Neprůstřelná smlouva / nemáte vzor?

Od: Datum: 29.10.15 07:23 odpovědí: 14 změna: 30.10.15 07:35
avatar

Zdravím vespolek

Chystám se prodat staré auto ve stavu takzvaně "na dojetí". nechám na tom udělat technickou a při prodeji nehodlám kupjícímu nic zatajovat. Chci se ale vyhnout nebezpečí, že kupující měsíc po nákupu někde vybere díru na silnici, urve kolo a příjde za mnou s nápadem, že bych mu měl vrátit peníze. Existuje nějaká právní formulace o tom, že kupující měl dost času na to aby si auto pořádně prohlédl a prodávaící proto neručí za vady které časem vyplavou? Nebo aspoň formule, která by mximálně omezila dobu po kterou bude možno "objevovat" skryté vady. Aby si kupující neodjezdil zimu a na jaře nepřišel káru vrátit.

Díky předem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.15 07:59
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.15 08:21

Jak svým odkazem popřít svou odpověď. *smich*

Jak stojí a leží nelze použít, protože při prodeji se nebude jednat o prodej úhrnem.


doplněno 29.10.15 08:29:

Nikdo se nemůže dopředu vzdát svých práv, takže žádná 100% "neprůstřelná" smlouva neexistuje. Vždy bude uzavřena dle platných zákonů, které chrání i kupujícího.

Do kupní smlouvy si napiš skutečný stav vozidla, skutečné najeté km atd. Každou závadu zapsat. Pokud je to skutečně již vozidlo na dojetí, tak všechny díly budou na hraně životnosti a tedy se může klidně za týden zadřít.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mzxy*
Datum: 29.10.15 08:59

stojí a leží...cpo je to za dobovou píčo**nu...obchodní zákoník už neexistuje

naše právní normy jsou psány tak, aby byly smlouvy psány podle nich kdykoliv napadnutelné, vůbec nelze

předvídat jak se rozhodne v případu sporu soudce, neprůstřelná a jistá je proto jen smrt

špatně položená otázka

navíc zadarmo seneženete nikde žádný použitelný vzor, jen hlupáci pracují zadarmo

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dani
Datum: 29.10.15 09:04

Stoji a lezi je jen fraze, kterou nejaky hlupak vymyslel a dalsich x hlupaku ji veri! Pokud chcete opravdu dobrou smlouvu, tak pripravit kacky a za pravnikem :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.15 09:12

To není jen fráze. Tento pojem znalo již Římské právo před tisíci lety a je zakotveno i v našem právu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 09:17
avatar

Je to jednoduché -

do smlouvy napíšeš -

Kupující byl seznámem se stavem vozidla a převzetím vozu přechází nebezpečí škody na kupujícího ,za případné závady na voze nebude kupující požadovat žádné finanční odškodnění ,

Smluvní strany prohlašují ,že si smlouvu přečetly ,že jí rozumí a s obsahem souhlasí ,smlouva je napsána srozumitelně,vážně a není uzavírána v tísni

TOTO zakomponuješ mezi další omáčku .


doplněno 29.10.15 10:40:

Andelck - ty jsi debil


doplněno 29.10.15 10:42:

Debilovi Andelckovi to vysvětlovat nebudu

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.15 09:41

Nebezpečí škody přechází na kupujícího automaticky, to do smlouvy psát nemušíš. Ale škoda je něco jiného než vada. To ti asi uniklo.

za případné závady na voze nebude kupující požadovat žádné finanční odškodnění

Tohle ustanovení psal někdo, bez základní znalosti práva. Prakticky se v něm píše, že pokud nastane závada na voze, tak nebude požadovat finanční odškodnění. Ale to platí i dnes. Žádná "záruční" lhůta na ojeté vozidlo není. To je také ustanovení, které tam být nemusí.

