Jaké ojeté auta do 150 tisíc

Od: Datum: 23.10.15 18:37 odpovědí: 23 změna: 24.10.15 22:56

Potřeboval bych poradit jaké si mám koupit ojeté auto do 150 tisíc. Chtěl bych nějakou luxusnější značku auta... (Audi, bmw, mercedes atd...)

Ale aby zas nemělo najeto moc km a aby bylo z české republiky (Německým autům nevěřím - podle mně to jsou šmejdy co sem dováží)

A do této ceny je těžké něco solidního najít. Nyní mám fusiona, ale chtěl bych něco lepšího, i když ho mám jen přes rok a zatím s ním žádný problém nikdy nebyl... Ale to auto má docela pomalé reakce, a chci něco rychlejšího. Také má docela velkou spotřebu (na své rozměry) okolo 9 litru benzínu ve městě což je pro mně dost. Chci spíše něco na naftu.U nového auta bych si představoval že se vejdu ve městě tak do 9 litrů nafty. S autem jezdím každý den na zemědělku cca 30 km tam a 30 na zpět.

Uvažoval jsem o mbw řady 1...

A ještě jsem se chtěl zepta - když si auto polemím zlatou karbonovou folií tak tu změnu musím někam hlásit?

A nebo jsem uvažoval ještě o ferrari f430 (replice) za 150 tisíc - přestavěna z peugeot 406 - ale u toho se bojím, že ten bude dost poruchová a případná oprava by byla problém. Co si o tom myslíte?

Děkuji za názory (přeci jenom jsem ty peníze šetřil dost dlouho, tak nechci aby přišli na zmar)

Hlavně nechci dacia logan jak mně doporučoval kamarád - to auto se mně nelíbí a i když je za 170 tisíc nové, tak nemá skoro žádnou výbavu atd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.15 18:46

Co tedy chcete? Německou premiovku, kolotočářskou hujdu ve zlaté folii nebo pseudo Ferrari? Za 150 pěkné bmw 1er v naftě s malým nájezdem nebude!

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 23.10.15 18:50

Tak to vezmu od spoda:

1) peníze jste dlouho šetřil - tj. nemáte na servis!

Servis u starého auta je nutnost! Mercedes rovnou škrtnete pro drahé díly. Kamarád velice vyskakoval, že se mu podařilo koupit super levně - jenže prasklé dvě pružiny a nutná výměna tlumičů se rovnala ceně vozu!

2) ferrari - bez komentáře, jen něco pod fousy o blbci... Asi jich nebude moc ani na vrakovištích pro alternativu dodavatele ND

3) folie se hlásit nemusí, ale barva vozu musí být barva vozu. chcete to komplet polepit a udělat ze sebe zlatého renaulta?

4) BMW 1 - dobrý směr

5) Fusion nejede 50 ve městě, 90 mimo město a 130 na dálnici? to je tedy něco špatně právě s tím vozem. Pokud chcete jet rychleji, pak potřebujete uspořit z nákupu na pokuty do doby, než vám seberou papíry

6) dovoz z Německa je ok, pokud se v tom vyznáte. Dovoz "na objednávku" nebo nákup v AAA či jiných bazarů vyjde úplně na stejno. Auto prodává každý z důvodu, že už potřebuje servis a on do té kasičky nechce dávat takové peníze...

7) luxusní značka pro člověka, který si "dost dlouho šetřil" je totální 3,14čovina

8) rada - kupte si vůz za 100tis, nejlépe klasiku VW, škoda, seat, toyota, citroen, ... ve vinikajícím stavu za dražší peníz než je obvyklé, nejlépe z autosalonu se zárukou na konkrétní servis. 20-30 tis si nechte na aktuální opravy, 10 tis na sadu pneu a nějakou výbavu, abyste byl IN... Zbytek na pokuty, než přijdete o ŘP nebo život...

doplněno 23.10.15 19:32:

passat sedan ok, v benzínu nebude mít těch 300tis km a více (benzín se nedával do firemních vozů), ale víc sežere... do těch 9 litrů snad vlezete - záleží na noze. Motor max. dvoulitr - pamatujte i na výši pojistky!

tu folii bych koupil jedině černou - na kapotu a střechu, jinak ne...

Vždy u starého vozu počítejte s nutnou investicí! - kupujte o cca 20-40tis levnější auto, ty peníze dáte na základní servis (rozvody, brzdy...) a něco dalšího, proč to někdo prodával...

Ale ano - pašíka bych bral jako kvalitní kus (za ty prachy starší, tj. kvalitní provedení.).

Ohodnoceno: 5x

Od: fanda22
Datum: 23.10.15 19:10

Takže kdybych si vybral třeba pasata tak by to bylo OK. Hlavně nechci do auta moc investovat, již nyní si vydělám pomalu jen na nájem a benzín (mám cca 10 tisíc za měsíc).

