Mlhovky na denní svícení?

Od: Datum: 25.10.15 17:26 odpovědí: 15 změna: 03.11.15 11:14

Mohu použít na denní svícení mlhovky,samozřejmě když je dobře zapojím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.15 17:27
Ne
Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.10.15 17:50

Ne

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.10.15 18:03

Světlo je zkoušené a homologované jako světlo do mlhy, ne jako světlo na denní svícení, z toho důvodu je nemůžete použít. Na světle je taktéž vyražena homologace (na skle), podle toho, co tam máte poznáte, o jaké světlo se jedná a na co ho tedy můžete použít.

Datum: 25.10.15 18:20

A menit elektricke zapojeni mlhovek take nelze.

Od: cicko
Datum: 25.10.15 18:42

Jistěže můžete, třeba doma v kuchyni případně i ve sklepě.

Od: we
Datum: 25.10.15 19:26

v rámci silničního provozu není vámi uváděný způsob legální.

Od: gumid
Datum: 25.10.15 19:29

Každá lampa je schválená na určitý provoz (typ užití). Odvíjí se od toho její konstrukce. Mlhové světlo má lámané hranolovité sklo tak, aby svítilo co nejvíce do stran a vyrábělo jen úzký vodorovný pás. Díky tomu podsvtí mlhu, která když se tvoří, neleží úplně na zemi, ale cca 30cm nad silnicí. Tím se podsvěcuje a světlo nesvítí do ní díky vyráběnému pásu. Dálkové světlo má nečastěji čirou optiku a vyrábí díky parabole bodový tvar tak, aby světlo svítilo co nejdál a nesvítilo do stran. Denní svícení svítí zase jinak a je tam jiná svítivost žárovek či LED světel tak, aby neoslnila.

Nejde si jen tak hrát se světli a jejich zapojením. I boční blinkr nemůže sloužit jako oranžová poziční svítilna. Chybí mu totiž odrazové sklo a má jiný úhel vyzařování světla. Stejně tak brzdové světlo s 21W žárovkou nenahradí mlhové zadní s 21W žárovkou. V parabole chybí odrazová vrstva, kterou mlhové má.

Předpis o vnějším osvětlení vozidel EHK 48 si nastudujte a nebo neblbněte. Navíc dením svícením neušetříte nic. Akorát za deště zapomenete přepnout na obrysová a tlumená a nikdo Vás zezadu neuvidí. Spousta lidí nepřepne ani v tunelech. Spousta blbounů.

Datum: 25.10.15 20:40

A spousta blbounů svítí klasicky obrysové+potkávací a k tomu ještě vietnamské denní svícení *zed**blee*

Datum: 25.10.15 23:18

Dneska jsem jel kolem dvacáté hodiny večer (už byla tma tmoucí) a za mnou auto bez světel a ještě se snažilo předjíždět. Na semaforu se ukázalo, že řídí nějaká ženská. Že to ty lidi netrkne, že jim nesvítí palubka?! *zed*

Raději ať svítí, než aby nesvítili vůbec.

Od: asd1
Datum: 26.10.15 09:53

Netrkne - ty jsi nikdy nevyjel bez světel? A to i v noci - nastartuješ, jedeš si městem, skončí lampy a "ty voe já nesvítim"

Datum: 26.10.15 10:07

Mně se to teda ještě nepovedlo, je to prostě zautomatizovaný pohyb, nastartuju a zapnu světla. A to střídám auto vlastní, kde je musím zapnout ručně, s autem firemním, kde se zapínají automaticky. A zatím se mi nepodařilo vyjet (tedy 100% ne za snížené viditelnosti) se zhaslýma světlama.

A už jsem míjel i protijedoucí vozidlo, za tmy, mimo obec (neosvětlená silnice), který nesvítil vůbec. Nechápu jak mohl vidět na cestu, nechápu jak mu mohlo nedojít že nesvítí. Nechápu a nepochopím.

Datum: 26.10.15 18:16

Opravdu nikdy nejel. Palubku a vypínače bez podsvícení poznám i ve svítícím nočním městě plném barev. Navíc bych neviděl na otáčkoměr a tachometr a to by mě trklo hned.

Datum: 27.10.15 16:55

Já mám Seat cordoba,tam se rozsvítí palubka při zapnutí klíčku,takže žádý problém jet bez světel.*bezim*

Datum: 25.10.15 20:40

Tak už mě nenadávejte.Já jsem se jen zeptal.

Datum: 03.11.15 11:14

Prodávají se mlhovky které jsou zároveň i denní svícení. Když se sepne denní tak svítí normálně a při zapnutí mlhovek se zasílí svit. Myslím že pochází z fábie RS2 nebo něco podobného Já je kupoval na ibizu a jen jsem je vykuchal a vložil do svých stávajích mlhovek. Vše bez problému. Homologaci mají na obojí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.