Odebrání ŘP v Polsku

Od: Datum: 02.10.15 13:36 odpovědí: 13 změna: 05.10.15 08:06

dobrý den,

policie v Polsku mě odebrala ŘP za rychlou jízdu ve vesnici (přehlédl jsem začátek obce, a tudíž jsem jel rychlostí jako mimo obec). Policie mě naměřila 103km/hod. Pokutu jsem na místě uhradil, ale jelikož jsem překročil rychlost v obci o 53km, odebrali mě ŘP, s tím že mi ho pošlou na nᚠkonzulát v Polsku, poté na ministerstvo dopravy a potom do okresního města. Vydali mi náhradní ŘP na 3dny. Podle informací z naší strany může dorazit ŘP buď do týdne, nebo měsíce, nebo do půl roku.Do té doby nesmím jezdit autem, i když v Polsku nemám žádné závazky a v ČR rovněž také ne.Jak mám postupovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.15 16:30

Podža môjho názoru len čaka,kedy sa ozve polícia,aby ste došli na prerokovanie v danej veci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.10.15 19:35

Dobrý večer. Díky bohu za polské pokuty od policie. Vím jak je to tam přísné. Teď jen vyčkejte na vyjádření příslušného správního úřadu.

Překročení rychlosti v obci o 50km by mělo být trestáno mnohem přísněji.

Od: pavelkana
Datum: 03.10.15 12:23

dobrý den,

pokud znáte obce v Polsku víte jak to vypadá, pár domečků od silnice a je tam cedule začátek obce. Já jsem měl tu smůlu že ta cedule byla schováne za keříkem a to ji mě musel polský policista ještě ukázat. Policista dobře věděl na kterém místě

má měřit rychlost, sám se k tomu přiznal že to je jeho oblíbené místo na odlapení cizinců.

Od: mzxy
Datum: 02.10.15 20:51
Na uradu nahlasite ztratu a dostanete novy, ten neplatny se dostane na urad tak za 2, 3 mesice...na zadne vyjadreni bych necekal, opravneni k rizeni mste porad platne a rp je jen doklad kterym to prokazujete...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.10.15 21:44

Ano,do toho okamžiku,pokiaž niesu úrady polície vzájomne prepojené.Prídete nahlási stratu a v PC vyskočí,že zadržaný v PL,ako to potom budete vysvetžova?

Datum: 03.10.15 03:54

no to je pěkná krawina,a až přijde z Polska,tak to vysvětlí jak? v evidenci ztráta a ono zadržení...došel bych na policajty a zeptal se...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.10.15 07:38
Ale kluci, nepiste hlouposti, policajti nevydavaji ridicske prukazy, zadna databaze neni propojena, ani neexistuje spolecna evidence prestupku, kdyby byla, byl by v evrope poradek
polsla policie nema opravneni odejmour opravneni k rizeni, to muze jen cesky spravni organ nebo doud, rozlisujte pojmy ridicske opravneni a ridicsky prukaz...pokud to nechapete, nastudujte si to
dokud prislusny cesky organ nerozhodne, je opravneni k rizeni platne
janousek by ridicak nikdy neukazal a nedal z rukx, proto mu take po nehode kterou zpusobil ozraly celou dobu vysetrovani zustal a vesele jezdil az do rozhodnuti soudu

Datum: 03.10.15 12:15

dobrý den,

polský policista mě odebral ŘP na základě nějakého jejich nového zákona , který platí od května 2015, když překročíš rychlost v obci nad 50km, může ti odebrat ŘP. Dohadoval jsem se s ním proč mě ho odebírá, když jsem s pokutou souhlasil a uhradil ji na místě. Odpověděl mi : tak jest polsky zakon.

Datum: 03.10.15 13:00

Nevím jak by to mělo správně být,ale pkd bych byl na místě přestupníka,tak bych to řešil dle rady p.Mzxy!

Datum: 03.10.15 13:37

Tento polský zákon je přesně z důvodu dvojího trestu údajně protiústavní atd, ale než se právníci dohodnou, bude to trvat. Jinak obecně - policie PL to posílá starostovi obce, kde byl spáchán přestupek. Ten odesílá ŘP na české úřady. Možnou délku zadržení ŘP jsem nenašel. Jedná se o trest 3 měsíců bez ŘP, platný je pro území PL, při překročení je trest zákaz na půl roku atd.

Vy máte pořád oprávnění k řízení kdekoli krom PL, jen to nemáte jak prokázat. Za jízdu s platným oprávněním, ale bez kartičky ŘP je u nás pokuta max. do 2000,-, prý jsou reálně sazby 200-500.

Tudíž lhát a nechat si vystavit duplikát nebo jezdit 1-3 měsíce hodně opatrně :)

doplněno 03.10.15 20:22:

Oni rádi cizince, především odpoledne. A to proto, že cizinec si podle PL práva může vybrat - pokutu bez debat v hotovosti (zajedou s váma i k bankomatu nebo do směnárny) nebo pobyt ve vězení do druhého dne a pak k soudu. Ráno/dopoledne máte šanci jít hned ten den k soudci, ale noc na smradlavé cele si každej rozmyslí...

Vřele nedoporučuju laškovat a příliš diskutovat s PL policajty jako s jejich českými protějšky. Bohužel vás mají na lopatě a dají vám to pěkně sežrat, bez kamery nebo svědka je jen minimální šance něco u soudu obhájit nebo okecat. A soudy se ani nepozastaví nad tím, že hlídka používá nezkalibrované a nezákonné měřidlo (hodně nepřesný ruční radar, tzv. sušák) bez registrační fotky. Na druhou stranu například tolerují (policajti) obvykle +10 km nad limit a pokud jste hodně drsný, tak údajně (jak říká kolega Polák) úplatky tam bere minimálně půlka cajtů, rychlost do +20 řeší 200 zlotých. Jiný přestupky prý nepáchá...

A že někde měří rád cizince? Njn, úplně vidím soudce: "Asi tam často překračují cizinci rychlost, maj koukat na značky." To vám nebude platný nic.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.10.15 19:12

dobrý den,

je to tak jak píšete, já jsem vlastně dvakrát potrestaný, a to že nedlužím nic jak PL tak CZ, vypadá to tak že to hodím do televize aby se to dostalo na veřejnost, tudíž aby lidi věděli a byli připraveni že to může potkat kohokoliv jiného. A ten policista mě řekl , že je to jeho oblíbené místo na lapání cizinců.

Datum: 04.10.15 21:21

Datum: 05.10.15 08:06

k čemu ta reportáž, když pokuta v Polsku byla už zaplacena!

Pokud jde o slovní spojení z reportáže "výměna informací o registracích vozidel", vězte že nový český registr vozidel který stál i s údržbou k dnešnímu datu víc jak 300 milonů Kč má problémy sám se sebou, mnoho elektronických záznamlů je poškozeno a došlo k masivnímu smazání obrovského množství technickcých dat...

NIkdo z úředníklů o tom nemluví protže se bojí, v novinách nám lžou že běží...(běží ale neseje)

A správcem registru je MDCR, a tam se zastavil čas...

ČR se od už roku 1996 připojuje k systému EUCARIS, a máme rok 2015 a nic...

Jsme proste 50 let za opicemi

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.