Pračka,nebo pečící trouba do auta

Od: Datum: 08.10.15 12:16 odpovědí: 5 změna: 08.10.15 19:49

Chtěl bych se zeptat,.jestli můžu vložit do zadního nákladového prostoru pečící troubu(velkou),pračku (malou ROMO),nebo pultový mrazák.Samozdřejmě budou používány jen občas a samostatně.Ale hlavně bych chtěl poradit,..jak to vlastně funguje.Několik silných autobaterií,dobíjení přes solar,..ale nevím jak vybrat regulátor napětí a měnič napětí.Když má spotřebič max. výkon dejme tomu třeba 3200W,..tedy 3,2 kW jak silný měnič napětí musím mít. Znamená to,..že musím mít měnič o síle vyšší,než 3000 W? Ale výkon je maximální.Tedy pokud budu např. péct při 180 stupních,..tak výkon nebude dosahovat maxima.Nebo ano? Vůbec nevím,jak toto funguje poradíte mi prosím.Rád bych o solárním nabíjení do vozidel a spotř. věděl co nejvíc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.15 12:32
avatar

Spotřebiče s tak velkým příkonem, jako je třeba pečící trouba, je vcelku nereálné napájet z akumulátorů. Daleko rozumnější se mi jeví napájet to elektrocentrálou.

BTW - je vcelku jedno, jestli pečete na 250, nebo 180°C, topné těleso má jmenovitý výkon a tudíž bude odebírat stejný proud v obou případech. Regulace teploty se provádí pomocí termostatu, taklže tělesa prostě zapínají a vypínají podle nastavené teploty.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.10.15 12:55
avatar

Jak píše PROMON, z akumulátoru to s měničem neutáhnete. Jednoduše to spočáte a vyjde vám proudová náročnosti takového dvanáctivoltového měniče na cca 260 Amper. To je víc než trvale z akumulátoru startovat studený motor. Jak dlouho to asi vydrží akumulátory. 10 minut? a konec. Ze solárních článků to nedobijete. Jediné řešení je elektrocentrála s výkonem tak 5000 W .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 08.10.15 12:56

Starter odebira 1kW u osobaku a muzes ho tocit jen par sekund, jak dava baterce zabrat.

3200W : 24V = 135 amper

Podivej se na spotrebice zasobovane plynem (propan-butan).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 13:06
avatar

Velmi hrubý, zjednodušený odhad - při řekněme 5 bateriích (po 74 Ah) spojených paralelně Vám tahle soustava vydrží napájet troubu s příkonem 3200 W necelou hodinu. Pak je budete muset několik hodin nabíjet ze sítě. Při nabíjení ze solárních panelů počítejte s mnohonásobným prodloužením času. Měnič potřebujete samozřejmě o výkonu vyšším, než je příkon spotřebiče, takže minimálně 3,5 kW. Vodiče od baterií k měniči musí vydržet dlouhodobě kolem 300 A, takže průřez asi jako kabely ke startéru.

Jak už tu bylo napsáno, pořiďte si benzínovou elektrocentrálu (minimálně 3,5 kW/230V), přijde Vás to levněji a nebudete mít problémy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.15 19:49

El.troubu baterie neuživí, napájet jí elektrocentrálou není moc efektivní, lepší by byla plynová trouba s tryskami na propanbutan a napájet jí z 10kg PB bomby, mě ta 10kg bomba na plynový sporák s občasným pečením vydržela cca 2 měsíce. Jen nevím, jestli se dá sehnat samostatná plynová trouba, vím jen o celoplynovém sporáku. Pračka Romo - pokud u ní budete používat jen motor bez topné spirály ( vodu si ohřejete v hrnci na tom plynovém sporáku), tak ten motor má cca 300w, ten by Vám měnič napájený z baterie nějakou dobu uživil, stejně tak by šlo napájet přes měnič ten mrazák ( výkon měniče k napájení motoru musí být alespoň 1Kw, kvůli velkému odběru při rozběhu).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.