Převozní rz na auto z FR-jak přejet po ose?

Od: Datum: 01.10.15 15:34 odpovědí: 7 změna: 01.10.15 21:07

Dobrý den,v jednom autobazaru v Příbrami jsem si vyhledal auto a chtěl bych jej koupit.Auto je dovezené z Francie a má Fr. doklady.Zamýšlel jsem přejezd po ose ale nevím jak postupovat,jestli se musí vyřídit nějaká převozní spz nebo jestli stačí třeba pojistit na vin?,nebo jak na to?Majitel bazaru mi nabídl že mi zapůjčí jejich firemní převozku ale myslím že to není zcela legal,myslím že tyto značky byly puvodně určeny k ,,čistopisům,, poradí někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy
Datum: 01.10.15 15:45

majitel bazaru Vám přidělí papírovou ZRZ která je určena k přepravě z místa prodeje do místa registrace, potřebujete originální francoutský TP, zelenou kartu a u vozidla stašího 4 let i protokol z technické prohlídky

zeleá plechová ZRZ slouží k manipulační jízdě, je nutné mít k ní i řádně vyplněná záznamník jízd, francouzský TP , pojistku a protokol z technické prohlídky a při silniční kontrole tvrdit že jd eo manipulační jízdu k zákazníkovi, kde bude uskutečněn prodej

Vše co jsem popsal je přesně podle platného zákona, navíc k autu zakoupeným ve Francii prodejce často nechá i francouzské SPZ

Top vše by ěml majitel autobazarui vědet, pokud máte jeho důvěru tak odjeďte na plechových zelených které mu pak vrátíte

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.10.15 18:16

Děkuji za odpověd,takže jestli tomu dobře rozumím,ten protokol o technické prohlídce by v obou případech měl být český?Jinak auto má i francouzké značky.

Datum: 01.10.15 18:59

Normálně stačí papírová zelená na 10 dnů , píše se na ni datum vydání v bazaru , pak s Fr . techničákem na STK (pokud to neudělal bazar ) a s dokladem s STK (cca 1800 ) na MM vůz přihlásit .

Francouzské značky nedostaneš - mzxy má jako obvykle plnou hlavu teorie ale auto z ciziny asi ještě neregistroval *smich*

doplněno 01.10.15 21:10:

Fr SPZ může vyhodit , ty po něm nebude nikdo požadovat

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.10.15 20:56

tazatel uvádí, že auto má i francouzské SPZ, stačí jen pozorněji číst:-P

Od: layborrr
Datum: 01.10.15 21:07

Datum: 01.10.15 20:55

samozřejmě český protokol, ten obsahuje současně evidenční kontrolu a budete jej muset předložit i při registraci, navíc doporučuji nechat vystavit na STK i výpis z technckých údajů, protože francouzský TP neobsahuje vše potřebné pro vystavení českého registračního dokladu, vše by mohl zajistit prodejce

Datum: 01.10.15 20:57

teď mám na odtahovce dva peugeoty z Francie, oba mají fracouzské SPZ

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.