Jsou za to i body?

Od: Datum: 10.09.15 11:46 odpovědí: 25 změna: 13.09.15 10:21
Cago,prisla mi pokuta za nehodu,nedal jsem prednost na hlavni pipine ktera mela blinkr ze odbocuje do prava ale nakonec jela dal,no nic stalo se,prisel mi teda verdikt zaplatit za nehodu 3000tisice,ok beru ale jsou za to i body?pac v dopise se o bodech nepise,jen tam je dana castka,nic vic…mam se obavat tedy i o nakej ten bodik?Diky
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 10.09.15 11:48

nedání přednosti v jízdě -4 body

Ohodnoceno: 0x

Od: asd1
Datum: 10.09.15 11:50

nedání přednosti 4 body

Datum: 10.09.15 14:30

Pipina jste Vy, že neumíte dát přednost ( nikdy jste nezapoměl vypnou blinkr? Nikdy se vám nic nezaseklo? Nikdy jste si odbočení na poslední chvíli nerozmyslel? Nikdy jste nebyl nováček? - Nikdy jste ale neuměl dát přednost ! ) Buďte rád, že šlo jen o plechy a ne o doživotní následky.

Datum: 10.09.15 14:46

jj. A kdyby pokutu zacáloval na místě tak to má do 2,5k

Blinkr nic neznamená, dokud není jisté že opravdu odbočuje tak se nesmí vjet. Nedočkavcům zdar.

Od: ivos
Datum: 10.09.15 21:26

jo ads1 to je sice hezke a pravdive ale pokud budou blbci na nasich silnicich jezdit dal,slovo blinkr jim rikat nic nebude muzu stat na krizovatce ktera je frekventovana treba pul hodiny jen proto ze blbci si davaj blinkr jak chtej bo budu cekat donekonecna jestli ten co ma opravdu zaboci!jak rikam potom jsou blinkry k hovnu...kazdej ma jinej nazor...

Datum: 11.09.15 10:15

Nejen blbci ale občas i omyl. Prostě pokud jezdí auta tak se čeká. Kolikrát jsi stál půl hodiny? Dýl jak minutu to je vyjímečně. A mít kvůli chvilce auto v levých dveřích za tu ušetřenou nestojí, pak tam stojíš dvě hodiny a řešíš v lepším případě odtah auta.

To samý předjíždění když je málo místa - riziko vysoký (viz bouračky - prakticky každý den mrtvola). Když běžný auto jede "na krev" s nebezpečným předjížděním, tak oproti klidné pohodové jízdě je rozdíl 10 minut na 100 km a ve větším provozu ani to.

Datum: 10.09.15 21:21

Mit vas ted u sebe tak bych vam neco rek...byl jste u toho snad vy?vite jakej to melo prubeh?ne..tak se laskave priste zdrzte komentare!ja jsem prisel pro odpoved a to mi zde dva mily lide odpovedeli,ne pro vase blby kecy!

Datum: 10.09.15 21:32

No průběh to mělo asi takový, že jste nedal přednost, neuznal jste, že jste ji dát měl a nezaplatil na místě. Nechápu, že Vám to dali tak levně. Arogantní chochot je na silnici nebezpečný ...

doplněno 10.09.15 22:00:

Nejde o moralizování. Jde o život. Odevzdejte řidičák, dokud je čas.

Datum: 10.09.15 22:57
Miluju typ lidi ktery vedej vsechno aniz by tam vubec byli :D a to jste i vy,pokud jste poznal takhle pres diskuzi jakej jsem ridic tak jste dobrej :D jinak "pardon" vam se nikdy nic neprihodilo jako vetsine tady co jsou jen chytry u niceho nebyli a sekali by ruce,hlavne ze chlast drogy a rychla jizda to lidem nevadi a dal to bez trestu delaj dal…
Od: fhkhkfu
Datum: 10.09.15 21:58

Panebože, vážně tady všichi čekáte, až na křižovatce ABSOLUTNĚ NIKDO nebude? To, že vyjedu, když vidím, že někdo na hlavní hodil blinkr, je naprosto normální situace v městské špičce. Jinak bych si u auta mohla udělat piknik a počkat na půlnoc, až nic nepojede. S tím moralizováním odsud posud, proboha.

