Výměna SPZ - změna kraje

Od: Datum: 28.10.15 13:15 odpovědí: 7 změna: 28.10.15 22:15
Dobrý den, měla bych otázku ohledne výměny spz. Koupili jsme auto z Prahy, kde se rovnou na mě přehlásilo, já jsem z jihomoravského kraje,okres Břeclav.Značka nám zůstala pražská. Kdybychom chtěli břeclavskou, co musíme udělat, popřípadě nevíte kolik se za to platí? Děkuji, Lenka
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nickys
Datum: 28.10.15 13:32

Břeclavskou, tedy okresní zcela určitě nedostanete. Již asi 15 let se vydávají pouze značky, dle krajské příslušnosti, zřejmě máte ny mysli toto.

Můžete si nechat původní pražskou, nebo na příslušném úřadě evidence vozidel požádat o výměnu. Stojí to 400,- Kč a vyřídíte to "na počkání".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.15 13:34
avatar

Sice nechápu, proč řešíte, jestlůi máte na značce A nebo B, ale budiž. Břeclavskou skutečně nedostanete, protože nevím o tom, že by existoval Břeclavský kraj. Pokud chcete, dostanete značku Jihomoravského kraje, ale za ty si zaplatíte 400,- Kč. Plus martyrium na evidenci vozidel. Mě osobně by víc než ty čtyři kila štvalo stravit půl dne na evidenci vozidel

http://www.prepisy-vozidel.cz…cky-ztrata-odcizeni-poskozeni

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 28.10.15 14:04

nevím který inteligent provozuje stránky "přepisy vozidel, uvedené informace jsou nepřesné a nemají oporu v novelizovaném zákoně

navíc drtivá většina občanů neví, že jejich obec má ze zákona povinně vlastní elektronickou tabuli a webové stránky, kde jsou pravdivé informace o řešení životních sitací

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 28.10.15 17:06

Jednu dobu jsem potkával na moravě auta s nápisem na kufru - NÉSU Z PRAHY ! Pokud se vám tedy eklují práglovské značky, podle mne je to šumafuk...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 28.10.15 22:15

Polemizobval bych, mimo Phu jsou diskriminováni, prostě pražáci. Ale to neřešíme dotaz.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.15 20:56
avatar

U Vás na místně příslušném úřadu zažádat o výměnu RZ z důvodu poškození nebo ztráty jedné tabulky ,z jiných důvodů-změna stanoviště vozidla-nelze.Značku se tvarem XX-11-22 (SPZ) již nedostanete jsou zrušeny,dostanete ve tvaru 1X2 3456 (RZ)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickys
Datum: 28.10.15 22:07

Ano, je to tak. Alespoň jednu tabulku musíte mít poškozenou. K těm 400,-, musíte připočíst ještě 50,- poplatek. Asi aby ouřada dostal nažrat.


doplněno 28.10.15 22:15:

S Vaší poslední větou nelze souhlasit, neboť:

Termín registrační značka je v zákoně č. 56/2001 Sb. použit i nyní, avšak na základě § 4 odst. 4 písm. c pouze jako legislativní zkratka: "státní poznávací značka silničního motorového vozidla a přípojného vozidla (dále jen "registrační značka")". Obě označení jsou tedy rovnocenná, nejde jimi rozlišovat starý a nový typ značky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.