Zadní kotoučové brzdy Octavia I

Od: Datum: 11.10.15 23:13 odpovědí: 6 změna: 12.10.15 20:41

Zdravím všechny radiče a řidiče :)

Vlastním jedničkovou Octávku a pustil jsem se do výměny zadních brzdových destiček. Vše mi šlo jak po drátku až do doby, kdy jsem měl zatlačit brzdový váleček. Prostě nejde zatlačit tolik, aby se mi vešly obě brzdové destičky. Vše jsem dělal stejně jako na přední nápravě, kde nebyl problém. Je nějaký fígl, nebo něco? K brzd. válečku je už připojena jen hadice s brzd. kapalinou (ruční brzda odpojena a vše s ní spojené). Kde dělám chybu? Může to být např. ABSkem?

Velice děkuji za odpovědi :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.15 23:24

ten píst je šroubovatelnej kvůli ruční brzdě http://forum.skodahome.cz/topic/21136-probl%C3%A9m-s-brzdov%C3%BDm-t%C5%99menem-na-zdani-kotou%C4%8Dov%C3%A9-n%C3%A1p/

doplněno 12.10.15 21:25:

po výměně desek není potřeba odvzdušnopvat ale jestli chcete tak hlavně nesmí moc klesnout hladina brzdovky aby se nedostal vzduch do systému ABS to by se muselo na vag

Ohodnoceno: 0x

Od: taby®
Datum: 12.10.15 00:18

Ano dá se s šroubovat, nicméně jde tak max. 10 otáček a dál nic... Navíc ani nevypadá, že by měl snahu se zašroubovat... :( A tu ručku (lanko) mám oddělané...

Datum: 12.10.15 05:17
Ja to sevru stolarskou sverkou a pak vezmu sikovky a tocim s pistkem, pritahnu sverku, otocim... delal jsem to asi na 2 autech a vzdy to slo. Jinak jsou na to pripravky. Akorat pozor na manzetu. Pred tocenim uvolnit a namazat
Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.10.15 09:28

No tak když Vám to šlo u dvou aut, vyzkouším to také... :D Nevím, proč bych měl být vyjímka... :) Děkuji za rady ;)

Datum: 12.10.15 12:04
http://www.skoda-club.net/for…dnich-brzd-octavie-1-8t-12287
doplněno 12.10.15 21:34:

já tu svou odvzdušnuju standartně a žádnej problém,hlídej si aby sis z nádobky nevyšlapal kapalinu jinak pohoda

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.10.15 20:41

Tak snad se dobrá věc podařila! Děkuji všem za radu :) Jen ještě jednu otázku bych měl... Jelikož budu zřejmě muset odvzdušnit brzdy a Octa má ABS. Mám se nějak speciálně připravit na skryté záhady? :D Budu rád za každý tip... ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.