Stěrače na feldě drhnou

Od: Datum: 14.10.15 19:32 odpovědí: 15 změna: 16.10.15 17:20

Ahoj,už tak někdy od léta pozoruju problém,stěrače chodí strašně trhaně,nedá se to vydržet a strašně to ruší. V suchém létě jsem to ani neřešil,ale teď jak začaly být podzimní plískanice je to velmi akutní. Když mrholí tak nic,to chodí krásně,ale když prší tak to chodí strašně trhaně,čím víc vody,tím horší. Klasické ramínkové stěrače jsem vyměnil za ty pružinové v domění že to problém vyřeší,ale je to pořád stejné,nenastala žádná změna. Na stěračích jsem nešetřil a koupil jsem alca germany. Díval jsem se na sklo a je plné takových mikroškrábanců,myslíte že by to mohlo být tím?. Nebo jestli je to špatná značka?..jaký by byly nejlepší,prosím potřebuju to vyřešit pro tenhle problém je to auto skoro nepoužitelné. Zadní stěrač téhle značky chodí naprosto bez problému ať je vody jak chce. Zkusil jsem do předu dát i náhradní motorek s mechanismem ale problém naprosto stejný. V elektrice to nebude,na sucho a s minimem vody to chodí naprosto hladce.

Budu moc rád za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 14.10.15 19:48

kupujte grafitové stěrače a používejte "tekuté stěrače" - pokud to nepomůže, pak asi nové čelní sklo...

Motorek otestujete, pokud stěrače zvednete a pustíte - jestli se to neseká, může za to tření na skle.

Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 14.10.15 19:56

To mi právě bylo doporučeno,tohle jsou s grafitem. Motorek sám o sobě nedrhne,drhne to jen když je sklo mokré,zkoušel jsem dát pro jistotu i jiný motorek,ale problém identický. Jsem z toho zmatený

Od: gumid
Datum: 14.10.15 20:22

Taky jsem měl Alca a přešel jsem na Beroun origo

http://www.paiberoun.cz/

Rozhodně ne ty nové flat.

Omej si pořádně hubkou na nádobí sklo horkou vodou s jarem a po vytření a uschnutí několik vrstev tekutých stěračů (mezi vrstvama musí ta první uschnout a být rozleštěná).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.10.15 22:19

Díky zkusím to,mezi klasickými a flat není žádný rozdíl,chovají se naprosto stejně

Datum: 15.10.15 12:07

Tak jsem zkusil aplikovat ty tekuté stěrače,zatím nebyla možnost to zkusit,na sucho to chodí dobře,ale to už i před tím,jsem zvědavý jak v dešti

doplněno 15.10.15 16:51:

Tak problém nevyřešen,tekuté stěrače jej jen o něco málo snížily ale je to nesnesitelný pořád,takže sklo. Taky jsem si všiml že když se sklo ostřikne tak to jezdí úplně hladce

Od: gumid
Datum: 15.10.15 22:42

A co přímo ramínko stěrače (to mezi stírací gumovou lištou a hřídelkou. Na ramínku je zezadu pružina, aby byla lišta tlačena ke sklu. Někdo má ramínka na té placce uchytu příliš ohnutá směrem ke sklu. Tak extrémě to mívala třeba škoda 100 nebo 1000, ale Felda by to měla mít rovně. Ohnutím se mění i úhel uchycení lišty a břit gumy nabíhá jinak na sklo.

Viz, obr, jinak sklo nebo používej jinou směs ostřiků, která tolik neodmaštuje sklo. Namokro nedrhnou díky kapalině, ale pokud to hodně odmaštuje, tak problém nastane. Nalej trochu tekutých stěračů i do nádobky ostřiku a kup si už zimní a něřeď vodou.

Jen teorie, ale zkusil bych všechny varianty a pak nové sklo.

Datum: 15.10.15 23:03

S tím laborovat už jsem zkoušel taky,přihnout více či méně,to absolutně beze změny,i přihýbat do stran,taky beze změny,jsem z toho fakt jelen. Na mokro drhnou šíleně,čím víc vody tím hůř,jedině kdy nedrhnou je buď na sucho nebo s ostřikovací kapalinou,zimní neředěnou už mám

Datum: 14.10.15 20:37

je třeba demontovat mechanismus stěračů a rozebrat,rozhejbat a namazat bude tuhej

toto je sice mechanismus s opla ale felda je na tom s rozborkou téměř stejně

http://www.club-opel.com/foru…-mechanismu-steracu-opl-35184

Datum: 14.10.15 22:17

To jsem dělal,zatuhlý to nijak nebylo,teď je to důkladně namazaný A00 vazelínou

Datum: 14.10.15 21:32

Používám klasické ramínkové sterače a Alca je z nižší cenové kategorie asi nejlepší značka. Takže přepokládám, že i beramínkové mají kvalitní. To poskakování je u obou stěračů a oběma směry? Nejsou třeba ty celé ramena nějak blbě nahnuté?

Datum: 14.10.15 22:16

Oběma směry,jak nahoru,tak dolu,zadní jezdí krásně lehce a přední dělaj tohle. To jsem zkoušel všechno,vrakoviště mám dva kilometry a znám tam lidi,tak jsem si půjčil pár věcí,asi tři motorky s mechanizmem,4 páry ramínek,zkoušel různě proházet,výsledek vždy stejný a při žádném žádná změna,takže předpokládám že to bude asi sklem

Datum: 15.10.15 08:23

Většinou to skáče jen směrem nahoru, oběma směry to je divné, to by mohlo být tím sklem.

Od: ctenar
Datum: 16.10.15 02:32

Sleduji tuto diskuzi a cekam, co se dozvim. Laickym rozumem bych cekal, ze po mokrem ("namazanem") okne budou sterace klouzat lepe.

Datum: 16.10.15 11:25

Právě to bych čekal taky,proto mi to nejde na rozum,ale čím víc vody tak tím hůře,nedělá to na vodu se saponátem z ostřikovačů,to jezdí naprosto bez problému

Datum: 16.10.15 17:20

Tak kauza stěrače má nečekané vyřešení,jediné stěrače které na předku nedrhnou jsou kaufland clasic za 45korun za kus

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.