Když vzadu nejsou bezpečností pásy

Od: Datum: 19.11.12 16:51 odpovědí: 11 změna: 19.11.12 19:56
avatar

Ahoj, tak nějak jsem přemýšlel a zajímalo by mě to, jak je to se Škodovkou kde vzadu nejsou z výroby bezpečností pásy.

Pokud to dobře chápu, tak vzadu můžu vozit pouze osoby, které nemusí být v autosedačce (tedy vyšší než 150 cm a hmotnosti vyšší než 36 kg). Pokud bych chtěl vézt někoho menšího, musel by sedět vpředu s pásem a v autosedačce?

Zároveň ale přeci musí být všichni přepravovaní připoutáni, jak je to tedy ošetřeno v zákoně, když mám dle technického průkazu pětimístné vozidlo, ale pásy pouze dva? :) díky za odpovědi.

doplněno 19.11.12 16:56:

Tak se omlouvám, právě jsem se dočetl, že "Osoba sedící na sedadle povinně vybaveném bezpečnostním pásem, musí být tímto pásem řádně připoutaná"

Tedy je jasné že osoby vzadu, kde pásy nejsou připoutané být nemusí. Ale kdybych chtěl vézt dítě, tak tedy můžu vézt jen jedno a to v autosedačce vpředu?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petapeta*
Datum: 19.11.12 17:43
 

§ 6

Povinnosti řidiče motorového vozidla

(1) Řidič motorového vozidla je kromě povinností uvedených v § 4 a 5 dále povinen

a) být za jízdy připoután na sedadle bezpečnostním pásem, pokud je jím sedadlo povinně vybaveno podle zvláštního právního předpisu,2)

b) nepřepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3 2), které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem,

1. dítě mladší tří let,

2. dítě menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče,

Čili malé děti starší tří let vozit vzadu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luke237
Datum: 19.11.12 18:28
 
Odkud ten text prekopirovavas? Dik.
 
Datum: 19.11.12 18:31
 
avatar

pokud máte ŘP, tak byste měl vědět odkud to je. Zák. 361/2000Sb.?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.12 18:49
 
avatar

Miki, pokud povezete díte do 3 let, tak jedině vepředu v pásech autosedačka

Po třech letech klidně i vzadu.

Problém je u starších aut, oktávia volha spartak, kde nejsou vůbec pásy. Tam nesmí být dítě do 3 let vůbec!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.12 19:38
 
avatar

Díky, takže kdyby náhodou bylo potřeba, můžu bez autosedačky a pásů vzadu někam převézt moji pětiletou sestru? :)

Mně se to prostě pořád nezdá, v "normálním" autě musí být na sedačce každé dítě, ale jakmile mám auto bez pásů vzadu, můžu tam vozit i nepřipoutané děti. Prostě mi to nedává logiku :D

Datum: 19.11.12 19:46
 
avatar

Miki, jestliže vlastníte vozidlo, které není vybaveno pásy, tak nemůžete připoutat sedačku. nidko Vás nemůže donutit si koupit jiné auto, nebo nevozit děti. Jen omezili děti do tří let..

Logiku nedává spoustu věcí, ale toto je minimum..(dobrá je to pro babičky se sttarou škodovkou...ale zase raději do sedačky nebo bez sedačky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.12 19:56
 
avatar

jasně, já nemám v plánu nikam ji vozit, ale níže jsem popsal prostě kdyby bylo nutně potřeba a nebylo doma druhé auto, tak jen na zavezení někam po městě, nikam dál bych si asi ani netroufl. Tak díky za odpovědi :)

Datum: 19.11.12 19:27
 
avatar

Nwn jakou škodovku myslíte,ale přibližně (odhad) od roku 1970 jsou auta ,konkrétně Fiat 125P to měl (měl jsem RV 72-ve předu měl a vzadu je příprava!),vybaveny kotvícími prvky pro dodatečnou montáž bezp.pásů,nevím jak to měla 105 a 120 jen si pamatuji,že jsem do ní (M,RV84) dával dozadu samonavíjecí.

doplněno 20.11.12 19:34:

To Milan-jak jsem psal škůdky neznám,z té doby jen fiatek,

 
Datum: 19.11.12 19:30
 
avatar

diesle, již ŠKODA 1000MB vyráběná do roku 1968 již měla kotevní úchyty pro zadní pásy. Avšak tam nebyla povinnost je mít, ani teď je nemusí nikdo dovybavit.

doplněno 20.11.12 19:39:

Diesle, já znám zase staré škodovky, proto to vím...

přeji hezký večer.

 
Datum: 19.11.12 19:49
 
avatar

Takovým autem by mě nenapadlo vzadu někoho (natož dítě) vozit ať už to zákon dovoluje nebo ne...

 
Datum: 19.11.12 19:51
 
avatar

samozřejmě nemyslím někam pryč, na to máme doma auto jiné, ale v případě nouze třeba zavézt do školky, ze školky, jen po městě, jde mi o to jestli to je legální. Nikam dál by mi svědomí ani nedovolilo s nepřipoutaným malým dítětem

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.