A myslel jsem že bych to auto celé polepil carbon folií http://www.aliexpress.com/ite…pm=2114.01020208.3.204.t28PhS

Datum: 23.10.15 20:12

No jít s 10 měsíčně do pašíka je velká odvaha nebo spíš neznalost servisu ,

jak se ti něco vysere tak si budeš brát půjčku , u ojetého se může pokakat cokoliv kdykoliv ,

s příjmem 10 tak jít snad jen do feliny, to snad ukočíruješ finančně .

doplněno 23.10.15 20:27:

Lepší zaplatit 9 litrů benzínu do Fusiona , než pak platit v naftě desetitisíce za vstřiky ,turbo, dvouhmoťáky , atd .

Ohodnoceno: 2x

Od: fik
Datum: 23.10.15 20:22

Člověče,zcela upřímně,jestli si vyděláš 10 tisíc za měsíc,na auto za 150 tisíc rovnou zapomeň i když je máš,to prostě neuživíš. Jednoduše,jestli chceš opici,musíš mít i na banány.

Auto jako felicie 1,3,octavia 1,9 TDi,golf IV,starší peuegoty...do 50 tisíc,víc ani prd,musíš mít s tímhle příjmem velkou rezervu na servis...prostě něco na co každá blbost nestojí desetitisíce a dá se to ještě opravit i v podmínkách běžné dílny. Auta jaká jsi si vyjmenoval jsou pro jinou výdělečnou skupinu a tebe finančně zruinují,nakonec dopadneš tak že nebudeš mít ani pojízdný auto,ani prachy

Datum: 23.10.15 20:56

.

Datum: 23.10.15 20:57

O.K., díky, tak jsem rozhodnutý půjdu do passata tak do 110 tisíc

Datum: 23.10.15 19:40

Volvo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.10.15 20:13

Proč si hrát na něco, co nejsem? Proč si pořizovat auto, na jehož provoz nemám prostředky? Je to móda nebo snad potřeba ohromit okolí? Raději budu vlastnit obyčejnější auto v pěkném stavu-klidně starší ročník než jezdit naleštěnou bídou a jenom se modlit, aby všechno tak nějak fungovalo, protože nebudu mít na opravy, které s jistotou přijdou.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 23.10.15 20:43

Prostě se mně líbí dražší auta a chci, aby bylo rychlejší. Nic proti fusionovi, ale moc mně nevyhovuje. Z těch 10 tisíc jsem schopen měsíčně ušetřit tak 2 tisíce + od června do září vydělám v anglii o něco víc - makám tam 12 a mám 7 liber za hodinu. Sice mám náklady ale dá se tam vcelku slušně zarobit.

Do toho fusiona jsem taky šel a neměl jsem ani korunu na opravu a naštěstí funguje vše tak jak má, ani olej jsem zatím neměnil, pneumatiky nic... A teď mu končí stk...

A většina lidí mně od koupě odrazovali, (dokonce i teď již bývalá přítelkyně) prý ať raději jezdím busem... že to budou jen samé opravy, pojistky, benzín atd.

Ten fusion mně nevyhovuje i z toho důvodu, že nemá ani klimatizaci, no a má jen rádio na kazety. Takže si tam nemůžu zapnout svoji hudnu. A radio ještě nehraje moc hlasitě a občas nejde zamknout - povede se to třeba až na popáté. prostě se jako by zamkne a hned se zas odemkne.

Ale již jsem se rozhodl koupím pasata a nebo mazdu 6 a hotovo. Snad zas budu mít štěstí

Datum: 23.10.15 21:11

Jestli se ti líbí dražší auta, tak proč si chceš koupit auto pouze do 150tis kč? Tomu vůbec nerozumím. *ee*

Mě by se třeba líbilo Ferrari F40 LM. Ale vím, že si ho teď nemohu dovolit a asi ani nikdy. *plac*

Datum: 23.10.15 21:34

Hubas - tak ono v tom rychlejším autě má tu výhodu, že když to v zatáčce omotá kolem stromu, tak to bude bezbolestné a rychlé Kdežto v tom pomalejším autě bude dolámaný a několik měsíců v nemocnici, pokud to rozchodí. Co na tom, že technický stav nebude ideální, protože na to nebude mít, hlavně že bude mít levnou zlatou folii.

Datum: 23.10.15 20:33

Tak vymýšlení blbostí by vám šlo skutečně na jedničku.

a/ nemám peníze, ale auto musím polepit (zkur..t) folií

b/ chci luxus a pokud možno zadarmo

c/ nemám prostředky, ale ferrari za 150 tisíc bych uvažoval

d/ nemám na benzín, ale žrouta bych si pořídil

Samozřejmě, že změnu barvy musíte oznámit a mimo to, bude to vypadat příšerně hnusně a skutečně se domníváte, že změnou auta získáte prestiž nebo obdiv.

Datum: 23.10.15 20:42

Pokud s tím mercedesem nebudeš jezdit a chceš to jen vystavit před barákem tak i s tou folií to bude dobrá investice

Datum: 23.10.15 20:48

Tak ván všem děkuji a co by jste si spíše vybrali Mazdu 6 a nebo passata?

