Výměna oleje - nové auto

Od: Datum: 25.10.15 09:06 odpovědí: 12 změna: 25.10.15 19:56

Mám Škodu Rapid 1.2 TSi, kupoval jsem jako nové. Mám ho rok a 4 měsíce a najeto 20 000.
Ale olej jsem ještě neměnil. Mám tam nějaký ten Longlife a v manuálu je napsáno že výměna min. 15 max 30 tis. nebo za 2 roky, podle toho co přijde dřív. První servisní prohlídku mám v létě 2016.
Mám tam zajet a říct že ho chci vyměnit už ted že se mi to už zdá moc? Nebo mě pošlou zpátky s tím že je to zbytečné že to vymění až při té prohlidce?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.15 09:18

Olej Longlife je jen reklamní trik, nic takového neexistuje. Pokud přistoupíte na dlouhé servisní intervaly, dočkáte se tak akorát poškození motoru. Můj příklad: u nového VW T5, probroušené hydroštely a ojetá vačka ve 250 tisících km. OLej při nájezdu 30tis km už není olej, ale brusná pasta. Raději levnější olej a výměna po 15 tisících nebo za rok.

Ohodnoceno: 2x

Od: fik
Datum: 25.10.15 09:21

Olej long-life to je jedna z největších sviňáren co existuje,olej 30 tis km v motoru prostě nevydrží a motor se extrémně ničí. Měň po 15 tisících a budeš mít jistotu že motor ti vydrží mnohem déle.

Jestli budou mít nějaký pindy že to stačí tak se na ně vybodni,zajeď s tím do jakéhokoliv servisu a tam ti to vymění taky

Ohodnoceno: 1x

Od: petr12*
Datum: 25.10.15 10:28

Tím už ale ztratím záruku ne? když s tím pojedu to neautorizovaného servisu.

Datum: 25.10.15 10:46

Všichni se zbláznili! To samé má Opel i Renault vč. turbobenzínů. První výměna po roce nebo 30tis. Na první výměnu pojedu po 10tis...předpokládm, že mě nevyhodí :D Podmínky ztráty záruky lze dohledat, na zákonnou záruční lhůtu dva roky to nemá vliv, na rozšířenou ano.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.10.15 10:51
"Tím už ale ztratím záruku ne? když s tím pojedu to neautorizovaného servisu."...a kdo to bude vědět, že jste v průběhu 30 tisíc km provedl výměnu ještě jednou - nikdo. Šetříte svoje auto, svoje peníze. Teď se vám sice bude zdát, že utrácíte za olej, ale v životnoosti auta se vám to vrátí.
Ohodnoceno: 2x

Od: fik
Datum: 25.10.15 19:56

Záruku neztratíte,to si pamatuju že s tímhle byla nějaká aféra a teď platí že můžeš jezdit i jinam než do autorizáku,ale tam kde ti vyplní servisní knížku

Od: kuky®
Datum: 25.10.15 11:36
Na olej jezdi každých 10 000km. Cena běžného oleje je cca 300 za litr.
Dálkaři mění olej často a proto mají auta i po čtvrtmilionu km v dobré kondici (motor,turbo atd.) Pokud chceš auto vlastnit delší dobu tak není co řešit.
Každých 60tkm vyměn olej v manuálu a auto bude dlouho v dobré kondici.

Datum: 25.10.15 13:14

no u nás na dodávkách (ford tranzit) cca 25tis u malých nakladáků (DAF) cca 50tis a velké(SCANIA)i 150tis

a mají nalétáno i 1 000 000 km a v převodovce se nikdy neměnil.Tím samozřejmě nechci odradit tazatele od výměny-jen takový poznatek:)

Od: petrk
Datum: 25.10.15 13:57

Dálkaři mění olej méně často než řidiči na krátkých trasách. Je to dáno tím, že časté starty a pojíždění na krátkých trasách více znehodnocuje motorový olej. Výměna při standardních lhůtách 1 rok nebo 15000 km je optimální. Při dřívějších výměnách oleje - 10000 km, to nemá na nic vliv. Je to jen vyhazování peněz. Stejné podmínky platí i o převodovce.

Datum: 25.10.15 12:25
Menim kolem 10 - 12 tisic. U tsicka bych vubec neriskoval. Radeji priplatit par kc a ulehcit mazani motoru. Uz pri tech 10k om je olej jak bota. Zaruku neztratis , ty jsi urcujes kdy menit olej.
Ohodnoceno: 1x

Od: trtr
Datum: 25.10.15 13:55

Zdravím, long-life oleje jsou cesta do pekel, jak už tu padlo. I když jsou moderní motory vyráběny přesněji, záběhový cyklus potlačit nelze a tak se v první olejové náplni objeví více nečistot. Proto je doporučeno (automobilka to ale nedoporučí), první olej vyměnit již při 5 000 km, nejpozději 10 000 km. Každá další náplň se mění již standardně a to po 10t-15t km na vlastní žádost. Máte na to právo, servisní inerval je jen jejich předpis, stačí trochu přitlačit, že proběhne telefonát na vedení automobilky a už budou jako beránci. Long-life olej se sudu ať si nechají (stejně dostanete klasiku).

P.S.: Všechno to dnes spěje k tomu, aby úprůměrný motor vydržel 200 000 km a pokud ho tím jejich předpisem první výměny 30 000 km načnete, jen dobře pro servisní síť automobilky. Pak začne peklo s autem, začne žráť olej, ale díky poznámce, že spotřebu oleje cca 1/1000 km lze považovat za normální máte smůlu. Toto vše je jen díky lidské povaze všemu a všem věřit.

U některých vozů, např. Kia, máte navíc filtr na olej a zátku na vaně zamblombovány, ale i tam lze přitlačit v servise na zkrácení první demoliční výměny.

Datum: 25.10.15 17:07

řízená životnost je prostě všude.. už se to řešilo mockrát... aditiva, které jsou v oleji, jdou kolem 20tis. do kytek.. u benzínu to možná není takove drama ale naftový olej je dost zaneřázený.. tam bych nad 15 určitě nešel...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.