Pomoc- závada STK

Od: Datum: 27.09.15 14:12 odpovědí: 5 změna: 28.09.15 01:04

d

Dobrý den, prosím o radu , jestli se s tím někdo již setkal a jestli lze toto řešit. Před 3-lety auto bylo na STK a v závadách nebylo nic uvedeno k naší spokojenosti samozřejmě .Po 2- letech a v jiném městě, kdy auto prokazatelně neměnilo identifikační údaje ani štítek na karoserii, jsme na STK dostali protokol se závadou- "údaje na výrobním štítku, kromě výrobního čísla, neodpovídají údajům uvedeným v dokumentaci vozidla. Dokumentací vozidla STK asi myslí velký techničák- po bližším ohledání v TP jsme zjistlili, že neodpovídají hmotnosti na nápravy - v tp jsou hmotnosti menší- kvůli takové drobnosti psát závadu není nutné (snad). Na STK nic neříkali, podali protokol a hotovo. Nevím, jestli mají nějaká nová pravidla, jde sice o administrativu, ale jak toto může ovlivnit majitel vozu, když tuto chybu před lety učinila sama automobilka. Je též s podivem, že jiná auta s tím samým problémem jezdí a na STK nic po protokolu ohledně tohoto nezapisují. Pokud se vlastník snaží aby auto bylo připravené komletně, tak taková pravilda leckkoho udiví jako nás. Automobilka se samozřejmě k takovým autům vůbec nevyjadřuje, je problém něco po nich žádat na např. Š Fabii I , natož starší vozy- v našem případě Š 105. Starší (i když udržovaná auta) nemusí mít každý technik rád, ale tohle je myslím už trochu přinejmenším divné. Musím ovšem uvést, že jinak přístup technika na STK byl profesionální a ohleduplný.Děkjui za vaše rady a postřehy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.15 14:28

V dnešní době jsou technici na STK kontrolováni a tak napsal co našel i když to není podstatná závada. Tohle by měl řešit výrobce,pokud je u nás. Tomu bych poslal opis protokolu s průvodním dopisem a ať řeší. U mne po letech zjistili přehozené číslo u VIN mezi štítkem a karoserií. Na evidenci vozidel mibylo doporučeno nechat si vyrobit nový štítek a současně byl mi dán kontakt. na takového výrobce. Zřejmě měli zkušenosti. Protože se jednalo o zahraniční vozidlo, nechal jsem udělat štítek za 500.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.09.15 14:53
avatar

Jedná se o neshodu, chyba je, že to považujete za "drobnost", protože neshoda je neshoda (údaje nejsou shodné) kdo by posuzoval jak velká neshoa může nastat? O kilogram? O deset? Jedno jiné číslo v registarční značce je taky "ještě" OK?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lamp
Datum: 27.09.15 22:40

Nu právě, štítky starších typů (užovky) a vývozní se dají sehnat,ty již na karoserii našeho vozu nejsou. Ale novější, s méně údaji - stříbrné s AZNP nejsou k sehnání, max. na Š Favorit a novější- Škoda Auto. Viděl jsem u kamaráda na vlastní oči, jak byl vyhozen z STK loni za to, že se jim nezdály nýty, které držely onen štítek- kamarád totiž auto lakoval. Měl napsánu závadu typu "B", musel na podval a nýtovat znovu, pak s remcáním technika auto prošlo.Šílené, ale realita. Automobilku to vůbec nezajímá, už na starší typ TP se všude dívají podivně. Vůbec nechápu např. to, kde hodnnoty hmotností našli, nesedí totiž ze žádných provedení vozů té doby a výroby. Proč na toto mají doplácet majitelé, nevím. S tím, jak se rozšiřují úkony a příísnost STK nevím jestli např. za rok nebudou za jiné váhy na nápravy vyhazovat. Udělají pravidla a vůbec neřeší, že majitel nemůže se štítky málem nic dělat. Jestli někdo má nějaké řešení, ozvěte se prosím, vím že jsou kontrolování i kamerami, ale řešení pro majitele nemají... děkuji.

Od: k2
Datum: 28.09.15 00:06

A kde je teda problem? Ty "spatne" hodnoty jsou na stitku ve vozidle, nebo v TP? TP je jeste original knizka, nebo uz ten novy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lamp
Datum: 28.09.15 01:04

Správné údaje jsou v původním TP- taková vícestránková knížka.Když se hodnoty obou náprav sečtou v TP vyjde celková hmotnost v TP což je v pořádku,Tomu také odpovídají údaje z několika vydáních dílenských příruček a návodů. Na voze obě hmotnosti vůbec tp neodpovídají tudíž ani celková váha ne.Stk se řídí velkým Tp- knížkou. TP nikdo nechce přepsat a štítek nesehnatelný a jak uvádím nepřenýtovatelný.Na štítku špatné hodnoty nepřerazitelné- jsou tištěné černou barvou, nejsou vyražené jako vin.

doplněno 28.09.15 03:23:

Jde též o to, že vozy mladší roku 2002 s touto závadou na STK jsou hodnoceny naprotokolu závadou B vážná závada- auto způsobilé do 30- ti dnů., vozy starší roku 2002 závadou A ,ale jak dlouho. Nevím za tohle poté vyhazovat, myslím, že je přinejmenším nelogické, když má majitel takového vozu velmi omezené možnosti.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.