Kolik litrů signalizuje rezerva?

Od: Datum: 24.09.15 00:38 odpovědí: 18 změna: 29.09.15 05:57

Mám autíčko do městského provozu a tankuji do zásoby,dnes překvapivě začala svítit kontrolka,jenže jsem neměla možnost natankovat a tedˇse ptám,jaká je tam asi zásoba u objemu auto do 1000ccm,výkon 43kw.

doplněno 24.09.15 13:55:

Ptala jsem se protože v pochybnosti a jsem na práci po městě a označila dostatečné tecnické údaje,co o tom autě vím, s tím, že jsou tady odborníci i nadšenci aut,co rádi poradí,ale že mě budete urážet,tak to mě zklamalo,že " mzxy " !

Ostatním,co slušně věcně odpověděli děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.15 00:46

Záleží na autě, konkrétně u fábie I to je cca 5-6 litrů, takže nějakých 40km v plynulém městkém provozu, nikdy jsem však zatím nezkusil zda to opravdu tak je, vycházím z hodnot palubního počítače.

Ohodnoceno: 2x

Od: jvake
Datum: 24.09.15 01:11

To by znamenalo cca až 80 km...?

Datum: 24.09.15 01:19

...tolik bych neriskoval,50km je na hraně...

doplněno 24.09.15 19:24:

" auto do 1000ccm,výkon 43kw." nejsou žádné dopllňující údaje,jak tady již většina psala,ono typ a značka auta je důležitá...

doplněno 26.09.15 17:16:

Kolik kilometrů ujedete na palivovou rezervu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.09.15 01:34

To bych raději nezkoušel, nevíte ani jak máte palivoměr seřízený. Můžete tam mít palivo na 10km nebo taky na 80. Také riskujete poškození motoru a navíc se Vám může stát, i když budete mít paliva dost, že zastavíte na kopci, palivo steče a už se nerozjedete. Jedině jak to zjistit je to zkusit a vzít si s sebou benzín do kanystru.

Ohodnoceno: 1x

Od: miro®
Datum: 26.09.15 15:55

Nevím jak je to nyní? Pamatuji si, že bylo normou stanoveno, že vozidlo musí na rezervu ujet minimálně, tuším 50 km. Nebylo stanoveno množství paliva v litrech, což bylo vždy rozdílné, podle typu vozidla. Bylo to určitě stanoveno i z ohledem na dostupnost čerpacích stanic.

-miro

Od: vilik
Datum: 24.09.15 01:22

Najděte technickou specifikaci auta, když sem nechcete dát přesný typ. Moje první a druhé auto mi stačily jen na dojetí asi 40 km. Současné dá bez problému 80. Z takhle položené otázky se přesně odpovědět nedá.

Datum: 24.09.15 07:28

Přesně tak, na nějaký dojezd podle odhadu bych naspoléhal. Buď to presně vyzkoušet s kanystrem benzínu v kufru, nebo dotankovat do plna a odpočítat rozdíl. Moje stará stodvacítka kdysi dávno, jen mrkla kontrolka a potvora se hned zastavila. Samozřejmě poprvé, než jsem zjistil jak ukazuje, tak to bylo uprostřed velké křižovatky. Ale zase když jsem vzal plnou, tak jsem jezdil a jezdil a to to trvalo než se ručička pohnula.

Datum: 24.09.15 07:33

U feldy je to 6 litrů, což je cca 80 km v běžném provozu

Od: mzxy
Datum: 24.09.15 07:52

stačí se podívat do manuálu, bývá zpravidla se sevisní knížkou v palubní přihrádce, pod ní nebo u yarise je např. pod sedačkou spoluezdce v plastovém kastlíku na podlaze...

pokud k autu není serviska ani manuál, řešil bych předvším, co jsem to vlastně koupil, a ne nějakou rezervu

a příště stačí do dotazu napsat, že je auto červené...

Od: mot
Datum: 24.09.15 10:33
pani pise,ze ma auto do mestskeho provozu, takze asi nepojede stovky km. nebojte, k nejblizsi benzince vam to urcite vydrzi…

Od: buss®
Datum: 24.09.15 10:45

U vašeho auta od tří do šesti ..., ale bude na to norma. Do jaké zásoby? Už jste četla manuál?

doplněno 24.09.15 11:30:

Kovis, odpovědět má tazatelka.

Datum: 24.09.15 11:06

Do zásoby = mám sice ještě půl nádrže, ale raději natankuji do plné.

Datum: 24.09.15 18:47
Ale vždyť je naprosto zřejmé, co tím myslela.

Datum: 24.09.15 16:22

Jvake pan Mzxy Vás neuráží jen konstatuje že dle vašeho "dostatečného označení technických údajů stále nevíme co máte za autí-ani značku a vůbec ne model!S takovými parametry je u nás v ČR prodáváno několik různých modelů různých značek a přitom každý model může mít jinak velkou nádrž!

Jinak na svém současném autě mám rezervu 8litrů co beru jako cca 80km dojezd,ovšem na předchozím byla rezerva stejně velká a dojezd byl min 150 ale dalo se opdjet i 200km

Od: mzxy
Datum: 25.09.15 13:06

Jen hlupák může pokládat obecnou otázku a očekávat přesnou odpověď

Navíc hlupák vůbec nechápe, že je hloupý, právě proto, že je hlupákem, proto se cítí uražený.

Od: ar
Datum: 25.09.15 21:20

To že někdo položí otázku ohledně vozidla a neuvede ani značku a motorizaci, je celkem už běžná praxe, to už mě nepřekvapí. Co mě ,ale stále baví, sledovat kolik taková otázka dotane "fundovaných" odpovědí.

Např. není sice jasné kolik na hladové oko paní najela, jak daleko je od pumpy, ale přeto " k benzince vam to urcite vydrzi..."

No není to kouzelné.*haha*

Já si jen tak tipnu, půjde asi o Hyundai Atos, schválně jestli se to dozvíme.

Od: vilik
Datum: 25.09.15 21:33

​mzxy, nejlepší shrnutí.

Datum: 29.09.15 05:57

Mám logan a tam je cca 55km na mžurkavé očičko.Jinak jak je popsáno přede mnou většinou 50km.Jinak osobně u vašeho auta se nemusíte bát.Mužete v klidu cca 30km.A pak bych měl už obavu.Ale záleží na provozu město-obec-okrska-dálnice.Ale pro klid duše zavolejte prodejci/dealeru vaši značky auta a on vám to řekne přesně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.