Jak pojistit dovezené auto?

Od: Datum: 28.10.15 13:41 odpovědí: 5 změna: 29.10.15 07:21

Ahoj lidi, mám otázku.

Koupil jsem auto z Německa a v příští týden pojedeme na dovozovou technickou a pak ma úřad.

Ale teď mám jeden problém. Auto bude psaný na mě ale pojistku potřebuji na někoho z rodiny kvůli bonusům :) Mě by dali hroznou pálku. Jak mám postupovat? Auto nepřihlásím do té doby než bude pojistka že?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 28.10.15 17:22

No to by snad byla otázka na pojišťovnu u které to chcete pojistit - osobně se domnívám, ale můžu se plést - při uzavírání pojistky je vyžadován velký TP a pojistka jest uzavírána na majitele...On to někdo během chvile uvede na správnou míru...ještě se někde uvádí provozovatel...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.10.15 18:49

pojistku můze uzavrit kdokoli(zletily a svepravny) na kterekoli vozidlo...,a to nemusí byt registrovano na onu osobu a dokonce ani v CR-pro pojisteni je rozhodny VIN vozidla a doba platnosti...,ostatni jako znacky,barva,provozovatel atd jsou podruzne,tudiz z pohledu zakona nepodstatne...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.10.15 18:56

K přihlášení auta je nutná zelená karta. Podle velkého TP nebo COC listu uzavřeš pojistku, ne teda ty, ale ten kdo bude pojistník. Auto má VIN a pojistka je tím prokazatelně na to dané auto, pokud nemáš RZ nevadí, doplníš je pojišťovně později.

Datum: 29.10.15 00:02
Pojistku uďělejte na koho chcete než získáte spz bude pojistka napsána na win kod vozu až auto přihlásíte a dostanete spz skočíte na pojištovnu a oni už si to přepíšou

Od: jokolip
Datum: 29.10.15 07:21

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.