Placené stání na ulici - jak zjistit?

Od: Datum: 14.09.15 12:28 odpovědí: 23 změna: 15.09.15 12:09

Zdravím. Soused naproti mého RD parkuje na ulici před svým RD a tvrdí že toto místo má zaplacené. Já tomu moc nevěřím. Značku - že je to vyhrazené stání pro něhu - na sloupu nikde nemá. Na zemi má sice takové ty bílé pruhy ale už nejsou skoro vidět. A navíc si pamatuji jak je před pár lety sám z asfaltu zeškrabával. Asi to tam mněl nezákoně. Ale furt všem tvrdí že to má placené... Nevíte někdo jak nebo kde mohu jeho tvrzení ověřit? Díky. (aby z nás ostatních nedělal blbce) .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.15 12:43

Dobrý den,

na stránkách města bude určite kontakt na někoho kdo se zabývá placenýmí místy, aspoň tak to má Praha, tam by vám to mohli sdělit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.09.15 13:08

Neznám toto místo podrobně, ale pokud by to měl placené stání, musí být označeno svislým i vodorovným značením. Z Vašeho popisu se domnívám, že soused lže.

Lež nejde ověřit. Vy ale můžete lhát a sdělit, že jste si chtěl(a) zaplatit taky místo, a úřerdník tvrdil, že v tomto místě si nelze zaplatit stání, jedině na vyjímku kraje a osazení značkou. Jiné to nejde.

V čem je problém? Parkovat před domem může, i bez placení, pokud neporušuje předpisy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.09.15 13:19

Jsem z Brna. Na brněnských stránkách jsem takové informace nenašel. Co se týká souseda , tak mě nejde o to zda tam může parkovat ale o to že ostatní z toho místa vyhání pryč. A pokud to nemá zaplacené , tak si tam mohou zaparkovat všichni. Jde o to,že nám lže do očí (asi) a to bych právě chtěl ověřit. Nic víc,nic míň ...

Datum: 14.09.15 13:35
Na jednu stranu Vas chapu.Na stranu druhou na kazdem sidlisti je "zasedaci poradek" a lazdy soused zde ma nejake parkovaci misto a jiny mu tam ze slusnosti neparkuje.Bohuzel v pripade RD nebo v kombinaci RD vs sidliste tohle nikdo nedodrzuje.U nas pred domem take parkuji lidi z panelaku v dokeni, ze jim to auto budeme hlidat.Kazdy z panelaku cumi z okna na zlodeje co jsou tisi jak slon v porcelanu ale policajty jsem musel volat ja.Tyden nesvitily v ulici lampy, sousedce vykradli dum a volat na technicke sluzby ktere zajistuji verejne osvetleni jsem musel volat ja.Tyden tekla voda z chodniku, volal jsem na VAK a behem dvou hodin delali vykop.Tak bych si rad,kdyz prijedu z prace v klidu zaparkoval pred svym domem.To,ze je pred panelakem malo mista na parkovani neni muj problem, proc bych tem lidem mel parkovani zajistovat ja? Samozrejmejsem dopravnimu inzenyrovi nabidnul reseni z minimalne jednoho panelaku 2 vchody o 7mi patrech x3 byty na patro to neresil nikdo,proc ja? Takzena jednu stranu se sousedovi nedivim, naopak ho plne chapu. Jinak bod a souhlas s predchozimi prispevky.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.09.15 18:44

Dejte přesné GPS místa, pak sdělím, zdali se tam může parkovat. Jedině právní předpis může (ne)dovolit parkování, nikoliv nějaké placení obci. Jen Vám lže

Datum: 14.09.15 13:24
Kdyby si to platil , ma tam znacku.
Pak jen max kouknout na katastr , jedine ze by si tech par metru koupil jako pozemek.

Datum: 14.09.15 13:30

No pochybuji že si koupil část ulice...To asi né. ... Prostě bych to chtěl někde zjistit ale nevím kde...

Od: buss®
Datum: 14.09.15 13:31

Vyhrazené parkování, kontaktujte sliniční správní úřad, souhlas vlastníka komunmikace. Není-li označeno, parkuji. Vy se ho bojíte zeptat, ať vám to dokáže? Řeší se to přece značkami. Zákon o poz. komunikacích. Existují též Brněnské komunikace a. s.

doplněno 14.09.15 20:30:

Magdone, náš zákon UFO jako vozidlo neznáá.