Datum: 10.09.15 22:51
Aspon nekdo normalni…dekuju!nekdo kdo trosku aspon chape!:)
Datum: 10.09.15 23:22
Tak ja asi jezdim kanaly? Jezdim denne v huste spice 20 let. Na konte skoro milion km bez nehod, denne nekdo necha blinkr nebo ho neda. Tak to asi neni nahoda ale praxe. Proste nejedu dokud rychlost auta neodpovida tomu ze blika a ze FAKT bude odbocovat.
doplněno 11.09.15 13:51:

ivos: nestraš, žadný milion už nechci, profi jsem zabalil, a hned je mi lépe

a pravda, každý dělá chyby, jen je nutno, aby to nemělo následky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.09.15 10:33
Praxe je praxe to mate recht chybama se clovek uci kazdej je delame jinde i vy nejste nechybnej;) jinak hodne stesti do dalsich x kilometru bez nehody at mate ten druhej milion;)
Datum: 11.09.15 19:02
Profi ty ja obdivuju to mate muj palec!:) s nedivim se ze se vam ulevilo potom co je vse videt okolo a s tim poslednim musim jen souhlasit;) a taky se vam omlouvam :)
Datum: 11.09.15 10:04

Ano, vyjet když vidim blinkr. A přesně proto se každou chvíli přihodí bouračka taková jako Ivošovi :D Ten co jede rovně brnkne o páčku ani si toho nemusí všimnout, trouba z vedlejší mu tam vjede a bum. Proto je předpis nastavený tak jak je. Ivoši moc neprskej, můžeš si za to jen ty sám a nikdo jiný. Pro příště si dej bacha, takhle klidně můžeš někoho zabít a pak to už taková sranda nebude...

Datum: 11.09.15 10:28
Prska tu nekdo?:D ja jsi nezacal prisel jsem pro odpoved tu mam ze mi vnucujes i dalsi tvoje nazory mi je celkem u zadku,ja se ptal na body a vy mi tady zacnete rikat jak jsem arogantni skoro vrah :D a ze vy nikdy chyby nrdelate tady to nema cenu resit na internetu je kazdej pan a ridic nejlepsi chtel bych vas videt v praxi;)
Datum: 11.09.15 10:59

Ale prskáš ;) Skoro vrah jo - ti picne do dveří a jsi mrtvej... Na praxi se klidně přijeď podívat - jezdim dost svižně, snažim se ohleduplně a nebourám (ťuk ťuk), zatim teda jen půl milionu km bez nehody... Chyby dělám, ale snažim se je nedělat úmyslně.

PS: těm odbočujícím koukej na přední kola, tam je nejdřív poznat kam jede

Datum: 11.09.15 13:52

ještě rada, nejen na kola, ale na obličej, kam kouká, co dělá s rukama. i když to většinou není vidět.

Datum: 11.09.15 19:21
Kdyz mi das kontakt rad se na lekci svizne jizdy a toho ostatniho podivam :);) uz neprskam nema to smysl :D
Datum: 13.09.15 10:21
To radsi ne co?srabe :D hlavne ze vytahovat se tady clovek umi jak je sviznej a dalsi kecy :DD

Datum: 11.09.15 13:24

Ivoši.nic ve zlém,ale když zde umíš vložit dotaz,tak bys zajisté i dokázal totéž najit,zadat do gůglu dokáže každý a hned by ti vyjelo hejno odkazů na bodový systém a nemusel by ses tu rozčilovat že Tě kritizují protože "pipina dala blinkr a neodbočila".Je to jen o předvídavosti a skušenostech!

pár odkazů: http://autotrip.cz/bodovy-system-ridicu-2015/ nebo http://www.dopravni-pravo.cz/…cti-bodu/bodova-tabulka-2014/

Datum: 11.09.15 19:19
Jou uz jsem.si to taky nasel;) to vis v te rychlosti me matka google zradila sel mi jen tento web;) priste teda pockam na google abys nemusel vkladat prispevek sorry :DD
Od: mzxy
Datum: 11.09.15 15:35
1. Pokuta nema nozicky a nemuze jen tak prijit
2. Dopis ma nejake oznaceni a neco mu predchazelo
3. Policiste udelujici pokutu nemaji vyslovne zakonem narizeno sdelovat kolik je za co bodu
4. Spravni organ je povinen ucastnika rizeni radne poucit a umoznit mu vyuziti vsech procesnich prav
5. Pokud bych od spravniho organu nedostal nalezite pouceni, vyuzil bych toho v opravnem prostredku
6. Proti prikazu se podava odpor a proti rozhodnuti odvolani
7. V dnesni pseudodemokracii plati pokuty jen hlupaci, kazdy druhy prestupek je nepotrestan, protoze nase demokracie je slozita a draha, predevsim to platime my, co se chovame za volantem opatrne a slusne a nedopoustime se prestupku
8. Bylo by vhodne priste napsat, co je to za dopis a co mu predchazelo

Datum: 11.09.15 16:27

Ale vždyť to píše. Nedal přednost a zavinil nehodu.

Datum: 11.09.15 19:17
To vis zeo kamarade :DD ja rad dotuju to vis :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.