My se bavíme o vadě, která byla na vozidle již v den prodeje a nebyl na ní kupující upozorněn.


doplněno 29.10.15 19:23:

layborr®

Když dojdou argumenty, tak přijdou nadávky. *haha**haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 09:14
avatar

No je to 18 let stará fiesta, takže právník by byl dražší než auto. Doufám, že to někdo koupí spíš kvúli slušnému motoru, než aby spoléhal na to, že mu bude ještě 10 let sloužit bez toho, že by do auta korunu vrazil, ale znáte to ...lidé jsou rúzné, zvlášť některé :(

Od: buss
Datum: 29.10.15 10:06

Taková smlouva by byla na několik listů, jít s kupcem na prohlídku do servisu, auto zvednout, delší projížďka atd atd. Prodat jako šrot. Vzor máte u Svěráka jak prodával ve filmu auto. Doporučuji vřele si přečíst o koupi v OZ, najít si soudní rozhodnutí. Jste povinen upozornit na vady o nichž víte. Některé vady se ale nemusí projevovat stále, takže se při prohlídce neobjeví, ale až později. Kupec může však přijít s čímkoli, tomu nikdo nezabrání.


doplněno 29.10.15 11:47:

Co zde píšete prodat jak stojí a leží tak nepište ptákoviny, když nevíte. blbnete lidem hlavy a když to někomu poradíte, můžete na to doplatit.. To neplatillo ani za starého OZ a furt se to píše a traduje, probuďte se.
Na intu toho o KS koluje a nevsadil bych na to. Ono i právník udělá zmetka, zvl. který není specializován. Kvalitní smlouva by musela popisovat každou součástku, soustrojí ... a její stav. Jak lze popsat skryté vady? Uděláte jízdu po obci a co bude, až najede na dálnici a auto prožene?
V kolika KS je uveden typ a vzorek pneu, výměna oleje a jiné náplně, doloží STK, účtenky od vyměněných věcí, opravách, jak servisováno, o pojistce, výbava, funkčnost ruční brzdy, identifikace stran, převzetí, uhrazení ceny, předané věci, doklady. ..., nehledě o vzorech nerespektujících nový OZ, ale i dle Obch. zákoníku. Ostatně si zadejte do vyhledávače kupní smlouva na auto! Jak se domluvíte o registraci, pokuta při nesplnění lhůty?
Přikládá se papír o technickém stavu vozidla, kde se jednotlivé části popisují? Jak kvalitní může být smlouva na jednom papíře? Fotil si někdo to, co prodává?

andelck opět odkazuji na OZ, začíná to Koupě a pak Práva z vadného plnění, nejpřesnější informace.
Není to s právem jednoduché, viz rozhodování soudců o téže věci,

mzxy a vy byste to na hubu koupil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 10:16

Otázka. :)

Odpovídá prodávající i za vady o kterých neví?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 29.10.15 11:14

nejlepší smlouva je ústní, ani jedna strana té druhé nic neprokáže, a když už písemná, tak co nejkratší

čím méně tam toho bude napsáno tím lépe

ošetřil bych to obecnou větou že stav vozidla odpovídá jeho stáří a počtu ujetých kilometrů a že vozidlo vyžaduje údržbu a opravy, bez bližší specifikace

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.15 11:41

Tokák, podívejte se na smlouvu co koupěchtiví podepíši v autobazaru, na př. motor před opravou, převodovka potřebuje opravu, přední náprava před g.o., pneu, ojeté, karosérie napadena korozí a.t.d.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 14:19
avatar

"jak stojí a leží" je naprostá blbost.

http://www.mesec.cz/clanky/do…ednosti-za-vady-prodane-veci/

Jednodušší je napsat do smlouvy všechny známé závady a že kupující byl se stavem seznámen a v tomot stavu auto bez výhrad přijímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.15 07:35

Mal som raz ťahanice takto s autom po súdoch a to do zmluvy stačilo dať jednú vec:

Motorové vozidlo sa predáva na náhradné diely.

Že je v spôsobilom stave na prevádzku po pozemných komunikáciach je nepodstatné.Potom sa ešte môže napísať o tom prečítaní a dobrovoľnom podpísaní ako už bolo uvedené vyššie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.