O zákonném pojištění automobilu

Od: Datum: 14.09.15 16:16 odpovědí: 4 změna: 14.09.15 21:31

syn zemřel a zustalo po něm auto které jeho otec na základě protokolu od kriminálky převzal a podepsal. nyní přišlo zaplatit povinné ručení na celý rok. mužou se dát značky do depozitu na zakladě tohoto protokolu, než dojde k uzavření dědictví abychom nemuseli plati toto pojištění nebo je ještě nějaká jiná možnost


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.15 17:49
avatar

Co má s dědictvím společného kriminální služba policie?Dokud není dědictví vyřízeno tak s vozem nemůžete po papírové stránce (převádět,změny v registru...) nic dělat.Max jen platit PR a provést technickou-to může kdokoliv!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 17:10

Značky do depozitu vy sám dát nemůžete, protože vozidlo není registrované na vás. Nezbývá, než kontaktovat pojišťovnu povinného ručení s tím, že majitel zemřel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 18:41
avatar

Pojištění zrušte, přesněji vy chcete platit za zemřelého?

Ná základě tohoto protokolu nemůžete dát značky do depozita.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 21:31

Zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

V případě smrti vlastníka vozidla vykonává povinnosti vlastníka vozidla podle tohoto zákona až do okamžiku nabytí právní moci usnesení o nabytí dědictví jeho dědic, v případě více dědiců ten, který k tomu byl ostatními dědici pověřen. Nebyl-li nikdo pověřen, pak tyto povinnosti vykonává správce dědictví. Nebyl-li nikdo z více dědiců pověřen ani nebyl určen správce dědictví, vykonávají povinnosti vlastníka vozidla dědici společně a nerozdílně. V případě smrti pojistníka přecházejí práva a povinnosti z pojištění odpovědnosti do doby nabytí právní moci usnesení o nabytí dědictví na dědice společně a nerozdílně.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.