Polopřevod a pokuta

Od: Datum: 16.10.15 17:51 odpovědí: 8 změna: 17.10.15 20:04

Cca před deseti roky jsem prodal a řádně odhlásil starou škodovku. Nový majitel ji zřejmě nepřihlásil a nemá platnou prohlídku na STK. V těchto dnech jsem dostal vyrozumění, že auto je zaparkováno v jisté ulici a že jsem provedl přestupek: provozovatel vozidla provozoval na pozemních komunikacích vozidlo, které bylo technicky nezpůsobiié k provozu. Tudíž pokuta 500 Kč. Já mám výpis z registru vozidel, že to auto skutečně nemám na sebe zaregistrováno. Magistrát města tvrdí, že přesto musím pokutu zaplatit. Co mám dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.10.15 17:56

Takže magistrát může po mně chtít peníze za průšvih pana xy, kterého nemůžou sehnat? Tak nejdřív bych chtěl jejich písemné prohlášení, že byť vůz byl prodán třetí osobě a je odhlášen z vaší osoby k historicky prokazatelnému datu, odpovídáte stále za vůz vy. Pak bych navštívil právníka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.10.15 19:20

To, jestli si kupující auto přihlásí "nespadá do oblasti Vašeho vlivu", nemusíte mít obavy, máte přece podepsanou kupní smlouvu, kde je jasně napsáno kdo komu co za jakých okolností a kdy.

Datum: 16.10.15 19:31

Sdělite klidně, že již mnoho let nejste majitelem vozidla a neodpovídáte za tento skutek ,který Vám je kladen za vinu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.10.15 20:07

Ale oni netvrdí, že je a nebo není majitelem vozidla. Na tento přestupek nemá vlastnictví vliv.

doplněno 16.10.15 21:27:

V naší zemi jsou stovky tisíc aut, kde je majitel jiný než provozovatel. Např. všechny vozidla kupovaná přes leasing.

Pokud přechozí majitel odhlásil vozidlo a nový ho na sebe nepřihlásil, tak se již z pohledu zákona nejedná o vozidlo schválené pro provoz na pozemní komunikaci a tedy se jedná o "soubor" dílů.

Takže bych jim naspal, že tyto náhradní díly neprovozuji na pozemní komunikaci a nejsem ani jejich vlastník.

Datum: 16.10.15 20:59

Nechápu. Neni majitel, nemůže delat s vozidlem prestupek.

Datum: 16.10.15 20:57

Podejte odvolání proti rozhodnutí vyměřené pokuty, z důvodu že přestupek nebyl spáchán, spáchal jej někdo jiný. Požádejte ouředníky o předložení důkazů, vozidlo mohlo být zcizeno, mohl zaparkovat bezdomovec, příp. migrant, to že je v polopřevodu není důkaz na spáchání přestupku, rovněž přiložte mail s ofocenou kupní smlouvou a s čestným prohlášením, že škodověnku jste 10 let neviděl, tudíž ani neprovozoval

Od: buss®
Datum: 16.10.15 22:43

A když píšete, můžete uvést, co magistrát tvrdí, proč má za pachatele vás, co jste konkrétně porušil? Co vám napsal na vaši odpověď?
Ale ... kdo žádá o změnu vlastníka v registru? ... osoba, která je v registru silničních vozidel zapsána jako vlastník silničního vozidla a která převedla vlastnictví silničního vozidla na jinou osobu.
A to je kdoo?

Od: mzxy
Datum: 17.10.15 20:04
Autovrak ponechany na uzemi obce je odpadem, odpad je majetkem mesta ktere s nim musi nalozit podle zakona...samozrejme nez se stane opustene auto autovrakem, odpadem ve vlastnictvi mesta, musi spravni organ dodrzet zakonny postup...predtim nejdrive oslovit vlastnika, pokud ho zna, vzhledem k tomu ze posledni zaznam o vozidle je o osobe na kterou jste auto odhlasil, neni duvod oslovovat vas..., jinak se tato vyzva zpravidla realizuje verejnou vyhlaskou...magistratu podekujte za nabidku k prevzeti autovraku a slusne je poslete nekam...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.