A stou folii možná to poleím touhle: http://www.aliexpress.com/ite…web201527_5,searchweb201560_9

Ještě uvidím.

Datum: 23.10.15 21:03

Z těchto dvou určitě Passata, pozor na filtr pevných částic.

Od: blizzard
Datum: 24.10.15 07:39
Mazdu 6...velmi dobré auto.

Od: jmlc®
Datum: 24.10.15 13:56

Tak tady bych se taky zamyslel... mazda 6 je luxusní vůz, který v dané ceně je kolem roku 2002-2005, tenkrát ještě kvalitní... Vyhlášená spolehlivost. Šel bych do něčeho takového http://www.sauto.cz/osobni/de…/mazda/6/16524731?goFrom=list

I přes popis musíte počítat s investicí - rozvody, gumy, základní ošetření podvozku ...

doplněno 24.10.15 14:40:

http://www.tipcars.com/magazi…da-6-prvni-generace-5021.html

co se týče jaguára - to samé mercedes, to samé ferrari - tady je potřeba mimo servis např. i adekvátní pneu (vraníky by tam moc neseděly)... takže pneu sada za 30 tis? mírně jeté...

doplněno 25.10.15 10:53:

@rambo5 - tak jestli koupit ferrari, mercedes, jaguár nebo mazdu - tak to bych vždy šel do mazdy! - přečtěte si tu recenzi. Koroze je u bouraných aut. Pokud auto staré 10 let nemá korozi, je buď kvalitně opečovávané nebo právě přestříkané po nehodě. Je tedy nutné dostatečně kontrolovat... třeba kontrola laku http://www.svarecky-obchod.cz…i-tloustky-laku-cm-8821-f.htm

To neznamená, že si kupující musí toto koupit, stačí vědět, kam zajet na kontrolu.

Nicméně vaše rada je velmi poučná a inteligentní...

Datum: 24.10.15 22:56
Jmlc, Mazda je Kvalitní vůz? Kde na ty hlody chodíš, 2005 reznou ještě v záruce

Datum: 24.10.15 00:05
Chci zenskou s mirama 90-60-90. Inteligentni, vernou, se smyslem pro humor. Musi umet varit, vydelavat hodne penez, dobre soulozit a nesmi byt moc nakladna. Musi umet prat, zehlit, kydat hnuj, fintit se do spolecnosti, nesmi byt nikdy nemocna a casto si barvy hlavu aby jeji vzhled nezevsednel. Nesmi byt jeta a hlavne to musi byt holka z cech. Tem zahranicnim neverim a nerozumely bychom... Musi mit prijemny hlas aby se dobre poslouchala a musi dost vydrzet!
Proste jednou dospejete, a pochopite. Ted je kazda rada draha. S obycejnym autem ostudu neudelate. Hlavne kdyz bude udrzovany a v dobrym stavu. Mam 1 octavii s motorem 1.9tdi o vykonu 81kw. Jede jak ma, vykon ma a jako rodinny vuz idealni. Ted rikate co Vam nefunguje na Vasi fordce, ale u bmw v te cene to bude stejne, ne li horsi... a u vas je evidentne nechut investovat i do pravidelne udrzby (viz. vymeny oleje).

Od: falco
Datum: 24.10.15 07:22
Popřemýšlejte i o Alfa Romeo 159...za 150 by se nějaká, při opatrnosti dala sehnat. JTD jsou povedené motory.
Volboou rozumu mohlo být MONDEO mk3...velmi dobré svezení, relativně levný servis a náhradní díly. Ale zase na druhou stranu,...je to takové vzhledove konzervativní auto, jezdí na každém rohu.
Ještě mne napadá jeden tajný tip - Jaguar X-Type... Má plno dilu shodných s mondeem, takže náklady by také nemmuseli být největší. Za 100 by se sehnal a 50 si schováte na provozní naklady.

Datum: 24.10.15 14:18

Díky o tom Jaguaru budu přemýšet, vypadá dobře. Té 159 se bojím, aby nebyla poruchová. (prý že je to časté)

Od: kuky®
Datum: 24.10.15 09:44
Nemáš peněz a chceš lepší auto. Kámo jedna rada zdarma. Udělej na Fusionu pořádné servis a auto si další rok dva nechej.naber zkušenosti (zkus auto fóra) ať víš co obnáší vlastnictví takové strojovny.nebo promluv s majitelem někde na parkovišti u Tesca.se dozvíš věcí.
Nikdo ať ti nekecá do auta.ostatní takové spolehlivé auto nemaj tak mají kecy.
Před jízdou to 30 sec zahřívej.pokud to honíš městem studený.nedivim se že máš 9 na 100km.
A pokud auto prodáš bez servisu tak pamatuj že přesně tohle udělal ten od koho to příští auto koupíš. Taky bude chtít hned servis.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.