Auta pro cizince

Od: Datum: 17.10.15 21:32 odpovědí: 4 změna: 18.10.15 00:56
Ahoj!
Poraďte prosim může li cizinec (bez pobytu na uzemi EU) koupit a registrovat auto v ČR. A jestli může, jak to udělat správně?
Bez trvaleho pobytu (jen podal žadost) či dlouhodobove vizum.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 17.10.15 21:55

Doporučím mu, vám nastudovat si zákon č. 56/2001.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctenar
Datum: 17.10.15 22:37

§4 odst.2)a)1.: "V registru silnicnich vozidel se uvadi ...udaje o vlastnikovi ... adresa místa trvalého pobytu, dlouhodobého pobytu, přechodného pobytu v délce alespoň 6 měsíců nebo jiného povoleného pobytu".

Turisti pochopitelne tuto adresu nemaji. Jen lide s dlouhodobejsim vizem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 17.10.15 22:47

Auto samozrejme koupit muze, ale zaregistrovat ho muze jen v jinem miste (logicky se nabizi misto jeho trvaleho pobytu, tedy zrejme jeho domovsky stat).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 18.10.15 00:56
V praxi to funguje tak, ze udaje o provozovateli se tisknou do technicaku ze systemu evidence obyvatel, kdyz nekdo neni v evidenci, neni co tisknout...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.