jeden chlap a strašně rozhazoval rukama.. ja samozřejmě nevěděl co se děje.. tak jsem kousek couvnul a nechal ho projet.. včera jsem stál v řadě aut před křižovatkou a naprosto ta samá situace... kamion a osobak se vyřitil na zeleny signál, bohužel asi zjistili že auta nepřeskočí, tak osobak skočil na brzdy ale kamion už to nedal a pěkně mu pomuchlal auto... což mě je fuk celkem.. mě by zajimalo, jak tyto situace řešit.. přece mě musí auta z vedlejší umožnit křižovatku opustit nebo podle jakych pravidel se řídit? co by se dělo, kdyby to do mě ten z vedlejší napral? kdo by byl v právu? děkuji..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.15 17:47

Z Vašeho popisu nejde určit viníka. Pokud vozidlo stojí, nekdo kdo se rozjíždí do něj vrazí, musi být viník ten co se rozjel.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.10.15 18:49

jenže jak se to stalo mě tak jsem nestál ale jel jsem krokem za kamionem, který odbočoval přede mnou, .. jakmile jsem viděl na auta, ktere stoji naproti (mezera mezi mnou a kamionem asi na jedno auto) tak jsem přidal plyn a najednou jsem měl na pravem rohu auto.. kdybych neskočil na brzdu, tak bych skončil nejspíš v jeho předním lemu..ale jinak s vámi souhlasím...

Datum: 30.10.15 18:33

Jak píše milan. Nevím, proč by v popisovaném případě měl někdo důvod vrážet do auta čekajícího na opuštění křižovatky. Ohrožení řidiče čekajícího na opuštění křižovatky v zákoně přikázáno není.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.10.15 19:37

Ahoj. A to je právě ta potíž s těma trotlama. Někteří vůbec neberou v potaz to, že před nimi může být někdo, kdo měl nějakou přednost a vlastně když svůj manévr ještě nedokončil, tak ji má ještě pořád. Jim blikne zelená a už to hrnou do problému jako smyslů zbavení. Co s tím? Nevím. Tolerovat by se to asi nemělo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.10.15 19:50

Já si to vysvětliji takto. V křižovatce se zastavovat nemá. Vyjímka je pouze při umožnění chodci přejít po přechodu nebo při dávání přednosti protijedoucím při odbočování vlevo. To že mám zelenou, neznamená, že se můžu bezhlavě rozjet. Musím brát ohledy na kontrétní situace. Neměl bych vjíždět to křižovatky, když vidím, že ji neprojedu a tudíž tam budu muset zastavit. Pokud tam někdo stojí, tak je evidentní, že já ji neprojedu. Takže nemám se rozjíždět, pokud mi situace nedovolí přižovatku projet a opustit. Toť můj názor.

Datum: 30.10.15 19:59

Pokud je auto už v křižovatce a blikne mu červená, tak ho ti co jim blikne zelená musí nechat křižovatku opustit.

V křižovatce se necouvá.

Snad jsem dotaz pochopila správně, ale toto se děje běžně v každém větším městě, někdy si řidiči i najíždí na koleje od lokálky a přece pak nebudou couvat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.