Datum: 14.09.15 13:38

On je to takovej sprostej hňup že by mě poslal asi někam hluboko ale pravdu bych se stejně nedozvěděl...

Datum: 14.09.15 17:47

A co takhle na něj jako Sousede -tvrdíte že máte to parkování vyhrazené,tak jakto že není označeno jak má být-a z jeho odpo poznáte že kecá nebo si nechá v nejbližším termínu doplnit.Dle mne jen krmí uši!

Datum: 14.09.15 14:13

Pokud tm není značka "vyhrazené parkoviště", "nebo zákaz stání", případně žlutý pruh, nebo moc úzká silnice, může tam parkovat kdokoliv. Třeba i marťan s UFO.

Datum: 14.09.15 15:49

Děkuji všem za rady . Ještě se podívám na ty brněnské komunikace.

Datum: 14.09.15 16:49
Spise nez koukani doporucuji zajit osobne nebo zavolat, bude to hned, bez hledani a bez pripadnych nejasnosti.dejte pak vedet jak jste dopadl.

Datum: 14.09.15 17:06

Pokud není pozemek před RD jeho /viz. nahlížení do katastru/ , tak je obecní...zeptala bych se na obecním úřadě.

Od: cicko
Datum: 14.09.15 18:38

Vlastnictví pozemku nemá nic společného s jeho užíváním, pokud se jedná o veřejnou komunikaci!

Od: uska®
Datum: 14.09.15 20:15

Na obec bych poslala žádost o zřízení rezervace pro parkování pro své auto před svým domem jako jste to povolili p. xxxx, bytem xx. A budete to mít písemně. Buď nic povoleného nemá, nebo má a vám nabídnou placené stání, vždy můžete od žádosti upustit.

Datum: 14.09.15 21:17

Rada od Milana je pravdiva a vas soused opravdu lze, protoze toto misto mus byt opravdu oznacene presne jak Milan pise.. V panelaku, kde bydli moje mama, tak tam ma jeden starsi nemocy pan ky sve placene misto a toto misto je vyznaceno presne jak pise Milan vyse.. Hold soused to zkousi-)Nicmene keca..-)

Od: pepr®
Datum: 14.09.15 22:17

Podle tohoto formuláře bych se obrátil na Úřad městské části města Brna, Brno - střed, Odbor obchodu, dopravy a služeb, Dominikánská ul.č.2, 601 69 Brno.

A na této stránce je tel. viz odstavec 23:

Informace o popisovaném postupu (o řešení životní situace) zdrojů nebo v jiné formě
Telefonicky na ÚMČ města Brna, Brno - střed, Odbor obchodu, dopravy a služeb, telefonní čísla:
...
vyhrazené parkovací stání - 542 526 176

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.09.15 22:38

Kde ověřit? Přece přímo na místě. Pokud tam není dopravní značení pro vyhrazené stání, tak není co řešit. Zaparkoval bych a odkázal ho na policii. V případě problémů bych jeho jednání zdokumentoval a zavolal policii sám. Ponechávám stranou sousedské a jiné vztahy, o těch dotaz není.

Od: asd1
Datum: 15.09.15 09:58

Nic ověřovat nemusíte - bez vyznačení svislým a vodorovným značením nejde o vyhrazené stání = místo je pro všechny. Až vás bude vyhánět tak jednoduše odpovězte "Tohle není vyhrazené stání" Když to nezabare tak zavolejte policajty, oni mu to už vysvětlí.

Datum: 15.09.15 10:13

Děkuji všem za odpovědi. Bohužel je to i sousedských vztazích ...

Od: asd1
Datum: 15.09.15 10:21

Když si necháte na hlavu... On je něco víc aby si zabral místo pro sebe? Kdo dřív přijede ten parkuje. Jestli chce svoje stání tak ať si ho zaplatí tak jako každý jiný. Takhle mu to vysvětlit a upozornit že pokud mi oběhne auto klíčema tak vim který pak oběhnu já...

Od: buss®
Datum: 15.09.15 12:09

Kdo se nechá bít..., chraňte se svá práva.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.