Kupec se nemá k přepisu automobilu

Od: Datum: 10.09.15 20:17 odpovědí: 14 změna: 20.10.15 18:26

Dobrý den,

na konci dubna letošního roku 2015 jsem prodal auto. Kupující z jiného okresu přijel v pátek odpoledne, sepsali jsme smlouvu, zaplatil a s velkým TP odjel. Bez zelené karty. Dle domluvy jsem mu hned v pondělí zaslal plnou moc k přepisu vozidla a zrušil zelenou kartu. Kupující si měl zatím zařídti evidenční kontrolu, zelenou kartu a pak i s plnou mocí zajít vozidlo přepsat na sebe. Ale doposud to neprovedl.

Jak mám postupovat, když na mé dotazy pouze slibuje, že automobil přepíše, ale už je září. Dnes jsem obdržel z magistrátu obsílku o pokutě za špatné parkování prodaného vozidla, kterou mu přepošlu. Ale jak se zbavit prodaného automobilu, abych nebyl zapsán v registru vozidel?

Vím, že pod pokutou je prodávající povinen zajistit přepis, ale nyní to bez TP atd. nemůžu provést.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 10.09.15 21:02

Proč věříte jinému více než sobě? On z jiného okresu pojede opět do vašeho? A jaká je ta plná moc, ověřená? Prostě jste to hodil na jiného. Proveďte si přepis sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.09.15 09:56

1. obsílku za parkování nikam nepřeposílej, ale musíš úřadu doložit že už nejsi vlastník (doložíš kupní smlouvou). Pak to budou vymáhat po něm.

2. na úřadě zahaj převod, tj. podáš žádost - úřad jí musí přijmout, pak ti to vrátí k doplnění = budeš mít doklad že jsi svojí povinnost splnil a případná sankce za nepřevedení do 10 dnů půjde za kupcem.

TP jsi neměl dávat z ruky, teď můžeš nahlásit ztrátu a vystavit nový. Kupci to oznam - "je třeba to vyřešit, pokud se na převod vykašleš tak zítra nahlásim ztrátu techničáků = ty tvoje přestanou platit" A když se na to vykašle tak to udělej (zahaj převod) a zbytek je jeho problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaryn
Datum: 19.10.15 19:24

Dobrý den,stalo se mi to samé 6.9.2015 jsem prodal auto se všemi doklady a hned v pondělí přidal plnou moc,podle toho co jsem zjistil má auto už třetí člověk ,ale je pořád psáno na mě.Poradte kdo máte nějakou zkušenost.Podal jsem trestní oznámení na féráka kterému jsem auto prodal a čekám co dál.Dík.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 19.10.15 23:00

Máte povinnost do 10 dnů oznámit změnu vlastníka v registru, o povinnosti podat trestní oznámení nevim. Co dál - pokud nezahájíte přepis tak můžete dostat sankci, pokud máte přepis na plnou moc ošetřený smluvně, tak potom můžete tu sankci vymáhat po kupujícím ;) Jestli jsite jen dal plnou moc tak on nemusí nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.15 07:17
avatar

jaryne, podal jste trestní oznámení? Na koho a za jaký čin?

Tak určitě neuspějete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.15 07:50

asd1 2x bod *palec* a milancukrar taky bod *palec* , jediné "trestní oznámení" poslala max. PČR na majitele auta dle kupní smlouvy oznámení na registr vozidel, že si ve stanovené době neprovedl přepis, pokud je auto přihlášené na Vás pošle to samé i na Vás, takže gratulace *placni**smich*


doplněno 20.10.15 07:51:

takže výsledek oznámení o přestupku je pokuta pro nového i starého majitele

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.10.15 14:10

A copak jste oznamoval za trestné jednání? To by ostatní také jistě rádi podali. Proč lidé věří více cizím, kde máte rozum, když není žádná záruka, že tak bude konat? Byly tam sankce? Odstupte od smlouvy, jděte k soudu.
Chceš auto? Tak si přijeď v úřední den, nebo zašli PM.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaryn
Datum: 20.10.15 16:00

Tak vám všem děkuji za odpověd,udelal jsem chybu že jsem důvěřoval a nepostoupil dle zákona,ale jak mám vše napravit když nevím kde je autu konec a kdo ho užívá.Mám do smrti čekat a platit povinné ručení.Kupujícímu jsem řekl ,že chci auto zpět a dozvěděl jsem se ,že ho už nemá.Myslím ,že od prvopočátku věděl,že auto s vidinou lehkého zisku pošle dál.Myslím,že to neudělal poprvé ani naposled,tak si dejte pozor at nedopadnete já.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.15 16:04

Auto je odhlášené na kupce nebo ne? Majitele bych kontaktoval, že pokud auto nepřehlásí, nechám ho smazat z registru a bude mít po ptákách, jak ho chytně PČR, má po autě, vezmou mu RZ a dostane flastr http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1a-3.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaryn
Datum: 20.10.15 16:25

Auto odhlášené není,kupující mi nabulikoval ,že si vozidlo na sebe přihlásí,tak´jsem mu poslal plnou moc.Každý týden jsem ho kontaktoval a po různých výmluvách,jsem kupujícího vyzval at mi vše zašle zpět,že vše vyřídím.Nic se nedělo tak jsem mu zavolal co se děje,že nahlásím policii krádež,odpověd byla tak si ji nahlaš.Při telefonickém kontaktu z policii odpověděl,že vůz prodal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.15 17:10

Tak to bych se asi zašel zeptat na magistrát, jaké mám možnosti. Legálně mne nic nenapadá. Každopádně bych přestal platit pojistku, jelikož dle kupní smlouvy nejsem ani majitel ani provozovatel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaryn
Datum: 20.10.15 17:26

O.K dík,dám jak mi naše uřady pomohli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 20.10.15 17:45

stačí si přečíst zákon který vymezuje kompetence úřadu evidujícícho vozidla a zjistíte, že jediné co mohou, je provést evidenční úkon podle zákona, tedy po splnění zákonných podmínek

Ty má současné původní i nový vlasntík, takže není pravde že je to povinností jen jednoho

Ušetřím Vám cestu a vše vysvětlím...proběhne to takto...

- občan: porušil jsem zákon, jaké mám možnosti?

- úřad: požádat o provedení evidenčního úkonu podle zákona...konkrétně o zápis změny vlastníka a provozovatele...

To jsem zkrátil...Za Vás žádný úřad nepodá žádnou žádost, protože mu to zákon neumožnuje...ani za nového vlastníka...a dokud nemáte podanou žádnou žádost, ani sám za sebe, nelze na úřadu nic řešit, protože žádná jiná než zákonná cesta není...žádné další ani třetí řešení neexistuje...

Změna zákona je v nedohlednu, pan Ťok teď navrhuje zrušení tzv,. místní příslušnosti a další kosmetické úpravy...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.15 18:26
avatar

jaryne, věřte vedoucím evidení vozidel. Proto si pečlivě přečtěte rady pana Mzxy, a poustupujte dle jeho rady.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.