Homologace na napravu

Od: Datum: 21.10.15 18:40 odpovědí: 1 změna: 22.10.15 15:19

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli je možné a popřípadě kde ,získat homologaci na nápravu k přívěsnému vozíku.Mám nepoužitou nápravu MTX 450 od firmi OPP Beroun,ale firma již několik let neexistuje.

Předem děkuji za odpověď

Krátký


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy*
Datum: 22.10.15 15:19

homologace znamená schválení, kdo si koupí nápravu, má k ní i papír o homologaci, zpravidla je to záruční list nebo drobná knížka - návod k obsluze obsahující i číslo příslušného schválení a technické údaje, k čemu ja náprava určena a s jakými hodnotami schválena (jaké zatížení zvládne)

Pokud dokument nemáte, zeptejte se na MDCR, zda v minulosti byla tato náprava schválena jako náprava k přípojnému vozidlu, pokud ano, požádejte MDCR o stejnopis rozhodnutí, kterým povolilo vyrábět tuto nápravu (na základě zkoušek v typové zkušebně, kdysi výzkumném ústavu silničních vozidel) .

A máte homologaci.

Jinak je nutné požádat jako výrobce o výrobu nápravy, na příslušném registračním místě, absolvovat zákoný postup - žádost-povolení-schválení...nebo nechat posoudit nápravu přímo technickou zkušebnou ( pouze TUV nebo DEKRA a.s.) , která vám za poplatek nápravu posoudí a vydá TECHNICKÝ PROTOKOL.

Technický protokol použijete k úřednímu schválení, buď jen samotné nápravy, nebo při výrobě celého přípojného vozidla jako součást - příloha žádosti o povolení výroby, přesně v duchu zákona

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.