Řadící páka

Od: Datum: 20.09.15 15:51 odpovědí: 6 změna: 20.09.15 23:53

Hezké odpoledne. Auto Saxo. Je-li chladněji, jde řadící páka trošku ztuha. Je-li venku vyšší teplota (jako bylo např. teď ve čtvrtek), jde řadící páka opravdu velice ztuha. Čím to může být?

Oleje je údajně dost. O jeho kvalitě ale nic nevím. Nejedná se o moje auto. Asi ale vyměnit, že? Ne auto, olej :-D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.15 16:02
avatar

To mi jedno moje auto dělá taky. Pomáhá při řazení na 2x vyšlapovat spojku a při podřazování dávat meziplyn. Pak to jde skoro samo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 17:34
avatar

Sebodkjo-Saxíka neznám,ale řazení je stejné jako u jeho dalších "brášků"-BX,ZX,Xa,P205,106,405...a dalších.

Doproučím vzít WD-čko a pokud jde tak sezhora nebo pkd nejde zhora tak na jámu,rampu nebo zvedáka protříknout kloubky na tyčkách řazení (viz obr.) po cca dnu až dvou promazat olejem nebo vazelinou.Dále vyměnit olej,a dát tam jen ten co tam patří-vozy PSA važadují olej Total Transmission BV 75W80,mnohdy se po výměnně oleje za totalovej začne velmi dobře řadit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 20:54

diesel- Děkuji. Přetlumočím majitelce auta.

Datum: 20.09.15 21:24

Mám 106 to je dvojče saxa. Také my šlo ztuha řadit, promazání kloubů sice trochu pomohlo ale jak se to povolilo tak se my pak rozpadlo nalisované pouzdro na horním táhlu a musel jsem kupovat nové. Lepší je to mazat vazelínou ta tam alespoň vydrží déle. Ještě pomůže, když sundáte manžetu okolo řadící páky a do toho silonového pouzdra nalijete trochu oleje, klidně motorovej nebo převodovej je to jedno ale hlavně ne silikonovej ten by to ještě zhoršil. Tyhle zásahy na nějakou dobu pomohly. Nicméně po nějaké době se problém nečekaně vrátil během jízdy ale všimnul sem si že v tu chvíli začala jinde zabírat spojka. Takže jsem jí přitáhnul lanko a teď jde řadit parádně. Zřejmě se už vytahalo lanko a špatně vystavovala spojka, takže jestli vám zabírá až u podlahy chce to seštelovat, u těhle aut by měla zabírat nahoře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 21:50

Peter. Já jsem s tím autem jela jen asi třikrát, ale neřekla bych, že je problém se spojkou. Zdá se mi, že zabírá stále ve stejném místě. Někde zhruba na polovině.

Datum: 20.09.15 23:53

ono také záleží jak má pedál dlouhý chod aby spojka vystavila úplně, u tohohle auta by měla být kousek nad brzdou cca 1cm. Pokud je pedál zároveň s brzdovým nebo dokonce níže tak spojku přitáhněte. Je to otázka 5min, na konci lanka jsou dvě kontramatky 13 a 10 klíč. Přitáhnout obě o pár závitů a koukat jak vysoko jde pedál. Jen bacha na to aby jste nepřitáhla moc, pokud má spojka hodně najeto mohla by začít prokluzovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.