Babetta 207 nemá sílu

Od: Datum: 30.08.15 21:58 odpovědí: 7 změna: 02.09.15 00:29

Zdravím,mám Babetu 207,je po výbrusu,má nový gufera a spojku,ale nevyjede to se mnou větší kopec,nebo delší stoupání.Kamarád má stejnou a vyjede kopce kde já musím šlapat a pomáhat,co s tím?Chytá na první šlápnutí a když jedu po rovince tak v plných otáčkách mi připadá že má jakoby málo benzínu,nevím,ale prostě se lehce cuká,Je tam cítít že by jela ale hned ji něco v tom brání.A ještě jedna věc,praskaj mí obě žárovky,koupil jsem 12voltové a stejně.Děkuji všem za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: gumid
Datum: 30.08.15 22:08

vpodstatě jste si odpověděl sám. Předstih a zapalování (ten modul). Kamarád váží stejně? Co tankuje a jak míchá poměr? Spojka neklouže? Stav karburátoru? Filtr paliva a vzduchu?

doplněno 30.08.15 22:41:

možná i mezizávitový zkrat na cívkách statoru

doplněno 31.08.15 14:08:

no to že praskaj ty vlákna, tak někde vzniká krátkodobě přepětí.

Mezizávitový zkrat se hledá blbě. Laik už vůbec nemá šanci. Právě díky jinému napětí může blbnout ta jiskra a výkon je fuč. Jen domněnka. Ovšem bez seřízeného předstihu a odtrhu to nepojede jak má a požere to víc.

Zkuste nejprve vypálit ten výfuk., jak vám zde radí. Zde fajny návod

Ohodnoceno: 2x

Od: jaeno
Datum: 31.08.15 10:12

V předstihu se nevyznám ani v zapalování.Kamarád váží asi o 10 kg víc než já,tankuje stejný benzín a stejný poměr.Řekl bych že spojka neklouže,když jedu do kopce a zpomaluju tak otačky klesaj.Co se týče karbce tak já ho umím jen vyčistit :-D a ten je čistý,Mno ještě se tedy musím kouknout na filtry,ale neřekl bych že to je tím,nevím,ale děkuji za rady

A jak poznám ten zkrat na stratoru?Nevyznám se v elektronice.:-D

Datum: 30.08.15 22:18

Skúste vypáliť výfuk.

Ohodnoceno: 0x

Od: mzxy
Datum: 31.08.15 10:25

pokud jed motor poi GO, doporučuji ještě:

1.) zkontrolovat tlaky, moto často netěsní v místech pod hlavou a Babča 207 kolem dekompresoru

2.) pokud jsou tlaky ok, tak je nutné zkontrolovat karburátor, chvilku googlit, najít návod a vyrobit si přípravek na seřízení hladiny paliva, osobně doporučuuji origo karbec vyhodit a nahradit značkou dellorto, i s tlumičem sání se dá sehnat za 800,- Kč...má jen jedn šroubek a Babeta s ním jede lépe než s originálem

3.) rozebrat výfuk, vyčistit tlumič, propouštěcí otvor v tlumiči lze zvětšit cca o 2 mm, je nutné zkrátit koleno výfuku, tak, aby bylo zasunuto do výfuku maximálně 5-7 cm...

Moje Babeta 207 jede 43 až 45 km/h, kopec nekopec, mám válec z typu 210 bez dekompresoru, karbec dellorto a hnací kolečko sekundárního převodu s 13 zuby, předtím tam bylo 12 zubů...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.09.15 11:23

Tak výfuk je čistý,filtry jsem prošel a jsou ok,mno okolo dekopresoru sákne olej ale to dělá všem babetám207 co znám a nerad bych tam něco měnil z jiných typů,rád bych ji zachoval jako originál :-D takže mi zbývá ještě předstih a to je pro mě španějlská vesnice :-D ale pokusím se,díky moc za rady :-D děkuji

Od: mzxy
Datum: 01.09.15 13:21

nepíšete zda jste zabrousil hlavu, zda máte pod hlavou i pod válcem těsnění

koleno je nutné zkrátit protože originál je moc dlouhý a brání řádnému vyplachování motoru

při montáži se pod válůec vkládá těsně+ní, které si běžně dělám z obalu školního sešitu

dosedací plocha hlavy válce se před montáží zabrousí, válec se upne do svěráku, opatrně, hrubčí brudnou pawstopu s enatře dosedací plocha hlavy, přiloží se rna válce a otáčí se s ní sem a tam...pak se polochy očistí a nesnese se jemná brusná pasta, dosedací plocha se musí lesknout jako zrcadlo, pak ještě dávám hliníkový tesnící kroužek z fichtlkrámku, stojí asi 20 Kč

návod na seřízení zapalování je na google, stačí k tomu primitivní domácí měrka, já mám měrku ze silnějšího sacího brčka, na které jsem nalepil stupnici z papírového metru, horní úvrať tím přibližně najdete a také vrátit píst o necelý milimetr před HÚ se s tím přibližně dá...jinak Babča není moc citlivá na detailní seřízení

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.09.15 00:29

Ten výbrus dělal můj kamarád,co mi pak babetu prodal,taky mi řekl nějaký věci který mám udělat,hlavně teda zkusit ten předstih,jenže já sem na to levej a on dělá na baráku,takže je časově omezen.Věřím tomu že usazení hlavy udělal pořádně,zatím zkouším věci které mi tady radíte a až vyzkouším všechno tak pak holt pujde hlava dolů a uvidíme.Moc Vám děkuji za rady,jsem z toho už zoufalý :-D díky.O víkendu se na to vrhnu a uvidíme :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.