Povinné ručení

Od: Datum: 10.10.15 19:06 odpovědí: 10 změna: 12.10.15 20:03

Mám kupní smlouvu na auto ,které bude s určitých důvodů ještě nějakou dobu ( možná i měsíc) stát v autosalonu .Mám už nyní uzavřít povinné ručení a havarijko?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.15 19:18
avatar

Ano. Vozidlo by melo byt pojistene, je-li v provozu, nezalezi na tom kdo ho pojisti, ale ten, po kom bude chtit kancelar pokutu kdyz pojistene nebylo by se mel o to postarat - zjistit si jestli pojisteni existuje a kdy konci a zajistit aby nebylo vozidlo bez pojistky. Mate-li smlouvu, jste to Vy kdo by to mel resit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: corsickaaa
Datum: 10.10.15 19:22

Nejezdí ,stojí v autosalonu a nemá registrační značky.Podrobnosti psát nebudu je to složitější situace.

Datum: 12.10.15 20:02
avatar

stonek, mýlíte se, tak to určitě není!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 10.10.15 20:03

Už § 1 zákona něco napovídá. No a není auto registrované, tak proti čemu pojistit. Bez pojištění by nešlo ani zaregistrovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.15 23:07

Kupní smlouvu sice máte, ale auto jste si ještě nepřevzal, tedy za něj nenesete odpovědnost. Převozní značky předpokládám přiděleny nejsou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 11.10.15 12:37

mám lepší nápad, pošlete mi na účet 1000,- Kč, hned

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 11.10.15 14:30

Já ještě lepší, pošlete mi 8.000,- a budu na Vás myslet...to je hovadina podobná té s tím barákem, zaplatím barák ale mužu v něm bydlet až za dva roky...blbost ta je nejdražší...kupte dnes a splácet budete zítra...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: corsicka
Datum: 11.10.15 15:05

Nic o tom proč nemám auto doma nevíte tak nepište že je to blbost.Jinak důvodem je jeden chytrý zákon bývalého pana ministra Drábka.Zákon podle kterého mi kupní smlouvu i regaistraci musí schválit opatrovnický soud.A pro mě je lepší když je auto po tuto dobu schované v budově než aby stálo na ulici.

Od: asd1
Datum: 12.10.15 09:24

Mimo veřejně přístupné komunikace (v budově) není provozované a pojištěné být nemusí. Pozor aby s tím někdo nevyjel ven bez pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.15 20:03
avatar

Corsicko, pokud vozidlo jen zakoupíte, nemusíte mít pojištění. Pokud ho budete chtít dát do provozu, tak to bude jinak..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.