Lze zalepit nádrž

Od: Datum: 25.10.15 22:37 odpovědí: 11 změna: 29.10.15 08:31

Na nádrži zemědělského stroje vlivem otřesů se objevila thlinka,kterou sákne benzin.šlo by to něčím zalepit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.15 22:41

zalepit těžko, ale zavařit...

sice nepíšete jestli je nádrž kovová nebo plastová, ale oboje lze zavařit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.10.15 22:45

Je kovová na motoru Vari,

Datum: 25.10.15 22:54

Normálně se to zavaří. Ale každopádně to chce nechat udělat někomu, kdo za a) umí dobře svářet (ideálně má svářečák) a za b) chápe, že benzín je hořlavina a podle toho s nádrží zachází. Nikdy jsem nevěřil, kolik lidí se dokázalo vyselektovat přesně v duchu Darvinovy ceny tím, že vzali na nádrž či sud flexu či autogen.

Od: paw®
Datum: 27.10.15 00:09

tak tak. Nadrz s Naftou pry jde zavarit, kdyz je plna nafty. Benzin se musi vypustit, nadrz naplnit vodou a nasledne varit. To je, co jsem slysel. Al pujde to rozhodne zaletovat mosazi, nebo necim podobnym.

Od: fik
Datum: 27.10.15 00:20

Nebo jak ten týpek co si posvítil do cisterny s benzínem zapalovačem*smich* Provrtanou kovovou nádrž,už nevím u čeho to bylo,jsme svářeli následujícím způsobem,prvně se logicky vypustil veškerý zbývající benzín,pak se nádrž otevřela a nechalo se to den vyschnout,pak se vypláchla vodou a teprve potom se vařilo. Následně se zase musela nechat vyschnout od vody a teprve pak se dala použít,kvůli deseti ukradeným litrům benzínu několik dní nepojízdné auto,náročná práce s montáží a demontáží

Datum: 25.10.15 22:44

zkusil bych lepox metal pokud je nádrž kovová

http://www.ges.cz/cz/epoxidov…l-hobby-150g-GES08003247.html

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.10.15 09:34

Deset let otevřený sud po benzínu, maník začal svářet rána sud se roztrhl a maník skončil ve svářecím nebíčku, strýc jezdil před 50 lety šestidenní, všechno plechové, strach ze sváření sovět měl menší kolisi poškodil nádrž v časovce naběhl mecháno, vypustil benzín odmontoval kohoutek vzal hořák autogenu projel nádrž, menší neškodný výbuch, zavařil naplnil palivem a sovět upaloval do další časovky. Oba postupy a výsledek si odporují, ovšem i takovýto může být výsledek po nádobě dlouhodobě nacucaném benzínu, zvláště pak jak je narušena vnitřní strana palivové nádrže, je-li nová, neb orezlá, kde dlouhodobě zbytky kapalin setrvají.

Datum: 27.10.15 16:02

Epoxidovými lepidly to jde vcelku dobře.Postup je takový:Okolí prasklinky obrousit,připravit si plechovou záplatu a tu namíchaným dvousložkovým lepidlem nalepit na prasklinu.Během tuhnutí (10 - 12 hodin)záplatu zatížit.(přitlačit silou).

JABRAKA

Datum: 27.10.15 16:04

Pánové budete se divit,ale viděl jsem vařit nádrž plnou nafty a taktéž i benzínu!Nic se nestalo akorát musela být plná až k hrdlu a otevřená!

Jinak záleží na místě kde je prasklina,jak to jde stáhnout! Mně na autě praskla ve svodu od otvoru k tankování-tk jsem vzal kus hadice ppříslušného průměru napatlal silikonem,placl přes prasklinu a stáhnul na několika místech sk páskou! Původně jsem mysle že je to krátkodobá oprava,ale nakonec to vydrželo několik let.

Datum: 28.10.15 09:49

plechová jde zalepit dvousložkovým lepidlem alteco nebo nádrž vytáhnout napustit po vrch vodou svár umístit do nejvyššího bodu a zavařit

Datum: 29.10.15 08:31

Kdysi dávno jsem lepil nádrž na škodě 120 a drželo to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.