Škoda Felicia Aditiva

Od: Datum: 16.09.15 20:07 odpovědí: 10 změna: 17.09.15 19:22

Zdravím, máte někdo zkušenosti s produkty Sonax Olejové aditivum a VIF Super Benzin Aditiv? Určeno pro Felicii 1,3BMM r. 1995. Díky moc :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 16.09.15 20:11

Krásná felda,uvidentně mazlík. To aditivum do oleje nevím nevím,údajně se to může s originální aditivací mlátit a způsobit víc škody než užitku. Víc ji prospěješ nějakou kvalitní polosyntetikou(10W-40),včasnou výměnou a kvalitním olejovým filtrem(žádný vika,filtron,aq a podobně za 50 kč)

Aditivum VIF do benzínu je prý dobré,sám jsem ještě nevyzkoušel ale neslyšel jsem že by na to někdo nadával

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.09.15 20:40

Moc děkuji, jo to je mazlík. Tento rok jsem udělal výměnu oleje a rozvodů. Shell 10W40 polo. + Škoda olejový filtr. Před chvíli jsem si četl článek o světě motorů, že VIF je prokázaná kvalita. A s tím olejovým aditivem si nejsem jistý, raději to nechám na kvalitním oleji od Shellu a do benzínu si asi pořídím VIF. Ale děkuji za radu :)

Datum: 16.09.15 22:13

A kolik s tím chceš najet? 1 milión či 2 milióny km? Ptám se proto, že s běžnou udržbou a s tím nejhorším olejem na trhu najezdíš více něž 500tis km bez zásahu do motoru.

Já dávám ,co mám po ruce. Většinou nějaký 5w40. Mám tam skoro 500tis najeto a motor je stále ok.

Datum: 16.09.15 23:00

To je pravda ale stejně konkrétně já mám lepší pocit když tam naleju něco kvalitního a co tam má být. Můj motor 1,3 MPi ve feldě má najeto 390 tis a nemá žádný problém.

A člověk co to auto má jako mazlíka,třeba i jako já mu dává i nadstandardní péči

Od: pitrs*
Datum: 17.09.15 09:13

VIF do benzínu určitě, tím nic nezkazíš a auto občas pořádně protáhnout. Do oleje bych ale nic nelil, oleje jsou již sami o sobě kvalitní a aditivované. Mohlo by to spíš uškodit.

Od: asd1
Datum: 17.09.15 09:59

Aditivum do oleje ne, spíš uškodíš. Kromě speciálních aplikací na konkrétní problém jsou aditiva do oleje nesmysl. Mnohem lepší jsou častější výměny - každých 10 - 15 tkm nebo 1 rok. Olej se správnou specifikací pro motor, jestli levný "Lidl" nebo značkový předražený je prakticky jedno.

VIF do benzínu - neuškodí to, ale jsou to perly sviním, spíš vyhozené peníze. Smysl to má pokud jezdíš málo - stabilizace paliva.

Filtry ideálně Mann, jak olej tak vzduch...

Ohodnoceno: 1x

Od: pitrs*
Datum: 17.09.15 13:03

Nemyslím si, že VIF jsou perly sviním. Pokud to člověk převážně šolichá po městě, patrně bude na ventilech apod. dost karbonu a ten VIF ho dokáže odstranit. Nedávno proběhl test ve zkušebně paliv a maziv (článek ve Světu motorů) a výsledek byl velice dobrý. Zhruba po ujetí 3000 km byl skoro všechen karbon z ventilů pryč. Jinak souhlasím s filtry Mann, osobně nedávám nic jiného.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.09.15 15:10

Filtr jedině originál nebo mann,ty levné mají netěsné nebo vůbec žádné zpětné ventily,všechen olej vyteče z kanálků a při startu trvá hodně dlouho než se soustava natlakuje(velké a úplně zbytečné opotřebení),rozdíl mezi originálem a šuntem je maximálně 60 korun

Od: mzxy
Datum: 17.09.15 13:53

VIF do benzinu i nafty je dobrý, používám i do motorek

olejové aditivum používám, při výměně oleje mi pookaždé mechanik nalije do nové náplně malou plechovku aditiva

Nic tím nezkazíte

Také se připojuji k obdivovatelům, pěkné udržované auto, vizitka každého majitele

Datum: 17.09.15 19:22

Tak Vám mockrát děkuji :), určitě ten Aditiv VIF koupím a do oleje lít nic nebudu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.