Blikání aut v protisměru dálkovými

Od: Datum: 07.09.15 12:09 odpovědí: 18 změna: 14.09.15 14:01

Chci se zeptat, co mi chtějí řidiči sdělit, když na mě probliknou dálkovými světly. V tomto týdnu se mi to stalo několikrát (asi 10x), běžný provoz, silnice první třídy, jeden pruh tam, druhý zpátky, přes den. Světla mi svítí a jsou zapnutá (potkávací), policajty jsem nespatřil - upozornění. Byl jsem z toho ke konci už nervózní ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.15 12:15

Asi oslňujete.

Ohodnoceno: 1x

Od: dexx®
Datum: 07.09.15 12:16
Nesvítí vám potkávací světla moc vysoko?
Ohodnoceno: 0x

Od: trtr
Datum: 07.09.15 12:23

Zdravím, asi takto:

1.) nezapnutá světla či nepříjemné nastavení (xenony?)

2.) policejní kontrola (toto je dokonce nějakým dokumentem zakázáno a lze to postihnout)

3.) vozidlo v protisměru se možná chystalo k předjíždění (viz zákon 361, dle kterého to lze použít či použít zvukové znamení)

4.) v obci to má význam také ten, že pokud odbočujete vlevo (či najíždíte z horšího místa) a stojíte tam a čekáte, tak řidič s protisměru (či na hlavní) na Vás blikne, pouze sundá nohu z plynu a vy můžete odbočit (najet); ideální ukázka řidičské spolupráce

5.) někdy pozdrav (toto není úplně košer věc, ale pořád lepší jak trubka)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.09.15 10:02

ad 2) Pouze teoreticky. Ve skutečnosti jste upozorňoval protijedoucího řidiče na psa pohybujícího se volně poblíž silnice.

Datum: 08.09.15 10:25
ad 2)
Upozorňuji řidiče přede mnou, že se ho hodlám předjet... a že jede pomalu a šněruje sem tam... Teda může mi při předjíždění hrozit nebezpečí.
Není určené, jak blízko či daleko od něj ho mám/mohu upozornit...
Nemohu za to, že v protisměru se opět objevilo auto... Proto jsem blikal vícekrát...
§ 31
Výstražná znamení
(1) Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, dává řidič zvukové výstražné znamení. Mimo obec může řidič dávat zvukové výstražné znamení i tehdy, je-li to nutné k upozornění řidiče předjížděného vozidla.
(2) Místo zvukového výstražného znamení smí řidič dávat světelné výstražné znamení krátkým přerušovaným rozsvícením dálkového světla nebo přepínáním potkávacích a dálkových světel; k upozornění řidiče předjížděného vozidla je smí dávat i v obci.

Od: balbas
Datum: 07.09.15 12:18

No, oslňování to asi nebude, večer jsem je nastavil na co nejníže a nepomohlo. Jinak - jedná se o celkem nové auto, které prochází pravidelným servisem.

Od: radd
Datum: 07.09.15 12:25

Nejedná se o úsek s nerovností vozovky? Pokud protijedoucí auto se zhoupne, často to vypadá, že na vás bliká.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 07.09.15 12:35

pokud jste přesvědčen,že máte správně nastavené světlomety a policejní kontroly tam nejsou jde pravděpodobně opravdu o situaci,kterou popisuje radd. Nezdá se to,ale těch nerovností vozovky je na některých úsecích tolik,že světla opravdu lítají nahoru dolů a subjektivně to vypadá jako blikání.

Datum: 07.09.15 12:41
Co mlhovky? Nejezdite večer s potkavacimi a k tomu mlhovky? Nebo jedno či dvě světla svítí výš a oslňují.

Od: balbas
Datum: 07.09.15 12:44

Mlhovky nesvítily, jel jsem pokaždé přes den, jasné slunečné počasí ... asi fakt ty terénní nerovnosti ...

Datum: 07.09.15 14:23

a nemuze to bejt nejakej znamej co vas zdravi kazdy den?

Datum: 07.09.15 12:57

Většinou jsou někde v blízkosti příslušníci ale hlavně se to stává že pokud není se při nastrtování automaticky nezapnou světla na denní svícení tak je zapomenem zapnout ručně. Já někdy také.

Datum: 07.09.15 18:15

Ahoj. Dneska jsem taky asi zažil to ,,probliknutí,, kůli nerovnosti vozovky. Jen to bylo jiné. Takové bliknutí zhoupnutím. Hned jsem to tam viděl.

Od: buss®
Datum: 08.09.15 10:44

To ví jen oni, mně je to ...

Datum: 08.09.15 13:08

buss. Koukám, že jsi čím dál tím více protivnější. Jestli Tě dotazy nějak nadzvedávají, tak je ani nečti a už vůbec nekomentuj

Ohodnoceno: 4x

Od: buss®
Datum: 14.09.15 13:37

No on to ale zákon řeší, že? Tak by to měl řidič vědět, že něco nesedí a ne se ptát co kdo tím myslel. Vy jste byla na místě?

Datum: 14.09.15 14:01
Bussi,
Připojuji se k poznámce sebod ..
Řidič to neví, tak žádá o radu. Na poradně.
Místo všeobecných žvástů o zákonech víc pomůžeš tazateli konkrétní citací tebou vzpomínaného zákona, nebo přímým odkazem.
Který zákon to řeší? Díky i za tazatele.

Datum: 14.09.15 13:22
Na ceste je nake nebezpeci.
Na cestou jsou policajti a meri.
V noci kdyz nekdo blika , nebo pred vami da dalkove svetla znamena ze oslnujete.
Nemate zapnute svetla.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.